Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer "bouchá"

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Subwoofer "bouchá"

Zdravím,
objevil se mi problém se subwooferem od soundbaru.
Občas se stane, že z něj vyjde bezdůvodně jakoby bouchnutí (zvuk kopáku... tak bych to asi nejlépe přirovnal). Děje se to náhodně, někdy 5x denně někdy ani jednou za den... pozoruju to hned od doby co sem ho koupil a začal používat. Nevíte někdo kde by mohl být problém?

Re: Subwoofer "bouchá"

Problém je v zesilovači. Pokud je v záruce, reklamovat. Takový závady se totiž blbě hledají. Nikomu se totiž nechce celej den sedět u rozdělanho zesilovače a čekat až to bouchne. Ani pak nic nezjistí. PS o to hůře se to reklamuje ze stejných důvodů. Nereaguje to na poklep?

Re: Subwoofer "bouchá"

Zdravím,
díky za odpověď... zrovna sem ten soundbar přivezl z reklamace v Alze a budu citovat co napsal servisní technik:

"Kontrola přístroje, test - bez závad, zkušební provoz přes HDMI/Bluetooth 3x 8 hodin - bez závady, žádná zavada, výpadky, rány apod. se neprojevily. Vráceno zpět bez opravy. Pozn.: Problém může být způsoben místním rušením (subwoofer je připojen přes Bluetooth, tzn. jiný zdroj VF rušení (wifi apod. i nekompatibilitou HDMI s TV)."

Jaký je Váš názor na vyjádření technika?
Celý sem to zapojil a spustil tak uvidím jestli to bouchne...

smile

Re: Subwoofer "bouchá"

Takové vyjádření technika se dalo víceméně očekávat. Nelze vyloučit, že přístroj je opraven výměnou zesilovače. Vyjádřením o nezjištěné závadě se dodavatel sichruje, jednak nemusí prodloužit záruku o dobu ve které byl v servisu, jednak mu nenabíhá jedna ze tří stejných závad, po kterých můžeš přístroj vrátit.

Re: Subwoofer "bouchá"

Je to věc, která se mi děla podobně... Když jsem používal jeden svůj starší zesilovač s dejmetomu dosti jednoduchým a ne zcela správně dimenzovaným zdrojem, podobné lupání se dostávalo ze sítě až do reprosoustav z napěťových špiček v rozvodu. Tedy např. když sepnula lednice, světlo na fotobuňku atd. Po výměně zdroje problém zcela zmizel. Je možné, že tedy zde bude příčina stená, nebo podobná.

Re: Subwoofer "bouchá"

Zatím to jede 3 hodiny a zatím v pohodě... tak sem zvědavej... big_smile

Re: Subwoofer "bouchá"

Taky jsem párkrát narazil naposledy s počítačem na nepravidelnou závadu při jeho zapínání. Nahrál jsem to videokamerou a bylo.

Re: Subwoofer "bouchá"

miro
Já to tam posílal s tím, že chci vrátit prachy... takže by to co jsi napsal mělo logiku smile

Re: Subwoofer "bouchá"

Tak zázraky se nedějou - dneska bouchnul 3x. Intenzita je přímo úměrná hlasitosti na kterou je soundbar nastavený. Není možný, že jde fakt o nějaký rušení přímo u mě v bytě? Nebo chyba v el. síti? Přepětí atd.? Co bych kde měl změřit, abych zjistil jak to je s kvalitou el. sítě u mě doma?
smile

Re: Subwoofer "bouchá"

I to, že je intenzita úměrná nastavené hlasitosti by odpovídalo tomu, že to bude způsobeno rušením ze sítě. Můžou to dělat i napěťové špičky ale spíše proudové rázy při zapnutí spotřebiče s větším odběrem atd. Pokud bydlíš v bytovce/paneláku, může rušení být způsobeno nejen spotřebiči přímo u tebe, ale i z ostatních bytů... tudíž se složitě odstraňuje příčina, ale řešit se to dá (všelijaké power distributory s filtrací či stabilizací, "proudové pračky" atd.), ale samozřejmě to stojí peníze.
Analýzu situace přímo u tebe bude nejspíš vyžadovat nějaký kontinuální měření, tedy spešl přístroj, tedy zřejmě elektrikáře (nevím jestli je možné si to nějak vysledovat svépomocí big_smile )... ale samozřejmě pokud se problém vyskytuje nepravidelně, a relativně málo často, bude to možná taky problém to zrovna chytit smile

Re: Subwoofer "bouchá"

