Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » FANE vs FANE

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: FANE vs FANE

může mi tohle někdo nějak vysvětlit? dřív než to pošlu na Prodance

levnější a citlivější - který je teda lepší - neni to jen obchodní trik big_smile

http://kactus.sweb.cz/FANEvsFANE.png

Re: FANE vs FANE

No, to je ale hrozné, to by se mělo hlásit do Brusele!

Web

Re: FANE vs FANE

dík taky jsem se pobavil HAHAHA no protože chceme nákup těchto modelu cca 4kusů rád bych nenaletěl obchodnímu triku

Re: FANE vs FANE

Ta data jsou základní, to jak se budou chovat repra v určité bedně, v zátěži a jak budou spolehlivé z nich nevyčteš.

(upravil Sendy 22. 12. 2015 15:23)

Re: FANE vs FANE

2 Kaktuscz : A že má každý model jiný Xmax, to je jako šumafuck?

A co tak dražší a těžší PD?

http://www.prodance.cz/pd1852-8ohm.html

Web

Re: FANE vs FANE

právě toho vysokého Xmax se bojím, bedny máme Wbin kde je klasicky repro osazeno opačně proti úzké štěrbině dost blízko, původní model byl Celestion defakto s rovnou membránou a teď tam máme Eminence PS18-600LF u kterého teda nevím Xmax ale bude shodný asi jako Sigma PRO

a protože reproduktory hrají na plný výkon (tlačený QSC5050) a teď jeden přestal hrát, chceme aparát nahradit výkonnějším třeba od FANE a 1kW

(upravil Otas 22. 12. 2015 18:58)

Re: FANE vs FANE

Do uzavřených W-binů patří reproduktory s co nejvyšším Bl a nejvyšším SPL, ten druhý, který je stavěn jako vysoce výkonný do BR ozvučnice, je při stejném Bl zbytečně drahý.
Vítězem u Prodanců vidím PD1852 - souhlas se Sendym, ten by drtil střeva (ale ta váha!), já bych volil univerzální osvědčený a výtečný RCF LF18X400. Příkonem by ho měl předčit levnější LF18X401 (ten příkon je v uzavřeném prostoru hodně důležitý). Oba jsou lepší, než ten horní Fane, který bych viděl jako vyhovující ekonomickou verzi.

Re: FANE vs FANE

protože chceme upgrade všech 4wbin tak nechceme utratit 4krát10tisíc proto jsem uvedl příklad levnějšího FANE a jeho též výkonem 1kW
raději uvedu příklad s porovnání Eminence který máme s tím modelem FANE který chceme a zde je vidět původní nižší výkon jen 600W ?

jak teda mám rozumět obchodnímu produktu od Prodance kde najednou uvádí stejný výkon jako modely v kategorii 10tisíc? viz první obrázek

http://kactus.sweb.cz/FvsE.png

Re: FANE vs FANE

Kaktus: Když si pořádně prohlídneš ten svůj první screenshot, tak uvidíš "18XB (II)", tzn. druhá verze. A má buď vylepšenou tepelnou odolnost, nebo prostě jsou u Fane drzejší než kdysi. Ceny nemá smysl srovnávat, reproduktory nemají jenom příkon, průměr a citlivost, viz. třeba Sendyho poznámka o Xmax.

Re: FANE vs FANE

OK takže druhá verze která to asi snese smile já jen aby to nebyl na zákazníky další obchodní podvod (když dokáže lhát už i VW s emisema big_smile
takže závěrem má smysl tedy dělat změnu u Wbin z Eminence PS18-600LF na nový model druhé verze FANE Colossus 18XB

(upravil KarelXth 23. 12. 2015 11:12)

Re: FANE vs FANE

Na to není možný jednoznačně odpovědět. Rozhodně je ten Fane odolnější než jakýkoliv starší Eminence a má technologicky navrch, ale jestli ti to vyváží tu investici a jakej bude rozdíl ve zvuku ti nikdo nepoví. Žádný konspirace na zákazníky se v týhle sféře mezi slušnýma výrobcema moc nevyskytujou, brzo by si na tom natloukli hubu. Fane udával příkony podobně jako Precision Devices hodně konzervativně, takže nejspíš přešli na modernější (rozuměj atraktivnější) způsob, nebo opravdu něco vylepšili, kdo ví.

Re: FANE vs FANE

Ono to prvotní srovnání, když to hodně zjednoduším, bude o dvou hodnotách Bl (což se projeví tím, že se to "nelekne" malého prostoru ozvučnice - pokles směrem k nižším kmitočtům nebude tak rapidní) a samozřejmě SPL (čili přímé vyjádření hlasitosti na 1 W). Membrána je silně tlumená - brzděná malým prostorem uzavřené ozvučnice, tak požadavek na Xmax není tak vysoký, jako třebas u basreflexové ozvučnice.
Já bych spíše úplně opustil koncepci Wbinů a šel do hornflexu, ty dají basů podstatně více. I když naopak údernost nástupu basu bývá u všech uzavřenek trochu větší.

(upravil djmayo 29. 12. 2015 16:15)

Re: FANE vs FANE

Em Omega 18 celkom v tej konštrukcii by aj mohol byť. Tie fane Colosus su oba viac menej vhodnejšie do BR ozvučnice, do horny bol starý 18-600 a 18B. Do takého typu horny by sa mohol hodiť RCF LF18X451, L18P400, 18Sound 18W2000 alebo 18LW2400, Faital Pro 18HP1022, Beyma 18PW1400/Fe, prípadne s exotickejších repro Oberton 18XB1500 a 18XB1300, alebo ND verziu 18NXB1601 resp 18NXB1200 či P.Audio SD18 používajú ako lacnejšiu náhradu za PD 185x, 188. Najlepšie asi kúpiť každý po 1ks zistiť čo najlepšie sedí tej bedni a dokúpiť do všetkých, nepoužité predať...

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » FANE vs FANE

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£