Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc so zapojením

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Pomoc so zapojením

čaute, potreboval by som pomocť so zapojením reproduktorov do dverí.
Vzadu su 2x velké repro, 4ohm. Vpredu takisti 4ohm, malé. Z druhého auta som vybral repro z dverí, natiahol káblovačku do mojich dverí podla povodnej káblovačky, repro z dverí sa spájajú s reproduktormi vpredu v palubovke, plus na plus, a minus na minus.
Ide o to, že tie repráky do dverí su 6 ohmové. Pôvodné repráky z toho auta, z ktorého som to vyťahoval, už nemožem pozrieť, pretože ho už nemám (bol to angličan).
Najskôr to asi nemám dobre, poradte ako to zapojiť, príp. ake repráky zapojiť, aby mi to sedelo. Predné v palubke by som mohol nahradiť 8 alebo 12 ohmovými, také tu mám.
Dakujem

Re: Pomoc so zapojením

Asi jsem divnej ale vůbec jsem nepochopil o co go.

Re: Pomoc so zapojením

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6445 ? hmm2

Re: Pomoc so zapojením

Já nějak nechápu toho angličana hmm2

Tobě jde asi o impedanci ne? Měl bys vědět, do jaký zátěže jde ten zesilovač.

Re: Pomoc so zapojením

ano, ide len o impedanci.
Zesik nemam, ide do prímo da radia, v manuáli som sa dočital 4ohmy.
Potrebujem len vedieť, ako nakonfigurovať repro, a či sa to bude dať, a ak ano, či to bude mať zmysel. Tie do dverí mam len 6ohm. Do palubky mám 4,8,12 ohmové.

Re: Pomoc so zapojením

Tak to bys mohl paralelně zapojit ty 6 Ohmové s těma 12 Ohm. To ti dá přesně 4 Ohmy a nemusíš se o " rádio " bát smile  Nebo to můžeš kombinovat jakkoliv do série, ale tam nejspíš přijdeš o nějaký ten výkon.
Když tak ať mě někdo opraví.

Re: Pomoc so zapojením

ked tam dám trebars tie 6ohm a 12ohmové, nebude to hrat slabšie ako keby tam boli len jedny 4ohmové?

Re: Pomoc so zapojením

Hm tak to už ti nepovim. Taky jde o to co to je za reproduktory. Neni ale nic snazšího než si to vyzkoušet na vlastní uši jak se to bude tobě líbit. Můžeš laborovat smile

Re: Pomoc so zapojením

Samozřejme čtyřohmovým poteče větší proud než šestiohmovým a ještě větší než dvanáctiohmovým reproduktorem. A tomu bude odpovídat výkon, potažmo hlasitost daného reproduktoru v tomto paralelním zapojení (při stejné citlivosti reproduktorů). Takže, když zapojíš paralelně 6 ohm a 12 ohm, tak poteče proud jako jedním 4 ohmovým - a výkon bude stejný jako jedním 4 ohmovým s tím, že hlasitěji v této paralelní konfiguraci bude hrát ten 6 ohmový.
Jenže, nepíšeš, co je to za repráky (nemyslím značku atd.), ale určení. Pokud se jedná u některých Tvých reproduktorech o výškáče, tak je paralelně k širokopásmovým nesmíš zapojit vůbec. Leda že by měly vestavěný kondenzátor. A to popisuji ještě hodně zjednodušeně.

Re: Pomoc so zapojením

Souhlas s Jikem. ( při stejné citlivosti ale - co já vim, co tam má za repra?  ) No možná by bylo nejlepší UPŘESNIT co tam chceš narvat. Pokud je to Noname repro bez jakýchkoliv parametrů za pár šupů a nejsou to tedy výšky, tak bych se s tim nemazlil a zkoušel smile

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc so zapojením

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£