Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Lednička - kterou?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil reeb 8. 2. 2016 23:04)

Téma: Lednička - kterou?

Dejte tip-zkusenosti na lednici, výška do asi 170cm, /menší/ mrazák dole.. diky

Nízká hlučnost vítána..

Web

(upravil Pepa 8. 2. 2016 20:37)

Re: Lednička - kterou?

Liebherr, i když u výšky 160 bude vnitřní objem u mrazáku nic moc, má dost silný stěny.

Re: Lednička - kterou?

Původně jsem chtěl reagovat smajlíkem a komentovat to že cenové rozpětí reeb nestanovil a tak si za ten Liebherr může sám smile ale pak jsem mrknul na nabídku a koukám že 160 se dá koupit kolem desítky, to bych se na ty různý whirlpooly a podobný sračky za sedmičku vyprdl a vzal ji smile
Za mě se vyhnout: Electrolux a Samsung.

Re: Lednička - kterou?

Proč ne Electrolux? Slyším na ni jen chválu.

Re: Lednička - kterou?

Moje osobní zkušenost je bohužel negativní. Koupil jsem před 8 lety lednici, která tehdy stála 28k. Po 2 letech v ní začalo praskat (tedy těsně po záruce, nebo těsně před jejím  koncem, každopádně když jsem to začal řešit byla už po záruce).
Byly to takové rány že vás to v noci ve vedlejší ložnici vzbudilo - křupnutí jako když něco zlomíte.
Vzhledem k tomu že to bylo už po záruce, začal jsem to řešit sám. To co jsem si následně užil s brněnským chladservisem při nákupu ND po analýze nikomu nepřeju.
Po přeměření spotřeby se ukázalo, že lednice žere 3x tolik než co uváděly prospekty a než jsem změřil hned po jejím nákupu (tehdy to s prospekty sedělo téměř přesně).
Po kontrole mrazícího prostoru se ukázalo, že je výměník zamrzlý jako prase, což s ohledem na to že lednice měla být beznámrazová bylo dost divné - začal jsem zjišťovat proč. Celý fígl v beznámrazovosti je v tom, že kolem trubek výměníku je přimotána tenší s topným tělesem o příkonu 275W. Řídící elektronika jednou za nějaký čas (taky podle toho kolikrát a na jak dlouho jste za posledních 24h lezli do mrazáku) toto těleso zapne a výměník ohřeje na 4°C, led se rozpustí a odteče do nádobky na kompresoru kde se následně vypaří.
Prvopočátek poruchy asi byl ten, že celá teplota výměníku je hlídána bimetalovým snímačem na 4°C zalitým v plastové kostce (jsou tam ty kostky dvě, druhá je ochranná na 40°C kdyby nevypla ta na 4°C) Spínač na 4°C se posral a nespínal, tedy lednice neodmražovala. Druhá pravděpodobně méně důležitá příčina destrukce byla v tom, že hadička, kterou dotéká voda z výměníku při odmražování, má (teda měla) na konci gumovou manžetku, která se má vahou vody v těch 15cm hadičky odchlípnout a vodu vypustit, jinak má těsnit aby hadičkou neunikal chlad nebo nelezlo teplo do mrazáku. Bohužel ta manžetka zplesnivěla a přirostla k tělu ventilku, takže když jsem ji vytrhl, vypustil se na mě asi půllitr ledové vody.
A v tuto chvíli při rozborce výměníku mi začalo být divné, proč izolační polystyren nad ním o rozměrech cca 50x50cm a tlouštce sotva 2cm váží asi 5kg big_smile celý byl nasáklý jako houba vodou.
Následně po prohlídce prostoru mrazáku jsem zjistil, proč lednice vydává takové rány..... sad
Plastový korpus pravděpodobně vlivem námrazy výměníku a tím že neodtékala voda z mrazícího prostoru praskl na vrchní straně od cca poloviny hlouky mrazáku až k přední hraně. Následně se pravděpodobně nasála vlhkost (stejně jako v tom polystyrenu) do izolační hmoty korpusu, ten je těsně nad výměníkem, tedy přes den kdy lednice jede a používáte ji je zvlhlý korpus zmrzlý a nic zásadního se neděje, ale v noci, když už do lednice člověk pár hodin neleze a kompresor nesepne aby dochladil delší dobu, začne korpus povolovat a takle křupat.
Podle vyjádření servisu s korpusem se dělat nic nedá (izolace se stříká mezi plasty a plechy a tam vypění a je to nerozebiratelné), jediná jejich rada byla: Tak to nějak zkuste vyřezat zevnitř a tu izolaci vyměnit big_smile
BTW: Docela problém byl dohledat a vysvětlit co že to chci za ND. Polystyren nad výměník jsme nakonec po půl hodině nějak našli, ty termostaty se dají koupit jen oba a včetně 2m kabeláže, kerá má ale nasazeny konektory, kabely jsou zavulkanizované v korpusu!!! takže nejdou vyměnit, ustřihl jsem jen tu kostku co jsem potřeboval a nadpojil rovnou v chladícím prostoru, to už bych musel jinak vraždit.
To ještě tomu nákupu předcházelo to, že nejprv tvrdil že nic takovýho v té ledničce nemám, pak že ví co myslím ale že to se do té mé nedávalo, když jsem rezignoval a řek že OK, že v té mé to není ale přesto si vezmu ten díl když tedy ví co chci a myslím (bohužel jsem blbec! vyrazil do chladservisu bez toho vadného termostatu, mmch pán v servisu termostat stále nazýval CHLADÍCÍ KOSTKA) tak mě nakonec definitvně rozbil tím, že mi přinesl dva WIMA kondíky 4,7u/250V . Na můj protest že to je kondenzátor a nikoliv termostat mi s bohorovým klidem odvětil, že se nechce hádat, ale když chce někdo z jejich mechaniků chladící kostku, dostane ze skladu vždycky tohle big_smile
No, nakonec jsme se dobrali přesně toho co jsem chtěl (to už se na mě vystřídal druhý prodavač) a ND mi objednali. Sakum prásk to bylo 1500Kč (když nepočítám ty nervy a 2 cesty do Brna autem), lednice odmrazuje, žere o něco víc ( asi důsledek poškozeného korpusu) a praská o něco míň než když jsem to začal řešit (asi jsem si taky už zvykl).
Za mě tedy s touto značkou dost zklamání (a to jsem se posmíval kámošovi, že má Whirlpool který mu "mňouká". Jenže on za tu svou dal 9k, já 3x tolik, jemu lednice dodnes stejně mňouká, mně v ní křupe jak v dřevěným korábu)
Tož asi tolik k elektroluxu big_smile

