Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Ahoj pánové, mam sloupové reprosoustavy sony SS-MF600H třípásmo. A potřeboval bych je změřit a vyrobit výhybku.Psal jsem na firmu Audio Hoďas,tak to není problém zaměřit a sestavit akorát je to pro mě 300km z mého domova,tak se ptám je někdo poblíž kdo by to také dokázal?Jsem z Mimoňe Liberecký kraj.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Nikdo nic neví?

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Vždyť neuplynulo ani 24 h.

(upravil jardabradler 10. 2. 2016 20:11)

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

To sice ne,ale kolikrat jsem videl prispevky a rok nikdo nekomentoval. rofl

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Jasně, může být ale neurgoval bych to hned po dnu. Navíc za tohle si ladič asi vezme víc, než za kolik bys to prodal...

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Ok .nebudu tlačit na pilu.No audio hoďas za to chtejí 2600kč za pár ,zaměření +sestavení výhybky z materiálem tak to bych byl ochoten do toho vrazit.prozatím at můžu v klidu poslouchat než našetřím na nový projekt.co jsem tu psal.tohle je taková nouzovka zatím.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

No pak sem dej foto, jestli za ty penize i s materialem tak to jsem moc zvedavej na vysledek.

ruzne DIY repro

Web

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

To jako myslíš že to je málo?za matroš + práce a zaměření?

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Zmereni, simulace vyhybky, material a sestaveni, hmm a je to tripasmo. Ikdyz pominu ze to zmeri jen jen v jedne ose, nebude ani napojovat nearfield, tak je to porad malo penez. Byl bych opatrnej co vlastne doda.

ruzne DIY repro

Web

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Přidám se ke Kocourovi. Za ty prachy je to tak na repasi výhybky a změření hotové bedny. Jestli to má být kompletní nový návrh a sestavení výhybky,
tak na 3-pásmo to nestačí ani na pořádný materiál na výhybky (včetně cívek) + si připočítej práci se změřením 3 reproduktorů, každý vodorovně i svisle v několika rovinách, čas na návrh výhybky, její sestavení zapojení reproduktorů.
Jestli do toho půjdeš, nech si vyfotit sestavenou výhybku před zabudováním do beden, plánek výhybky a změřenou kmitočtovou charakteristiku reprosoustavy a pak to tu ukaž. Zajímalo by mne, co za ty peníze je někdo schopen udělat.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Ty repráky sony SS-MF600H třípásmo, hráli vcelku jak všechno od sony.
Nebyli ani moc citlivé, ale hráli adekvátne cene.
Moc nebasují a hrají jaksi tlumene.
Problém činí meniče, stím moc nenadeláš, i když budeš velmi trpelivý a budeš si hrát z cívkama a kondíkama  ve výhybce, múžeš dosáhnout malého zlepšení, vyrovnání charakteristiky ale ta cena, bude neúmerne vysoká, tomu co máš za materiál na úpravu.
V podstate si dovolím říci, že v hrubém odhadu, dáš jenom asi jednou tolik, co stojí nové repráky, za tu úpravu.
Ale budeš li kolem toho ješte i cestovat, tak cena PHM promítnuta do ceny úprav, to hodne předaží.
Konečná cena, si myslím, že nebude stát za výsledek.
Jedine, že se vnitřne uspokojíš po té tortuře stím, co dosáhneš.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

No tak bud to pan nepochopil co po něm chci nebo se překlep a je to cena za kus.coz uz bych chápal.taky se mi to zdálo moc levné.tudiz to v tu chvily nemá smysl a raci to prodat a resit novou bednu.Koukal jsem na youtube jak tam někdo zkoušel diy projekt tripasmo od visatonu byla to jen video ukázka jak to hraje.repro bylo visaton W170S,W130S,a SC10N. Je to dobra značka.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Ono posuzovat jak něco hraje podle videa na YouTube logicky nejde... W170S a W130S jsem oboje slyšel ve dvoupásmu, a za ty peníze to jsou pěkný reproduktory. Visaton má výhodu rozhodně v tom, že maj pro svý měniče hotovejch hromadu "oficiálních" projektů.
Co se týká toho projektu z Youtube, tak je to transmission-line, tedy zvukovod... Do návrhu vlastního bych se tedy asi nezkoušel pouštět, takže pokud se podaří najít tak leda něco přesně zkopírovat.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

měřili jsme přesnou kopii jednoho  zveřejněného projektu od Visaton, a nebylo to  nic moc, pokud by to chtěl komentovat Kocour nebo BlackRider- prosím, já do toho šťourat nebudu

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

2 600,- Kč je taky třeba na jeden pořádný kondenzátor.

(upravil jardabradler 11. 2. 2016 18:59)

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Ondra.klofat- Samozřejmě ze nemůžu usoudit jak hrajou ale spis sem to bral jako návrh na tripasmo.jestli se ztoho da slusne postavit.
Reta- ano muze stát i kondik ale držím se nohama při zemi.nejsem zase takový blázen abych dotoho narval 100tisic a stejne nebyl spokojeny a chtěl bych neco jeste vic. Bydlím v bytovce a místnost je 17m2. Takze chci mít neco rozumného.Navic je tezky neco soudit když poslouchám jen své sony.Jedine co jsem slyšel když jsem kupoval Avrko tak byly reprosoustavy za 500tis. Byly to audiophisic caldera mkII.Takže bych si rad poslechl nějak postaveny projekt tak kolem 15-20tis.(to je take muj strop co bych do toho dal za předky nově postavené.).Abych mohl rict ze ty moje sony stojí za houby a muzu mít neco lepšího.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Držím palce, s těmi 20 tisíci už asi něco dělat půjde. Myslím, že v této cenovce už tady, nebo i jinde nějaký projekt najdeš.

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

ondra.klofat
Tady je to video https://www.youtube.com/watch?v=-2WQC5LXOt0


Dobrá tak tedy sony řešit nebudu nechám je jak jsou,v tu chvíly to nemá cenu řešit.když chci nový projekt.ty peníze řači dám do nových beden.Jěšte jsem koukal v jiném vláknu tu taky někdo shání sestavu a nešel set od jama a to tyto https://www.hifistyl.cz/Jamo-S-626-HCS-d246.htm  Slyšel je někdo?

(upravil pavelst 13. 2. 2016 18:30)

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

toto video je dost nešťastné, z těchto generovaných zvuků toho moc nepoznáš, začal bych na akustických nástrojích, jinak podobná koncepce  je tady na webu v projektech a vypadá to velmi dobře,  spoj se s autorem, už jsi se na ten projekt díval , nevšiml jsem si- sorry

Re: Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

pavelst: To ano ten zvuk neřeším to je jasné,že se to nedá poznat,jen my šlo o to že to může být dobrý projekt.No samozřejmě že jsem koukal na projekty zalíbyl se mi od erikzeta Visaton atlantis / alto III c ,je to sice náročné na zhotovení ale je to moc pěkné ale chtěl bych to slyšet jak to hraje.at vím jestli to má smysl.Jinak samozřejmě jsou tu další projekty které se mě líbí např od Fedora.

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Změření reprosoustavy a zhotovení výhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£