Re: DIY DAC

Ahojte. Napadla ma taká myšlienka ked sa teraz rozvíja diskuzia o tom či a aký display,či by sa nedal vytvoriť dislplej po vzore
aký sa používa v niektorých autorádiách, mám na mysli taký čo sa zasúva dovnútra. Bol by dosť velký  aby sa mohli zobraziť
informácie napr o prehrávaných ckladbách a rôzne iné.

Re: DIY DAC

ten e-ink by mohol vypadat zajimavo, co oled?

Re: DIY DAC

OLED je klasika, kterou zvolím pokud se e-ink neosvědčí. Cenově jsou na tom stejně.

Re: DIY DAC

Sehnat slušnej display na 30mm vysokou krabičku je problém...jakej máte názor na kvalitní TFT IPS? Bez dotyku, to nerad na takových věcech vidím.

Re: DIY DAC

otázkou je co bys na něm chtěl všechno zobrazovat? jako tip se můžeš mrknout třeba na http://www.banggood.com/0_96-Inch-4Pin- … 58196.html je to malé a na to abys na to napsal "USB 96khz" by to stačillo

Re: DIY DAC

vybranej vstup, DSD/PCM, vzorkovačka 0 - 384 kHz / bitrate DSD, hlasitost. OLEDy jsou prostě drahý všude i v číně...a nějaký 1" jsou strašlivě malý

Re: DIY DAC

víš jak na ty tři řádečky by to mohlo stačit, stejnak to není zas tak důležité to co se zobrazuje (ale chápu že ne všichni mají tak dobrý zrak), u lcd bys zase musel řešit intenzitu podsvícení aby to nevypalovalo oči ve tmě a tak.
kdyby náhodou tak se mi jeden ten oled co sem odkazoval povaluje doma, tak ti ho můžu dát, kdybys chtěl nebo ti na něj vyrobit ukázku. asi si to sám zkusím jak to bude vypadat

Re: DIY DAC

No, už jsme se rozhodli pro klasickej 256x64 OLED. Bude pěkně za ztmaveným rámečkem zapuštěným v panelu, at to vypadá.

Re: DIY DAC

25664 je asi to najrozumnejsie, akorat daj bacha na kvalitu...

(upravil Dohnalik 18. 1. 2016 4:29)

Re: DIY DAC

Rada pro všechny DIYery s AK4490...důvod, proč AKM jej neprovozuje na 7V, i když tvrdí, že je zvládne jednoduše jako jejich ostatní čipy, je, že je pak brutálně vysoká třetí harmonická. Atakovala se 7,15V úroven asi -100dB a ostatní byly hluboko pod...
Asi je to chyba čipu, snažil jsem se vyloučit analogovou část jak jen to šlo. Po snížení napětí na 4,7V (tedy 5V, neměl jsem po ruce 50k rezistor pro zdroj) dostanete toto (0dBFS):

https://dl.dropboxusercontent.com/u/86116171/XLRR.jpg

Krásný výsledek na čip za 100kč.
Jinak řečeno, doporučuju majitelům zkusit, jestli se zvuk nezlepší, když sníží napětí ze 7 na 5V.
Konec hlášení, jdu spát.

Re: DIY DAC

Naše zkušenost s AK4396 je naprosto stejná. 7V napájení zlepší vlastnosti pouze čipu AK4495 a to velmi podstatně.

Web

Re: DIY DAC

Dohnalik, nechces s tym par mesiacov pockat? big_smile

http://www.akm.com/akm/en/product/datas … o=AK4497EQ

Re: DIY DAC

Bojim sa, ze to by sa stale iba cakalo. Vzdy sa bude ohlasovat prichod niecoho nevsieho a lepsieho. smile

Re: DIY DAC

Nezkoušel jste někdo www.daphile.com ?

Web

Re: DIY DAC

A bude o to mít někdo zájem? big_smile
Momentálně mám plné ruce práce s komerčním DAC, kterej nebude používat AKM, ale nový sabre...a hned dual mono s plně diskrétní diferenciální výstupní mosfetovou částí. Maličký AKM4490 musí chvilku počkat a otázkou je, jestli se dočká, protože si to tady stejně postaví tak dva lidi, ale snad ano. I s OPA1632 to hraje velmi obstojně, takž to možná udělám tak.

Re: DIY DAC

planujes 9028 alebo 9038? v dual mono by to mohol byt killer wink pokial by si chcel usetrit nejaky cas s MCU na dual mono daj vediet, mozem pucit ten moj...

rotr skusal a nepodarilo sa mi rozbehat DSD, chce to silnejsiu masinu aby to slapalo v pohode, vortexbox je na tom o hodne lepsie kedze ma lahsi sw zaklad nicmenej na odlahceny windows 10 s foobar 2000 to stale nema

(upravil Dohnalik 27. 1. 2016 19:14)

Re: DIY DAC

Obojí, 9028 bude lite verze, pak 9038 full. A zapomente na 9038 s operačníma zesilovačema v I/V, not gonna happen big_smile zatím je to pod NDA, až to vyjde, uvidíte proč.

Tvůj DAC používá 9018, 28 a 38 jsou úplně přepracovaný s kompletně jinýma registrama, neušetřilo by mi to nic, navíc ovládání sabre mám napsaný a dual mono je jenom jeden registr navíc.

BTW, podařilo se mi rozchodit DSD256 a ted pracuju na 768 kHz vzorkovačce, uvidíme co z toho bude.

Re: DIY DAC

Zdravím pánové, dalo by se něco postavit s PCM1793 ?? Burr-Brown produkce ?? jaké ja podle vás kvalita tohoto čipu ??

Re: DIY DAC

kedze je 9028 pin kompatibilny s 9018S pocital som ze by to slo nahradit kus za kus bez dalsich obstrukcii...

som zvedavy na 9038, pokial su tie speky pravdive tak to bude hodne zajimave big_smile

Re: DIY DAC

Vcera jsme porovnavali  muj prevodnik s ES9018K2M a lampovou vystupni casti versus McIntosh prehravac/DAC MCD1100 ,ve kterym jsou ctyri ES9018.Test probihal na aparature v cene 40K USD.Muj bastl zvitezil,coz mne tesi...