(upravil danhard 6. 4. 2014 10:39)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Beru od dodavatelů, kteří jsou přímými distributory výrobců, třeba DigiKey, Mouser a nemám problém.
V GES mi nebyli schopný dát z těch jejich šuplíčků ani dva stejný od stejnýho číňana, v katalogu byl uveden orig. Hitachi smile
V TME bral můj výrobce OPA627 v TO39, asi 30 kousků, protože u slušnejch dodavatelů nebyly skladem a tam mu je sehnali rychle. Dostal čínský fejky. Reklamoval jsem to až zapájený, nějak to chodilo jako operák, ale vstupní proudy jako bipoláry, HiFi-sta by poznal kulový, hlavně že to mělo zlacený nožičky a dobrej potisk smile

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Polovodiče v GES a GME beru jen osobně a před koupí si je prohlédnu, abych viděl, co kupuji. S GESem mám 2 špatné zkušenosti se součástkami, které byly deklarovány i označeny jako originály - z LM1875 (NS, popis bílou barvou) jsem nedostal víc než 3W, u ICL7660A (Intersil, popis laserem) se zatížením klesalo napětí rychleji než je uvedeno v datašítu. Totéž zakoupené v GME bezproblémově funguje - tím nechci říct, že v GME neprodávají čínský šmejdy, ale zatím co jsem tam koupil s označním na pouzdru jako originál, tak se tak chovalo.

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

danhard napsal:

V TME bral můj výrobce OPA627 v TO39, asi 30 kousků, protože u slušnejch dodavatelů nebyly skladem a tam mu je sehnali rychle. Dostal čínský fejky. Reklamoval jsem to až zapájený, nějak to chodilo jako operák, ale vstupní proudy jako bipoláry, HiFi-sta by poznal kulový, hlavně že to mělo zlacený nožičky a dobrej potisk smile

no tohle teď zas trochu podlomilo to moje rozhodnutí objednat to právě u TME big_smile .. jak probíhala reklamace?

(upravil derick 6. 4. 2014 13:29)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Vacsina smejdov lezie z toho isteho pasu v Cine.Otazka je ci si to kupite predrazene cez "serioznych"
predajcov,alebo priamo od pasu z Ciny za tretinovu cenu.
Od kamennych obchodov,slonikov atd som uz davno upustil.Ebay ponuka vsetko mozne aj nemozne.Len si treba vediet vybrat.Najlepsie je ak trafite NOS veci zo zrusenych skladov v EU/US za smiesne ceny.
Posledne znamy zhanal jeden Dolby svab z konca 80-tych a v kamenakoch ani chyru.Poriesil to ebay skoro zadarmo.Pre seba som kupil 2xPCL86 Mullard NOS v krabickach za 7eur(za 2ks) vratane posty z UK.Tolko pytaju len za postovne a balne slonici a pod.A ze to chvilu trva?Za kvalitou sa oplati pockat,ak nechces preplatit.Asi tak.

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Jenže místní nevrlí nedočkavci odmítají čekat, protože oni když něco chtějí, tak to prostě musí být hned. smile

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

http://www.misantrop.info/gme/ celkem dobry počtení o GME big_smile

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Omlouvám se, že Vám lezu do vlákna - moje zkušenosti :
GME, TME, Lhotský, PS electronic a další podobní už nikdy více
GES pouze něco, i když i tam se stává, že od jedné typové položky dostanete mix několika výrobců /příp. druhovýrobců/
Semic Trade výborný ve všech směrech, ale cca týden čekání na zásilku a neochota přiobjednat něco, co zrovna nemají v sortimentu - i proti záloze
ECOM - naprosto super, vybere si tam snad každý, neuvěřitelně pružní obchoďáci, kteří Vám objednají pasivní i aktivní zboží, které vůbec nemají v
            katalogu ani skladem a to bez drastických přirážek. Občas se stává, že některá položka je ten který týden vyprodaná, ale další týden, max. 
            dva týdny už je zase v dbf skladové sjetině. Možnost vybrat si levnější bastlířské zboží /Yageo, Nantong/, případně v několika provedeních
            profesionální materiál /Nippon/. Do dvou týdnů Vám objednají a dodají např. i axiály Nippon větších hodnot, případně jiné dnes už téměř
            nestandardní provedení. Celkově supr obchod, je-li konkrétní položka, příp. vybraná náhrada skladem, dodání 1-2 dny.
Lhotský - v podstatě překupník TME, čínské druhovýroby, nebo různých předražených zbytků výroby RVHP. Asi jediné, co jsem od něj kdy obdržel
            originálního, byly 2SA1015/2SC1815, 2SC1841, 2SC1845, 2SA970/2SC2240, 2SA1145/2SC2705 a další podobné od Toshiby, Sanyo, Hitachi
            a dalších, ale to už je drahně let. Nekupuju tam už ani blbé řemínky /jednu dobu měl i dlouhé ploché do gramofonů/, protože jde o nějaké
            recykláty, které po pár měsících praskají, i když jsou "napasované" správně.
Asi se budete divit, ale zatím nejsolidnější zboží starších typů /servis/ jsem koupil přes svého supr slovenského kamaráda ve slovenském Avelmaku. České AME i NEDIS jsou proti nim jednak předražené, jednak šroťárny - nikdy nevíte, co dostanete, i když má součástka ASWO číslo. Speciálně AME je doslova zaplavené druhovýrobou CDIL, ISC, PMC a dokonce plagiáty SanKenů, prodávané za ceny originálů. Těmhle dvěma českým firmám už se, co se týče nákupu ND, zásadně vyhýbám.

