Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Oprava prskání JBL JRX125

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Oprava prskání JBL JRX125

Zdravím včera jsem řešil opravu jedné reprobedny JBL JRX 125 která prskala při vyšším vybuzení a reprodukci nižších kmitočtů, objevil jsem nafouknutý kondenzátor (viz obrázek) který jsem demontoval a následně změřil - výsledek byl ve zkratu. při další reprodukci se už žádná závada neprojevovala, kde mohla být chyba vyzkratování toho kondenzátoru? hodnota 200V mi přijde jako dostatečná rezerva a samotnými reproduktory problém dřív nebyl - mám hledat závadu někde dál nebo jen vyměnit kondenzátor za nový a neřešit důvod zničení který se nestává tak často.

jinak zapojení na zesilovač CROWN XTI 1000 (nastavení low cut 100 hz a hlasitost max na polovinu výkonu)

http://kactus.sweb.cz/kon-ko.jpg

Re: Oprava prskání JBL JRX125

Celá chyba je to, že ten JBL je laciný šmejd :-/

BTW, jak poznáš hlasitost max. polovinu výkonu?

Web

Re: Oprava prskání JBL JRX125

JBL laciný šmejd ? big_smile mě zase tak laciné nepřijdou a jako šmejdy bych to taky moc nepovažoval, to bych řekl třeba o značce Omnitronic big_smile big_smile

a tu polovinu výkonu jsem myslel jen že ta korekce hlasitosti kanálu (nebo jak se tomu říká) na zesilovači je nastavená na zhruba max půlku smile
protože víme že zesilovač je dost silný a maximální hlasitost to by nebylo určitě vhodné a častěji problémové při nechtěnému přebuzení z mixu.

(upravil Sendy 16. 1. 2016 14:26)

Re: Oprava prskání JBL JRX125

Ne, JBL je supr dupr bomba, proto tam dávají bipoláry do výhybek lol.  Ale budiž, je to ne úplně laciný šmejd.

Korekce hlasitosti kanálu... to radši komentovat  nebudu.

Web

Re: Oprava prskání JBL JRX125

to že máš "korekce hlasitosti", na půlce neznamená, že v tu chvíli zesilovač nedokáže dodat maximální výkon. Tedy přebuzení je zcela v pohodě možné.. potenciometr na regulaci vstupní úrovně není limiter.

Jinak... ty JRX jsou taková potěmkinovská vesnice. Tváří se to jako profi reprák, olepený známými logy atd. ale má to k němu vážně docela daleko. Ani zvuk ani kvalita bedny není nic čím by se JBL mělo/mohlo chlubit.

Re: Oprava prskání JBL JRX125

kactuscz napsal:

kde mohla být chyba vyzkratování toho kondenzátoru? hodnota 200V mi přijde jako dostatečná rezerva a samotnými reproduktory problém dřív nebyl - mám hledat závadu někde dál nebo jen vyměnit kondenzátor za nový a neřešit důvod zničení který se nestává tak často.

Letmá prohlídka webu ukazuje něco jiného, stejný problém s Elytone 200V 12µ řeší na diyaudio a všude. Hlavní závada bude asi ten výrobce. Zkus si najít od toho kondu datashit a v něm údaj ripple current. Jestli nenajdeš datashit, tak je shit celý výrobce a chce to hledat něco jiného než se sídlem někde v čoukchou tien.
Ten kond má být polypropylen, ne elyt, dostat takovou kapacitu do takového pouzdra znamená hodně kompromisů v tloušťce fólií a současně hodně velké požadavky na jakost materiálů. To je výzva jak šitá na asiaty...

Re: Oprava prskání JBL JRX125

bude stačit když ten zkratovaný kondenzátor zaměním za BENNIC 12mF ale jen 100V? -  je to podobný radiál který se prodává a mají ho skladem

http://www.prodance.cz/script/watermark.php?file=631517.jpg

Re: Oprava prskání JBL JRX125

To bude stejně naprd jako to, co tam bylo.

Web

Re: Oprava prskání JBL JRX125

Na této pozici (C2) můžeš bipolár použít. Jako sériové kondenzátory ve výškové a středové větvi by se měly používat svitky, ale dnes to drtivá většina výrobců z důvodu snižování výrobních nákladů stejně nedodržuje. Ty kondy Bennic jsou solidní, takže pokud nechceš výhybku zásadně nějak překopávat, tak jej tam dej.

Re: Oprava prskání JBL JRX125

Probůh, je to pseudoprofi bedna, tam bipolár takovýchto rozměrů a vlastností nemá co dělat.

Web

Re: Oprava prskání JBL JRX125

Nějaký rok zpátky jsem předělával známému 4ks těchto JRXek podle:
http://ratejna.info/DATA/JBL/JRX125.htm

Upgradované JRX hrají mnohem lépe, ale pořád je to zvukový podprůměr.

Re: Oprava prskání JBL JRX125

Konkrétně přímo tyhle upravené JRXka slýchám relativně často a neni to nijak dobrý ani tak. Sice je to méně ukřičené na výškách než origo, ale jinak nic... navíc k tomu ty W-bin basovky roll . Asi bych váhal, jestli vůbec investovat do takové úpravy.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Oprava prskání JBL JRX125

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£