Vezmu to k rodičům do bytu a uvidím jestli se to projeví nebo ne smile

Re: Subwoofer "bouchá"

Servisním technikům z reklamací už nevěřím ani na pozdravení. Před měsícem jsem v záruce reklamoval externí disk, asi po 3/4 roku bezchybného provozu začal při přehrávání filmů v TV nepravidelně po 20-60 minutách film zamrzat, musel se odpojit, vypnout televize, znovu připojit. Z reklamace mi přišlo: "Přístroj byl dlouhodobě testován, žádná závada nebyla zjištěna. Podotýkáme, že k provozu s televizí není tento výrobek určen". Přitom syn podobný HDD používá bez problému k pouštění filmů na TV už víc jak dva roky. Půjčil jsem si ho od něho a samozřejmě jede OK. Na další reklamaci už nemám nervy.

Re: Subwoofer "bouchá"

Přikláněl bych se k rušení ze sítě.  Dělalo mi to to samý u subu, když seplo chlazení na pivo. Hlasitej lupanec. Vyzkoušej to připojit i na jiné zásuvky v bytě. Tedy na jinou fázi. Jestli to tak tedy v paneláku jde, ale mělo by.

Re: Subwoofer "bouchá"

Že to bouchnutí je závislé na regulaci volume naznačuje, že se jedná buď o závadu předzesu a nebo opravdu externí problém. Zkus to zapnout a nechat bez připojeného vstupního kabelu.

(upravil Galbator 4. 2. 2016 20:00)

Re: Subwoofer "bouchá"

Thomas:

Zkoušel sem ho na všech zásuvkách v jednom pokoji smile
To asi nestačí protože to dělalo na všech... v pátek ho zkusím v úplně jiném bytě a uvidím co se bude dít smile

miro:

Zkusím a uvidíme smile

Re: Subwoofer "bouchá"

Zdravím,
pár dní uběhlo a mám nové zprávy...

Řekněme, že jsem uvěřil tomu, že technik soundbar skutečně zkoušel a skutečně žádné poruchy nezaznamenal a tím pádem je problém někde u mě v bytě.

Technik psal, že bouchání může být způsobeno rušením bezdrátového bluetooth připojení mezi subwooferem a soundbarem.
OK - domácí wifi sem přepnul z 2,4GHz na 5GHz (subwoofer komunikuje na 2,4GHz frekvenci...)

Další věc je taky zajímavá smile
Můj Xbox 360 má externí zdroj napájení, který měl aktivní chlazení, které ale vydávalo zvuk - zdroj sem otevřel, odstranil větrák, vrchní kryt provrtal (byl tam takový malý plíšek, ten sem vyhodil) (aby mohl ohřátý vzduch odcházet) zavřel a zašrouboval.
Může takhle upravený zdroj, který je relativně blízko soundbaru rušit spojení?

Mimochodem, po tom co sem přepnul wifi a vypinám ten zdroj ze zásuvky subwoofer nebouchá...
Zajímavé... smile

Někdo nějaký komentář?
Díky.

Re: Subwoofer "bouchá"

Teoreticky mohlo rušení způsobovat spínání toho ventilátoru chlazení. Jestli je možné, aby se takhle agresivně projevovalo rušení přes bluetooth si netroufám odhadovat. Doma máme v provozu někdy i několik audio zařízení přes bluetooth zároveň (reproduktory, dvoje sluchátka...), wifi mám na 2,4GHz a nikdy jsem nic takového ani podobného ani nic co by naznačovalo nějaké rušení nepozoroval.

Re: Subwoofer "bouchá"

Spínání větráku chlazení určitě lupance nezpůsobuje. Pokud má větrák vůbec nějaké řízení, tak lineární. Trochu OT, sice nvm jaké jsi udělal úpravy napáječe ale vyřazení větráku nebude šťastná volba. On s tím chlazením konstruktér kalkuloval, tím více když jsi odtranil "nějaký malý plíšek". Možná že teď už to bouchne jen jednou. A pozor, "plíšky" ve zdroji mohou být pod síťovým napětím a když jsi tam navíc vyvrtal díry......

(upravil Galbator 10. 2. 2016 19:50)

Re: Subwoofer "bouchá"

Jenom upřesnim, že sem větrák zpět nedal. Jede to jakoby pasivně wink
Takže žádný větrák se nikde nezapíná smile

Re: Subwoofer "bouchá"

To má miro pravdu, že z nějakého důvodu tam to aktivní chlazení bylo, a neni tedy dobrej nápad nechávat to chladit jen pasivně.

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer "bouchá"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£