Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

Dobrý deň. Mam taký problém. Ľavý a pravý kanál mi hrá rôzne. Konkrétne ľavý kanál ma výrazné výšky a menej výrazné basy. Pravý ma zase výrazne basy ale nevýrazné výšky. Keď hrajú spolu nie je počuť rozdiel. Len keď je balance buď na Ľ alebo na P kanál. Skúšal som na zosíku aj prehodiť oba na Ľ kanál, či to nie je nahrávkou, no stále to pretrvávalo. V čom by mohol byť problém? Vopred ďakujem.

Repro :
TVM ARN 188-08/8
TVM ARV 104-00/8
Výhybka  :
BS acoustic CN 02-2-12/8
Zosilovač :
Pioneer A-209R

(upravil jik 23. 12. 2015 21:07)

Re: Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

"Keď hrajú spolu nie je počuť rozdiel. Len keď je balance buď na Ľ alebo na P kanál. Skúšal som na zosíku aj prehodiť oba na Ľ kanál, či to nie je nahrávkou, no stále to pretrvávalo. V čom by mohol byť problém? Vopred ďakujem."

V zesilovači Poneer A-209R.

Edit: Pokud dokážou obě bedny hrát stejně a výsledek ovlivňuje jenom natočení balancí, je určitě chyba v zesilovači.

Re: Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

Zle som sa vyjadril. Nemusí to byť cez balance. Stačí ak je zapojený Ľ alebo P reproduktor. Robí to aj keď sa balance obchádza cez direct.

Re: Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

To ale mění celou situaci. Nejrychlejší sluchová zkouška:

Do zesilovače zapoj jenom jednu bednu napřed do levého, potom do pravého kanálu a zdroj signálu raději mono. Pokud se zvuk nebude lišit, zesilovačem nebo zdrojem signálu to nebude. Pokud bude zvuk při této zkoušce odlišný, bude to zesilovačem/zdrojem signálu (tzn. závada v jakémkoliv bodě po signálové cestě sad ).

Pokud při prvním pokusu byl zvuk stejný, zopakuj to samé s druhou bednou a pokud hned uslyšíš rozdíl oproti pokusu s první bednou, problém bude v bednách (tzn. reprodektory, výhybka, studené spoje atd.).

Je to jednoduché a navíc založené na ještě jednodušším principu - tzv. "vylučovací metoda"

Re: Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

K tomu co napisal jik, by som este dodal, ze pri tych skuskach premiestni reproduktory na to iste miesto, aby si vylucil vplyv akustiky miestnosti. Lebo takto ako to citam, tak ma napadlo ci to cele nie je len o samotnom umiestneni reproduktoru/ov...

Re: Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

Odskúšal som to. Pravá výška je taká neostrá. Skúsim ju vymeniť.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Rôzny zvuk z ľavého a pravého kanálu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£