Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 275 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 273 274 275 276 277 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [5,481 až 5,500 z 8,415]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Overil som si, ze krokovy motor sa da ovladat aj pomocou zvukovej karty big_smile

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

(upravil Jupi 8. 2. 2016 22:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes prišiel oneskorený dvonásobný Ježiško: mechanika na SPX preamp + SB X-Fi HD, ktorý už urobil prvé merania v Arte. big_smile
http://5.t.imgbox.com/cLx96rEj.jpg

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No klobouk dolů

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ty jsou pěkné.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Klasikk napsal:

Overil som si, ze krokovy motor sa da ovladat aj pomocou zvukovej karty big_smile

přímo bez driveru? to se ten nf zes mohl taky klidně orosit naposledy.

(upravil Dohnalik 15. 2. 2016 18:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://ctrlv.cz/shots/2016/02/15/W411.png

Můj R-2R DAC, který jsem dělal pro kamaráda (proto ty 1206) už funguje i u mě smile Kdyby se někomu doma povaloval TPS7A30 tak odkoupím.

BTW, tahle nedokončená zbastlá mrdka je zvukově lepší jako většina DACů co jsem kdy slyšel...jestli mi ještě jednou jednou řekne, že na časové oblasti ve zvuku nezáleží a prdne si tam ten svůj butterworth, tak ho nakopnu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To je tvoj návrh DPS? Ja len že je tam tenor a tiež WIMA smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jitter u R-2R je mnohem víc fuk jako u sigma delta a polypropylen je nejlíp hrající kondík do filtru, kterej nezpracovává šílený množstí VF. A ano, vím, že ten návrh PCB je katastrofa, taky jsem to navrhl za jeden den.

(upravil Klasikk 15. 2. 2016 20:11)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo napsal:
Klasikk napsal:

Overil som si, ze krokovy motor sa da ovladat aj pomocou zvukovej karty big_smile

přímo bez driveru? to se ten nf zes mohl taky klidně orosit naposledy.


Pomocou softveru na generovanie nf signalu little sinegen a koncaciku s TDA2005.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S Lutou som riešil práve použitie NPO keramiky na miesto folie polyesteru... Každopadne ja už tam folie dávať nebude, všetky spoje by sa predlžili čo by bolo určite na škodu pri rýchlych OZ. No mne sa vždy páčili velké súčiastky na DACoch, ked sú tam SMD tak tam takmer nič neni big_smile Ked tam teraz nemám tantaly pri OZ a DIR, filter, TTL tak tam takmer nič neni.

Za jeden deň, hmm. Za jeden deň som nemal ani analogovú ochranu koncáku. Ale je fakt že sa v tom dosť vrtám... Teraz mám rozkreslené riadenie preamp-u s ATmega 328. Tiež binarne odstupnovanú regulaciu hlasitosti s relé na nízkej impedancií. Ešte sa musí overiť či to predradený buffer zvukovo nepokazí, či to za tie aktívne prvky v signálovej ceste vôbec stojí... Bude to s SMD relé a SMD rezistormi, pre srandu tam skúsim vishay MELF. Potom ma to donúti dúfam urobiť elektroniku...

(upravil DJ_Rix 15. 2. 2016 20:26)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jardo, tak už si mám pomalu shánět AD1865 jo ? wink

EDIT: Koukám tépéáčo na hluchátka, DC-DC měniče, že ty to ty draku celý napájíš z úesbéčka smile Z toho se hifisti poserou big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Běží to celý z USB no...nevidím na tom nic špatnýho když se to udělá dobře. Za DC-DC je LC filtr s ultra low esr C (paralerní keramiky smile ), za tím TPS7A s PSRR 70dB na frekvenci měničů a za tím má pak DAC ještě vlastní LDO. Ale DC-DC nehrajou v audiu většině lidí dobře z důvodu spíš jitteru, než bordleu na výstupu. A ten se dá vyřešit.

Pak si udělám v2.0 až bude čas...s vlastním DC-DC měničem (našel jsem pěkný trafíčka od coilcraftu který dávají 1MHz jako nic), PCM1704, linearizovanou I/V, relátkovou regulací hlasitostí a balanced výstupem pro sluchátka.

Ale pokud někdo chce zkusit, doporučuju AD1862, na ebay se dají koupil kolem 2 kil kus. AD1865 není úplně dobrej kvůli tomu že to je stereo v jednom pouzdru a ještě obrovským, kde blokování je 10km od čipu.
Zvuk nedělá ani tak R-2R, jako spíš digitální filtry. Impulzní odezva celýho tohodle systému je počítaná co nejlíp. R-2R jsou docela sračky se špatnou linearitou a i sigma delta modulátor se dá udělat parádně.

Pokud by ta moje mrdka někoho zajímala, prosím: https://www.dropbox.com/s/duukn0ctxfoof … 5.rar?dl=0
Ale všechno na vlastní zodpovědnost, se možná zděsíte až ten škaredej design uvidíte.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mmch: co zdejší odbornici říkají na r2r DAC od www.soekris.com

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nelíbí se mi extra moc, ale třeba se pletu. Podle mě je jediná cesta k maximu noise sharpener a externí rezistorová síť, třeba 8 bit. Tamto je čistě R-2R, takže bude trpět špatnou linearitou. Ale zase za ty peníze to asi bude dobrá věc. Pokud nezkurvili digitální filtry.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalik, čo tam máš za OZ že sú tie odpory na výstupe až tak daleko? smile Ja to neotvorím, mám starší eagle. Inak už som sa asi pýtal ale nevyrába sa nejaky IO pre USB prenos s rozumným jitterom a HW režimom bez programovania? Tvrdohlavosť...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vyrábí, xmos dělá něco co běží bez programování. Nemám výstupy tak daleko, stáhni si novější eagle a otevři big_smile

(upravil mechanik 16. 2. 2016 0:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kde by som dohladal nejake informácie? To by bolo pre mna super! Oproti mne máš big_smile big_smile Ale ono to pri dualoch asi ktovie ako nejde...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://www.xmos.com/products/silicon/xcore-audio/hires

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Že by konečne varianta pre mna? Hádam by som to nejako rozchodil ked som nikdy nič porobné nerobil a nemám z čoho overeného vychádzať... Skúsim niekedy začať...

Příspěvky [5,481 až 5,500 z 8,415]

  Stránky: ««« 1 ... 273 274 275 276 277 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£