(upravil reeb 9. 2. 2016 12:44)

Re: Lednička - kterou?

Elektrolux mi nedoporučoval ani v OKAY...

Jinak cenu jsem myslel tak do 7-8tis. . Co se týče Liebherr, treba tahle vypada dobre.. I když tato značka už prý není co bývala- od té doby co se vyrábí v Bulharsku , kompresor z Brazílie, atd...

http://www.mctree.cz/liebherr-shop/komb … /?path=400

Web

Re: Lednička - kterou?

Mňoukání lednice znám big_smile. Ale jinak jsem se teda pobavil (nic ve zlým), hlavně u těch kondíků big_smile. No docela zajímavý zkušenosti. Díka za elaborát.

Re: Lednička - kterou?

Máme od roku 1998 tuhle značku. Bez jediné poruchy, střeva Electrolux, tuším, že to je snad bývalý Minsk. Nebo nám to tehdy tvrdili na prodejně. Nedám na to dopustit, byť není tak efektní, a krásná jako konkurence.
http://lednice.heureka.cz/perfekt-rf310l/
Kamarád měl Zanussi, a po půl roce odešel kompresor, který měl na starosti mrazák, ségra měla to samý, a to samý. Po asi roce. Zanussi bych nekoupil.
Gorenje mají tchán s tchýní asi pět, šest let a zatím jede.

Re: Lednička - kterou?

Liebherr. Mame jednu 10 rokov, siroku 75cm, vysoku cez 2+m a maximalna spokojnost. Tiche, spolahlive, aj ked musim priznat ze uz som musel raz menit ziarovku. sad Ich cena isla za poslednych 10 rokov znacne dole.

Re: Lednička - kterou?

za mne Whirlpool - stálá spolehlivost a kvalita, za servisáky hlavně dva kompresory, jednomu s rozdělovacím ventilem se vyhni ...

Re: Lednička - kterou?

Taky mám cca 10let Gorenje a mrazí OK. Musel jsem si jí odhlučnit!

V noci když jela, tak bylo slyšet nejvíc asi 50Hz (nebo něco podobného smile .  A drnčel chladič (ten rošt zezadu lednice). Takže jsem lepil na plechy kolem motoru "odhlučňovací" tužší pěnové desky - měl jsem jen asi 5mm, ale pomohlo to (dobré je i obyč. lino na podlahu - čím těžší a silnější tím asi lepší). A všelijak jsem vyvázal stahovacíma páskama co šlo... apod... Po úpravách dobrý smile

Re: Lednička - kterou?

Celkem pěkné počtení pánové smile)) za mě palec nahoru. Co člověk to názor samozřejmě. Dělám servisního technika 12 let bílé techniky včetně chlazení podotýkám s autorizací a veškerou certifikací několika značek...a kondíky to jsem se teda po ránu zasmál:)... jo člověk se setká z různými odborníky:)

Re: Lednička - kterou?

jj Chladici kostka lol

Web

Re: Lednička - kterou?

Pánové Minsk- 32 let jen těsnění u dveří.

Re: Lednička - kterou?

Este ku tej liebherr som samozrejme zabudol ze 2 kompresory, presne digitalne nastavenie teploty + samozrejme nie je treba rozmrazovat.
Len raz sme mali problem, ale to dieta nechalo pootvoreny mrazak na 5-10mm, ze senzor nezaregostroval otvorenie a zlakol som sa, ze odisiel. Opatovne namrazenie plneho 150L mrazaku trvalo asi 1 den...

Re: Lednička - kterou?

máme asi rok a půl tuto http://lednice.heureka.cz/liebherr-cun-3933/, max. spokojenost, velký mrazák, tichá, teplota v mrazáku je daná a ledničku si nastavíš, pravda , motor je jen jeden, je no frost, takže neodmrazuješ
kamoš má Samsunga, je trošku  hlučnější - není to rada jen názor

Re: Lednička - kterou?

Vidím, že poslední diskuse proběhla začátkem 2016, tak snad se bude dát ještě napojit a získat radu zkušenějších.

Mám podobný problém s hlasitým praskáním, které večer je nesnesitelné, a dokáže hravě vzbudit kohokoliv. Rozdíl oproti výše popsanému stavu je, je, že odtok z chladící části je funkční, a v odparníku mám stále nějakou tekutinu. Tudíž se domnívám, že mi nenasáklo nic uvnitř.
Odběr proudu je kolem 300mA během provozu kompresoru, a teď v létě to má vyšší odběr. Zbytek se zdá být v pořádku.

Předem díky za rady a doporučení.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Lednička - kterou?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£