(upravil Sendy 27. 11. 2015 21:24)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Obávám se, že podobně jako ostatní, je to papír v oleji. Někde jsem o tom cosi četl, že snad podle zpracování té papíroviny nastává degradace dřív nebo později. Stejně jako české MP kondy jdou do háje podobné Siemensy atd.

Web

(upravil vostok 28. 11. 2015 16:33)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Ještě jedna věc. Někde jsem tu četl kritiku na výhybku ve Visatonech. Že by se dala udělat daleko lépe.
Já nevím ale opravdu je možné, že v jejich firmě, kde mají moderní měřící techniku, super akustickou měřící místnost a asi vývojáře, co tomu budou i rozumět, to nebudou umět a někdo doma na koleně to udělá líp?
Moc se mi tomu nechce věřit. To by mě i štvalo, za ty prachy, co repro stály.

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Tak tomu nevěř, Visaton je dokonalá firma a jejich Visatonochod běhá i po Měsíci lol.

Web

(upravil vostok 28. 11. 2015 21:12)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Tak to je informace sice zajímavá ale nic mi to neřeklo o tom, v čem je tovární výhybka špatná a co se na ní dá doma udělat lépe........:| a =|
Spíš bych viděl odpověď od někoho, kdo tomu rozumí.....

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Tak koukám, podle počtu odpovědí, tady je to samý odborník smile a smile a smile a smile

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Máš pravdu, proto bež raděj na jine forum...

Web

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

No, já myslím, že na jiném fóru jsou registrovaní stejní teoretici, takže asi nic jiného než stupidní odpověď jako tady, by se tam neobjevila.......

(upravil Hippo007 29. 11. 2015 21:30)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Když se ti nelíbí odpovědi místních odborníků, musíš si odpovědět (nebo změřit bedny Visaton) sám.
On nikdo z plezíru a přebytku volného času nějaký bedny nebude měřit. Pro ty, kdo dělá s reproduktory stačí pro hrubý obrázek o slabých stránkách pohled na jejich výhybky (schéma, použitý materiál, fyzické provedení). A vlastně i na fyzické provedení bedny.
No ale pro tvé uklidnění ... proti Tesláckým výhybkám jsou ty od Visatonu zlatý.

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Promiň ale takovéto odpovědí dává buď někdo, kdo tomu naprosto nerozumí, nebo naprostý blbeček, nebo obojí. Což si myslím, že je to v tomto případě obojí. Teoretické slinty má tu 99 procent. Ty jsou k ničemu.
Povím Ti to jinak. Jezdil jsem kdysi závodně motokros. Nevím jak moc této oblasti rozumíš ale když by jsi za mnou přišel a řekl mi, že máš sériovou motorku a že Ti na trati nebo po doskoku odskakuje a zadek Ti létá do stran, tak Ti řeknu, že si máš koupit např. tlumiče Ohlins, nebo WP a co máš jěště udělat. Že to je tím, že sériové tlumiče se  nestíhají vracet a potom že se to zlepší a bude to takové a takové.
A pokud bych Ti řekl, ať jsi v klidu, že na těch tlumičích co máš jezdí i lunochod, tak takhle může odpovědět jen imbecil, co ví kulový a chce bejt chytrej. Blbeček holt tlachá, chytrej řekne něco, co má smysl. Takže se každý podle své odpovědi může zařadit, kam patří.......

(upravil cestmir 29. 11. 2015 22:04)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Odporúčam návrat k svojmu oboru, tam je možno prístup "zasvätených odporúčaní od oka" OK.

V tomto obore to tak nefunguje, zmier sa s tým, reprosústava by sa musela poctivo zmerať, aby sa dali generovať relevantné závery. Ak sa objaví niekto, kto ti tie zasvätené rady od oka dá, nebude to znak toho, že je to odborník, skôr naopak

Tvoj pôvodný dotaz v tomto vlákne bol navyše ohľadom bipolárov, na to ti bolo odpovedané (a aj to bola, súdiac podľa odozvy skôr strata času).

(upravil vostok 29. 11. 2015 22:20)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Píšeš nesmysly. Přečti si nejdřív, co jsem psal a na co reaguju. Právě na ty rady od oka zde. Takže můj obor do toho nepleť.
Právě ty rady od oka jsem kritizoval a ptal jsem se a místo toho prostoduché odpovědi. Čekal jsem něco fundovaného, když nejsem z oboru a zatím jedinou věc trochu rozumnou jsi napsal, že se to musí změřit.
Takže všechny ty diskuze co se tady všude vedou jsou o ničem, neboť když někdo píše, že to je špatná výhybka, nebo že to je špatní bedna, je jenom něčí úvaha, ničím nepodložená. Takže se to musí změřit, což asi nikdo neudělal, jen z principu je to špatné. To jsem chtěl vědět......
Víc není třeba diskutovat. Ono to, že se věcně nikdo neozval to také potvrzuje.
Jinak nechápu, co se Ti nelíbí na dotazu ohledně kondenzátoru. Jeden dotyčný mi napsal vzkaz a věc mi místo tlachání dokonale vysvětlil a víc k tomu není co dodávat. Tímto mu děkuji.

