Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vliv vlhkosti na reprosoustavy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Ahoj ,zajímal by mě Váš názor,do kolika procent vlkosti v místnosti budou reprosoustavy,resp reproduktory fungovat tak nějak bez újmy.
Konkrétně se mi jedná o Monacor SPP-250 ,který mám v postavených bednách Totem 100.
Díky za názory

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Na chatě mám v zimě i přes 90% vlhkosti, reproduktory fungují, jiná věc je, že jim to škodí.

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

No právě,já to mám ve sklepě.kde se to pohybuje 65 - 75%.
Tak jsem chtěl slyšet názory.....
A v podstatě to samé co si myslíte jak se to líbí ostatním komponentům

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Podstatne by viac by im skodilo slnecne svetlo, takze ve sklepe im bude podla mna podstatne lepsie ako v presvetlenej obyvacke. Ja v tom nejaky zasadny problem nevidim, duplom pri urovni vlhkosti ktoru uvadzas.

(upravil Tipi 19. 5. 2015 19:16)

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Neviem sice nakoko vadi vlhkost 65-75%. ale podla mna je to v pohode. Ale ide aj o to ze, ako  je to s pripadnou kondenzaciou. Ak tam mas napr 12-15 stupnov a nejake vykonne kurenie ktore ti dokaze zvysit teplotu na 20-22 behom kratlej doby, tak to by uz mohlo vadit.

EDIT: Ale zas - materialu z ktorych su vyrabane reproduktory maju pomerne nizku tepelnu kapacitu, takze ku kundenzacii by pravdepodobne ani v tomto extremnom pripade nedoslo

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Hele TIPI - když si čtu TVůj příspěvek,tak vážně uvažuji ,že si tam vyměním zámky .
Ty mi tam musíš chodit -:))
Je to přesně jak píšeš - normálně je tam kolem 12 stupňů a když zatopím ,tak cca za 2 hodiny kolem 20.
Naštěstí žádná voda nikde viditelně nekondezuje.
Každopádně díky moc za názory!!

(upravil PB 20. 5. 2015 9:19)

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Proč by po zatopení měla kondenzovat voda???
Po zatopení se sníží relativní vlhkost, žádná kondenzace nehrozí, takže to prospívá a žádné nebezpečí z toho nehrozí. Nebezpečí by bylo spiš pokud by se místnost hodně "zadejchala" eventuálně se tam i vařilo, pak po snížení teploty v místnosti, pokud se nevyvětrá, vzroste relativní vlhkost.

Po zatopení se relativní vlhkost sníží řekněme na 40%, pokud se vzduch zase ochladí na původní teplotu např. u reproduktoru, stoupne relativní vlhkost zase na původní hodnotu teda 75% a není tedy žádný důvod aby voda kondenzovala.

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Úprimne povedané, nevedel som, že zakúrením sa zníži relatívna vlhkosť... nikdy som sa o toto bližšie nezaujímal. Bral som to čisto teoreticky, že ak sa teplota vzduch "skokovo" zvýši až tak, že predmety nejaký čas zostanú studenšie než vzduch, tak by sa na nich mohla kondenzovať vodná para... Ostatné aspekty som akosi zanedbal smile

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Další co mi tam chodí ,když nejsem doma -:D
PB.......
Jo máš pravdu,je to tak.....
Jak pustím topení ,během hodinky je tam o 10% méně a pak to klesá i  pod 50 %
Důležité je ,že se shodujete na tom,že by to ničemu nemělo zásadně vadit.
dík

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Možná, pro jistotu, nedávej reprobedny těsně ke zdi a pokud možno ne přímo na podlahu.

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Ja mam 65% v obyvacke hmm2 Na pivnicu je to dost slusna hodnota

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

PB napsal:

Proč by po zatopení měla kondenzovat voda???.

inu proto, ze bedny jsou studene a vzduch kolem teply = kondenzat na studenem povrchu, kapišto? smile

(upravil PB 30. 11. 2015 9:03)

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Už jsem to tady vysvětloval, po zatopení se sníží relativni vlhkost, a absolutní vlhkost zůstane stejná. Viz fyzika pro 7. ročník.
Není žádný důvod, aby voda na bednách, které celou dobu byly v místnosti kondenzovala. Pokud se ohřátý vzduch znovu ochladí na původní teplotu, bude relativní vlhkost stejná, jako byla před zahřátím, to znamená < 100 % a tudíž voda nemůže kondenzovat!!! Zopakuj si, prosím, fyziku.

Re: Vliv vlhkosti na reprosoustavy

jjo joo...takhle přesně hovoří ta kniha.....ale co víc ?!!??!
Takhle to dokonce přesně funguje i ve zmiňovaném sklepě -:))

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vliv vlhkosti na reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£