Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Jak zapojit radio

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Jak zapojit radio

Zdravím vás pánové... Potřeboval bych poradit k čemu jsou červené a bíle vývody na zadní straně rádia... Podle mě je to na zapojení repráků, ale v tom případě mě nenapadá jakým kabelem je propojit pač na každý reprák by vyšel jeden vývod... U vývodů je normělně napsáno LP,PP,LZ,PZ. Dole vám přikládám obrázek a děkuji za informace...

http://images.sonicelectronix.com/images/2304180/main/avh270bt.jpg

Re: Jak zapojit radio

Jsou to běžné konektory (zásuvky) syst. RCA (slangově cinch) k rozvodu nf signálu a propojení přístrojů, jako repro výstupy jsem ještě neviděl ale možná žiju krátce...středový kolík je živý (signál) vnější obal zem, zástrčky koupíš za pár korun v každém elektro marketu.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil miro 11. 12. 2015 18:23)

Re: Jak zapojit radio

Jo, pravděpodobně se jedná o line vstupy nebo výstupy. Kdyby tazatel napsal typ rádia, možná někdo poradí a nemusíme věštit.

(upravil jik 11. 12. 2015 18:23)

Re: Jak zapojit radio

Jsou to opravdu běžné konektory k rozvodu nf signálů, zpravidla na napěťové úrovni určené k dalšímu zpacování atd. Červený je pravý kanál, bílý levý...

Dotaz z pohodlnosti, kde neuvádíš ani typ rádia (je nějak podezřele vysoké, je to vůbec rádio?...) je lépe nahradit zadáním typu přístroje do Googlu a pokusit se popátrat.

Jako výstupy repro jsem tyto konektory bohužel sad už mockrát viděl. Že výrobci nectí slušnost natož normy, je otázka druhá. Cinche používají stejn jako jacky kdekoliv se jim to zlíbí.

Ale v Tvém případě to asi opravdu silové výstupy pro repro nebudou. Pátrej na Googlu nebo sem dej aspoň výrobce a typ.

Edit: miro, byl jsi rychlejší

Re: Jak zapojit radio

Omlouvám se... je to rádio s dotykovým displejem Pioneer AVH-270BT a pochopil bych jak psal pan JIK. že červený je pravý a bílí levý ale tam jsou jen 4 otvory tudiž na každý reprák jedna díra... Vím co je kabel cinch ale ten se přeci používá na tyto 2 vývody??? to mám jako zapojit jen jeden cinch na druhém konci ho uříznout a zapojit jako plus a minus do každého repro zvlášť??? děkuji za odpověď...

Re: Jak zapojit radio

jiříčku ty cinche nejsou na reproduktory! ty cinche jsou výstupy na externí zesilovač(zesilovače). K rádiu musí být dodávaný kabel který se jedním koncem strčí do té ďůry vedle té červené pojistky. Na druhém konci totoho kabelu budou iso konektory
https://www.google.cz/search?q=Iso+kone … 6WvkMiM%3A

Jaké máš auto? auto by mělo být vybaveno už iso konektorama. zapojení si můžeš zkontrolovat tady. - je toho plný internet.
https://www.google.cz/search?q=Iso+kone … En4gVpM%3A

(upravil ondra.klofat 12. 12. 2015 9:46)

Re: Jak zapojit radio

Lojzek má pravdu... je to skutečně vstup ty cinche, resp. paralelní výstupy pro zesilovač subwooferu atd. http://www.caraudiodistributors.com/med … 7836_1.jpg zde je to celkem jasně vidět

Re: Jak zapojit radio

Pokud ku tomu nema alespon originalni "ocasek" z konektorem do radia, tedy i bez redukce na ISO, jedna se pravdepodobne o levny nakup čorkovaneho radia, nekde za pakatel.
Obvykle u kazdeho radia, kdyz je kupovane jako zabalene, je vetsina kabliku, urcenych na pripojeni, nebo propojeni a pokud se u prodejce specifikuje, do jakeho vozu se to bude montovat, tak lepsi vyrobce one spotrebni elektroniky, doda i hotovy bunt na propojeni, bez nutnosti letovani a spekulovani pri zapojovani. V krabici je obvykle i pribaleny podrobny popis pinout konektoru a prirucka, pro uzivatelsle nastaveni.
Podle typu zadani od tazatele, bych typoval, ze to skonci nejakym fatalnim omylem a z radia odejde fluidum v podobe elektronickeho dymu, nebo se na display, po uspesnem pripojeni alespon napajeni, objevi neco jako CODE, LOCK, nebo podobne.
Mozna mu krivdim, dostal to nekde, nebo nalezl za autodilnou, jako vyvrakovane, nebo vyjmute, po vymene puvodniho jineho radia.
Nic to nemeni na faktu, ze by bylo lepsi, ma li to legalni a necorkovany puvod, se zastavit za nekym, kdo stim dela.
Jinak hrozi unik fluida.