(upravil cestmir 29. 11. 2015 22:29)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Pohybujú sa tu ľudia, ktorí sa návrhu reprosústav roky profesionálne venujú. Pokiaľ niekto z nich napíše, že Visatony spred 20r boli navrhované, z pohľadu súčasných možností, sub-optimálne (podobne ako napr. Tesly), dá sa tomu prikladať určitá váha. O tom, ako veľmi zle alebo dobre na tom bol nejaký tvoj konkrétny model sa ale dá 100% presvedčiť jedine meraním. Rady analogické tvojmu "daj si tam tlmiče takej a takej značky" tu nefungujú, je to nanajvýš tak spoľahlivý indikátor diletantstva.

Ohľadom kondenzátora ti nás tu relevantné rady napísalo viacero, čo si z toho dokážeš pobrať je už na tebe.

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Nelze než souhlasit. Dokáže mě nadzdvihnout odpověď troubelínů, kteří nejsou schopni přiznat, že něco neví a místo toho napíší něco jak malé děcko.
Jelikož nejsem z oboru a mám vystudovanou historii, tak se těžko budu vyjadřovat k měření kondenzátorů. Mě zajímá vždy výstup. To je dobře, to je špatně a musí se udělat to a to. Takže do diskuze o proměřování už nemám co říct. Pro mě je směrodatné, že zazní informace, že se má vyměnit, nebo ne a hotovo. Víc se v tom nepitvám.
Nicméně z 5ti tisíc registrovaných kromě Tebe nikdo nebyl schopen napsat, že to nejde takto říct, že tam někdo psal blbosti, že se to musí změřit a místo toho píše kraviny.

(upravil Hippo007 30. 11. 2015 11:19)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

No a jak by sis představoval odpověď na tvé obecné plky a dotazy?
Otevřel jsem si plánek a fotku výhybky jedné trojpásmové bedny Visatonu a viděl jsem, že bedna má nedostatečné výztuže, v cestě signálu ke středopásmovému reproduktoru bipolární kondenzátor, nevhodně (blízko sebe a blbě vzájemně natočené) umístěné cívky, cívka před basákem na feritovém jádru. Uvedené věci mají především vliv na zkreslení zvuku. To vše by se dalo udělat lépe, ale dráže.
Jak to zkresluje se dá změřit. A jestli se dá jednoduše lépe vyhladit frekvenční charakteristika se dá usoudit až po zkreslení.
Doufám, že tímto je ukojena tvá touha po vzdělání a teď už můžeš jít prudit někam jinam.

Edit: chtěl jsem napsat ... A jestli se dá jednoduše lépe vyhladit frekvenční charakteristika se dá usoudit až po změření.

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Od Tebe nic neočekávám. Měl jsi možnost odborně poradit. To jsi neudělal a svoje úvahy a srovnávání s Teslou si můžeš nechat jinam....

(upravil reeb 2. 12. 2015 6:39)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Nejspíš sis ty super-ošizené, komerční bedny od Visatonu už koupil a nechceš si to přiznat cool

Web

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

vostok: Mohl by jsi vypadnout na jiné fórum ?

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Vyjadřuj se, jen když můžeš být přínosem. Nejhorší je mluvit, když nemáš co říct....

reeb: U Tebe to platí dvojnásob. Kdybys prvně přemýšlel a pak mluvil, tak bys věděl, že jsem na začátku psal, že mám bedny doma.
A místo toho si doplň vzdělání. Nepíše se tet sis bedny koupil ale teď.
Příště mlč, nebude to tak vidět....

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Vostoku, argumentace vzděláním nebo vlastními úspěchy je dost trapná. U toho tvého "když by jsi" jsem taky málem nevěřil vlastním očím, jak jsi takové spojení poskládal, nicméně asi by nikdy nikoho nenapadlo se tímto na odborném fóru zabývat. Stejně nelogické je spojení "mlč, nebude to tak vidět".

(upravil vostok 30. 11. 2015 13:10)

Re: Stáří kondenzátoru a pokles hodnoty

Patrně mi něco uniká. Netuším, že jsem někde psal někde něco o osobním úspěchu.  Mj., to se stane, že při přemazání textu vypadá skladba jinak. Nicméně gramatika, to se okecat nedá. No a Tvůj názor je subjektivní. Mě zase připadá opravdu hloupé, když na "odborném fóru", jak říkáš, někdo napíše odpověď o lunochodu nebo tesle. smile
No vidíš, každému holt vadí něco. Tomu se říká subjektivita. Mě zase vadí a přijde mi trapné chování burana, co takto odpovídá.
A spojení mlč, nebude to tak vidět, to je expresivní výraz pro psaný dialog. A pokud to shrnu, tak jsi další z řady, který na "odborném fóru", napsal nic neříkající zbytečnou odpověď.
A pokud někdo chce arogantně rýpat, viz. reeb, tak musí počítat s reakcí zpět. Jak říkával jeden náš profesor, kdo se chce hádat, nesmí být blbej.......
Když to shrnu, tak na odborném fóru, třicet odpovědí ale mimo blábolů ani jedna k věci.....