Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Vplyv relé na signálovú cestu + výber vhodného typu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Vplyv relé na signálovú cestu + výber vhodného typu

Zdravím vás po veľmi dlhej dobe "temnoty"...
Chcel by som sa opýtať na Vaše skúsenosti s relátkami v signálovej ceste.
Na CD prehrávač, DAC z PC a Phono využívam prepínanie vstupu na zosilňovači a SOURCE DIRECT, keďže na zosilňovači je jasne počuť rozdiel po zapnutí source direct aj s korekciami na nule.
Zostáva mi však už len jeden vstup, ktorý by som chcel využiť na zariadenia, ktoré majú aj video výstup a vyrobiť si prepínač vstupov, ktorý zároveň zaručí prepnutie vstupu do zosilňovača a prepnutie analógového videa do TV, keďže tá má tiež len jeden SCART a ja predsa len využívam Set-Top box, DVD, Playstation, výstup videa z PC a pod. (Áno, som staromilec, mám CRT TV z vrcholu ich éry a vezmú mi ju len cez moju mŕtvolu).

Moja idea je vyriešiť prepínanie videa (RGB) mnohopolohovým prepínačom a audio vstupy prepínať relátkami.
Tu sa chcem práve opýtať, aký je vplyv relátka na kvalitu zvuku, pokiaľ teda rozumne navrhnem DPS a zároveň výber vhodného a osvedčeného typu, aby sa mi nestalo, že mi so zanesením relé do signálovej cesty "odídu" na komplet výšky, plus po roku sa kontakty zaoxidujú a zvuk pôjde do riti. Vďaka smile

Re: Vplyv relé na signálovú cestu + výber vhodného typu

Takamisawa RY12W-K

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Vplyv relé na signálovú cestu + výber vhodného typu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£