Musím částečně souhlasit s Hazysem, i když své názory podává myslím zbytečně agresivně. Ještě se mi nestalo, aby mi např. z HongKongu a dalších podobných, obchodujících s NOS zásobami, přišlo nekvalitní či pajcované zboží.
Naprosto bezezbytku originální materiál má bezpochybně Farnell, Mouser a Digikey. Že je u posledních tří jmenovaných zboží poněkud dražší, je daň za jistotu, že pokud víte přesně co chcete, tak to dostanete, v prvotřídní kvalitě a při objednání ve čtvrtek doručuje DHL či FedEx třeba i v sobotu. Jediné, co mě u Farnellů sere, je ta nechutná přirážka 680Kč jen za to, že sklad např. elektrolytů, které zrovna chci, je v USA. Co je mi kurva po tom, kde mají sklad? Ať si toho vezmou určitý počet kusů na sklad v GB a rozpustí to do ceny, zákazníka to aspoň tak nenasere.
A že za kvalitu je v dnešní době bohužel nutno připlatit, dobrá kvalita bohužel není automatická jako např. začátkem 80.let, neplatí jen u elektronických součástek či dílů, to ostatně zná každý, kdo chodí nakupovat potraviny.
A ještě na závěr mého otravného komentáře jednu radu-pokud se elektronice hodláte věnovat systematicky, dlouhodobě a narazíte na zdroj opravdových NOS či originálů, tak syslujte - za takových deset let už nebudete mít šanci nic podobného sehnat.
Už dnes je problém sehnat prachobyčejný kompl. pár bipolárních jednoduchých tranzistorů cca 150V/1,5A/25W/3-6MHz/TO126....

Web

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

TME je úplně v pohodě, když člověk umí nakupovat.

(upravil mechanik 12. 4. 2014 16:04)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

sinclair, ja s avelmakom nemám dobré skúsenosti, či už optiky do cd prehrávačov alebo video tranzistory, 4x predražené kliešte, asi toho bolo ešte viac.

Kde vlastne kupujete nippony? v GES ich majú za super cenu ale výber je dosť obmedzený a majú hlavne LXZ, v ECOMe je výber slušný ale tiež neni kompletný... a tak som ich musel objednať od distrelec ale bohužial vyšli takmer tak draho ako vishay z RS components.

(upravil Anti 12. 4. 2014 20:17)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

No,konkrétně Ecom používám přednostně,ale mají malý výběr tranzistorů a posledni dobou mě fakt točí,že se začínají ztrácet z nabídky Niponny.Na druhou stranu mě potěšil EZK,protože všechny svitky jsou Wima a za slušnou cenu.

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

sincalaire, dohnaliku, mohli by ste se trochu rozepsat o tom TME? chystal sem se tam objednat ty koncáky.. co znamená, že musím umět nakupovat? big_smile sem zmaten, jeden píše nikdy více a druhej v pohodě ..
jinak má někdo zkušenosti s EAST výrobcem? dělá kopie těch MJček a prodávají to v hadexu.. jen mě to zajímalo, tak sem tam psal.. napsali mi jen, že nesou označení east.. když sem chtěl kontakt na výrobce, protože jim datasheet výrobce neposlal (nevím kde teda berou ty parametry který tam píšou big_smile ) už neodpoveděli big_smile

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Jak to vypadá s kvalitou 2SA1943/2SC5200 v GESu? Mají pořád originály?