Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

Zdravím, chcel by som sa spýtať či do konektorov speakon značky Neutrik vojdu 2x4mm2 alebo 2x6mm2 kábel. Mám možnosť dostať sa k tým káblom za dobrú cenu tak nad tým uvažujem. Len neviem či to vtrepem do toho konektoru. Dík za pomoc.

(upravil ondra.klofat 15. 1. 2016 13:56)

Re: Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

Ono záleží jakej konkrétně Speakon to je. Do nejběžnějšího Neutrik Speakonu - do NL4FX šroubovat jen 4mm2, do NL4FC se taky vejde jen 4ka, a do NLT4FX se vejde 6mm2. Pak taky záleží na vnějším průměru kabelu, tam to je u všech zhruba do 14-15mm, takže to by mělo bejt bez problému pokud to neni nějakej kabel s nějakou šílenou izolací atd.

Pokud se teda bavíme o kabelovejch koncovkách jakože to tak vypadá ... na panelový se dá s trochou šikovnosti napájet "skoro všechno" smile

Re: Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

Parada, dik, toto som potreboval smile

Re: Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

Káble za dobrú cenu můžou být i zadarmo drahé. Zkontroloval bych si před nákupem kvalitu materiálů a twistování vodičů. Je poněkud hloupé, když člověk ohne kábl a ve speakonu se mu vodič vyrve ze spoje.

Web

Re: Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

Jojo, pod tohle se můžu taky podepsat. Dřív jsem takhle používal se Speaconama klasický CYSY (s PVC izolaci í pláštěm) a často se mi minimálně jedna žíla z pinu v konektoru trhala při ohýbání kabelu u konektoru. Takže pro nějaké častější zapojování a motání je určitě lepší připlatit za mnohem flexibilnější gumový/pryžový kabel.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Neutrik Speakon a 4mm2/6mm2 kábel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£