Re: Jak zapojit radio

Děkuji pánům co my vysvětlili k čemu ty vývody jsou .. prostě kdybych chtěl koupit zesilovač tak ho cinchem zapojím do těchto vývodů a je propojen s rádiem...

a pro pana wimshursta - Jen jsem se ptal k čemu ty vývody jsou pač na rádiu pioneer co jsem měl v autě teď  ty vývody nebyli a já nevěděl k čemu jsou pač návod jak většinou bývá není v českém jazyce tak se v něm nevyznám...  a tak my přišlo vhodné napsat sem aby mi poradili lidi co tomu rozumí víc než já.... rádio je samozřejmě nové z ověřeného krámu na heureka.cz za 7.500 kdyby vás to zajímalo mám od něj i fakturu s názvem krámu smile a kabely na různá propojení k němu mám taky nwm kde jste se dobral názoru že nemám a že je to nějaká čórka smile já jediné co jsem chtěl je jak jsem psal odpověď na to na co jsem se ptal v prvním příspěvku a jelikož jste mi na to ani neodpověděl tak nwm proč to komentujete.... děkuji za pochopení ale akorát jste mě vytočil sad

Re: Jak zapojit radio

Nechápu wimshurte proč řešíš původ rádia. Nikoho to nezajímá a navíc takový praktiky fízlování který nemají nic společné s demokracií patří dřívějším a dnešním stbákům. Navíc jsi mu s ničím neporadil. Jediný, v čem máš pravdu je že se třeba mýlíš. Proto by jsi se měl Jirickovi omluvit.

Re: Jak zapojit radio

Moc se omlouvám Jiříčkovi, za řešení púvodu rádia.
Kdyby mi ukradli jenom jedno autorádio, nemel bych blbé řeči...

Nechápu wimshurte proč řešíš původ rádia. Nikoho to nezajímá a navíc takový praktiky fízlování který nemají nic společné s demokracií patří dřívějším a dnešním stbákům. Navíc jsi mu s ničím neporadil. Jediný, v čem máš pravdu je že se třeba mýlíš. Proto by jsi se měl Jirickovi omluvit.

Demokracie drahý Miro, není Kleptokracie.
Kleptokracie**, jako systém vlády v kvazi kolonii RBM* je bohužel konstituční.
Demokracie také neznamená, že by návod, podle obchodního zákona, nemel být přibalen, protože má být dostupný v jazyce zeme, kde se výrobek prodává.
Potom neznalost, múže vést ku zničení výrobku a problematické reklamaci.
Proč dovozce, nebo prodejce nedodává návod, nebo alespoň částečný překlad a technický popis, je divné, protože podle povahy výrobku, vyžadující instalaci a připojení je to stanoveno i zákonem.

Já vim, že nikdo učený z nebe nespadl a spadl li, zajisté nemel padák.
Budu se omezovat na oveřená a dohledatená fakta, radit jiným,  pouze po konzultaci z mým lékařem a právníkem.. mad

.....................................................................

*RBM - Protektorat Böhmen und Mähren
https://cs.wikipedia.org/wiki/Protektor … y_a_Morava
Ale dnes již Böhmen und Mähren, je spíš kolonie, nebo Dominium..
Od kolonií je treba odlišovat satelitní státy a dominia s vlastní vládou a oficiálně nezávislá, i když mohou být de facto ovládána jiným státem (státy RVHP, EU).
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolonie

**
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kleptokracie

Re: Jak zapojit radio

Nemusel jsi se omlouvat to jsem nechtěl já smile jak jsem psal mě jen naštvalo že mě si vlastně na nic neodpověděl a hned sis myslel že jsem ho snad někde ukradl smile jinak nwm jak to tady funguje jestli se to tu zamyká nebo maže nebo jestli to mám udělat já opravdu nwm ale já už jsem se dozvěděl co jsem chtěl a za to ještě jednou děkuji smile

Re: Jak zapojit radio

Ok vše narovnáno, i já mám margarín na hlavě. Asi jsem se blbě vyspal a hned po ránu vyskočil jak čert, no. Jen ctím presumci neviny a přestože wimshurta po jeho zkušenostech se zlodějema chápu, nelze apiori podezřívat hned  každýho. Dobrou noc.

Re: Jak zapojit radio

Ale já se nezlobím, náhodou je to plodná debata.
Nedávno mi přinesli autorádio, které nezvládlo instalaci a cítím se pokořen spotřební elektronikou, protože v nem odešlo asi všechno.
Krom Koncového stupne.
Návod ku tomu byl, ale asi špatný.
Přeji dobré ráno a krásný týden.

Re: Jak zapojit radio

Typické forum, než aby se řešily věci na které se člověk ptá, tak se kecá o hovnech big_smile banana2

(upravil miro 14. 12. 2015 17:49)

Re: Jak zapojit radio

Máš pravdu předsedo, vítej mezi námi.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Jak zapojit radio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£