Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výběr kondenzátorů na reproduktory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Výběr kondenzátorů na reproduktory

Dobrý den, v autě mám tří-pásmové reproduktory max. 320W 4-Ohmy. Potřeboval bych na nich snížit nízké frekvence.  (bassy)
Jak jsem se dočetl na internetu, dají se snížit pomocí připojení kondenzátorů. (Jsem začátečník)
Problém je v tom, že když přidám Volume+ tak mi tyto reproduktory kazí zvuk (drnčí), Mám jěště v kufru Subwoofer a ten zvládá volume na plno.
Potřeboval bych poradit jaké kondenzátory si mám koupit. Cca od 300 Hz. Zkrátka odstranit z nich hluboký bassy. Děkuju

Re: Výběr kondenzátorů na reproduktory

Stačí, keď budeš z rozumom používať volume ...

Re: Výběr kondenzátorů na reproduktory

Skus, ale za nic nerucim, pripojit do serie kondenzatory 8 Mikrofarad a vyse.
Pokud budes experimentovat, moc se stim skazit neda, utlumi se spodni frekvence, ale hodne zalezi na tom, zdali to "drnceni" neni spusobeno necim jinym, treba skreslenim a omezenim vystupniho zesilovace.
Ja vim ze me ted zas nebudou mit tady radi, ale jedna se o spotrebni elektroniku, tak to nehul moc doprava a nebude to drncet..
Experimentalne, aby si nevyhazoval penize, skus ty kondenzatory najit ve starsich vyhozenych zarivkovych telesech, obvykle se daji najit zadarmo. Po odexperimentovani vhodne kapacity, jakoby radoby vyhybky, si ty kondy kup poradne.
Ale aby si se nedivil, kapacita muze narust az do 20 a vice mikrofaradu, aby si stoho nemel jenom "vysky"..
Lepsi by byla asi aktivni vyhybka pred zesilovacem, ale to je na dlouhe psani.
Nevim jak mas reseno ono zapojeni v aute, zdali tam mas zesilovac, nebo to budis primo z vystupu radia.
Take si davej bacha, protoze se muze stat, ze ti to drnceni spusobuje subwofer, tim, ze tlaci na ty repraky a ony drnci, dik vybuzeni cizim akustickym tlakem...

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výběr kondenzátorů na reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£