Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » AU/RA Z1 + Heco

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: AU/RA Z1 + Heco

Dobrý den. Mám zesilovač AU/RA Z1 v perfektním stavu a bojím se do něj zapojit reproduktorové soustavy Heco Celan XT 301, protože jsem někde na internetu četl, že AU/RA při zapínání vysílá do soustav nějaké nežádocí signály. Prosím, je to pravda nebo na internetu zase někdo "machroval"? Může se bednám něco stát?

Re: AU/RA Z1 + Heco

Pokud ten signál neuslyšíš, nic se tam neposílá, ledaže by byl neslyšitelný vysokofrekvenční, ale pro to není důvod...

Re: AU/RA Z1 + Heco

Zřejmě myslí lupance při zapnutí zesilovače.

Re: AU/RA Z1 + Heco

Doporučoval bych to prodat nějakýmu bláznovi, zvukově to nestojí za nic. A určitě myslí lupance při zapnutí zesilovače, když se nabíjí výstupní kondík. Dobrý pro bedny to asi není, ale nic extra by se jim stát nemělo.

Re: AU/RA Z1 + Heco

Myslím, že potrebuješ niečo takéto:

http://tomelaudio.eu/index.php?nabidka= … nu=aura_z1

Web

Re: AU/RA Z1 + Heco

Dohnalik napsal:

Doporučoval bych to prodat nějakýmu bláznovi, zvukově to nestojí za nic.

Asi tak, souhlas. Až tuhle kraksnu, kterou nevím proč někteří vynášejí do nebes prodáš (a kupodivu díky těm bláznům za neuvěřitelný peníze) a pořídíš za ty peníze utržené z prodeje bazarový stereo zes, uslyšíš sám smile

Re: AU/RA Z1 + Heco

Přesně tak, tenhle Transiwatt 100x jinak je relikt doby a přehraje ho často i laciná spotřebka 80-90. let.

Web

Re: AU/RA Z1 + Heco

A co teprve ty jejich bedny s fázově lineární výhybkou? big_smile

Re: AU/RA Z1 + Heco

Nicméně, dobová reklama na AU/RA Z7 je dost zajímavá. Autor transiwattu se asi obracel v hrobě.
http://www.fotohost.cz/di/19NE/AURA_Z7A.jpg

Re: AU/RA Z1 + Heco

Joski napsal:

Nicméně, dobová reklama na AU/RA Z7 je dost zajímavá. Autor transiwattu se asi obracel v hrobě.
http://www.fotohost.cz/di/19NE/AURA_Z7A.jpg

pravda, lepší je jen HQQF ... smile

Re: AU/RA Z1 + Heco

Nevím proč se zde oživilo rok a půl staré vlákno, ale když už se tak stalo, tak jen poznamenám: mám kolem dvaceti zesilovačů či receiverů různých známých značek, vč. modernějších s osazením mosfety. Nakonec to ale skončí obyčejně tak, že nejraději zapnu a poslouchám ten zde stále pomlouvaný Transiwatt.

Re: AU/RA Z1 + Heco

A prečo?

Re: AU/RA Z1 + Heco

já mám u PC taky Transiwatt - ale už tu vylepšenou verzi, Junior 44. Na youtube apod to stačí ...

(upravil vluz 3. 7. 2017 17:51)

Re: AU/RA Z1 + Heco

staffy: proč? - vlastně asi ani nevím - zřejmě je v tom nostalgie, jelikož první Transiwatt TW30G jsem měl už na začátku 70tých let. Mám i několik párů poměrně kvalitních reprosoustav a nějaký zásadní  poslechový rozdíl mezi zesilovačem současným a stařičkými Transiwatty TW30, TW40 nebo TW140 nevnímám. Nikdy vlastně neposlouchám hudbu soustředěně, ale pouze jako kulisu. Abych místo poslechu stále zkoumal jak zní nějaký nástroj nebo tón z té či oné bedny, nebo zesilovače, na to nejsem.

(upravil Honza63 3. 7. 2017 18:34)

Re: AU/RA Z1 + Heco

No jo, ale ono je to slyšet i jako kulisa. Mám to doma taky. A poslouchám DPA 220 v rychlé verzi. Myslím, že je to o reprobednách, pokud jsou to Tesly, tak to bude asi jedno.

Re: AU/RA Z1 + Heco

Samozřejmě, že zásadní rozdíly registruji i při běžném poslechu. Přesněji pak zkoumám kvalitu jedině když se potřebuji před koupí rozhodnout pro nějaký zesilovač nebo bedny. Většinou to provedu přepínáním mezi komponenty - dají se tak postřehnout i velmi malé rozdíly v reprodukci. Takovým testem procházela většina hifi techniky v mé domácnosti. Co nevyhovělo mým požadavkům šlo pryč.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » AU/RA Z1 + Heco

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£