Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: 1 2 3 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 679]

Téma: Přístroje na opravě u Sinclaira

Skromný dotaz - vlákno které toto řešilo je nějakým "dobrákem" smazané?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Internet Archive:

http://web.archive.org/web/201503220449 … p?id=19993
http://web.archive.org/web/201504252326 … p?id=11082

Obe vlakna jsou skutecne smazane, ne ze by to cloveka prekvapilo.

(upravil alesh.s 26. 11. 2015 12:42)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

a tohle bude zase smazáno smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Skôr človeka prekvapuje, že mazač má ešte stále moderátorské práva...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Asi je to všechno hotový smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

No, tak to mě taky překvapilo, až takové čistky jsem po tobě Leoši tady nečekal...


1/ Pro méně zasvěcené, kumbál byl vytvořen kdysi pro Leoše na jeho přání s tím, že si tu bude dělat i pořádek, takže jak si to tady vede, je na něm. Jistý vlákna je prostě potřeba psát jinam.

2/ Sinclair teď přejmenován na člena, protože je jím mnohem víc než moderátorem, moderuje jen svůj kumbál a to zůstává.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

To mi pripomína našich verejných činiteľov: Skutok sa nestal, zabudnite... big_smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

danhard napsal:

Asi je to všechno hotový smile

big_smile big_smile

Sinclair asi týmto stratí dôveru aj posledných ludí. Antonio asi zase rešpekt ked to neobnoví.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Já to ale nedokážu obnovit, archive.org to ale bude držet věky.

(upravil cestmir 26. 11. 2015 20:54)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

antonio: nemáš žiaden snapshot DB? Dennú zálohu?

Druhá vec, nedá sa PunBB nastaviť tak, aby záznamy z tabuliek pri mazaní threadov/postov fyzicky nemazal, len nastavoval príznak?

edit: no ako pozerám schému, tak na to skrývanie cez príznak namiesto mazania tam asi podpora nie je. Ale nemal by byť najmenší problém reloadnúť do nejakej temp DB akýkoľvek starší dump zo zálohy, exportnúť si z neho tie dva riadky z tabuľky topics a asociované riadky z posts a vložiť ich do aktuálnej DB. Konflikt ID nevznike, keďže tam sú autoincrementy. Dokonca by to, v závislosti od tvaru dumpu, možno šlo spraviť aj bez reloadu DB, čisto vygrepovaním príslušných riadkov.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Nevím kdy to bylo smazaný, zálohy se automaticky dělávaly, ale myslím, že po týdnu se samy mazaly, teď je na serveru nemám, věřím ale, že samo o sobě je to v bezpečí, to před mými zákroky vždy zálohuju.

Mysql moc nerozumím, takže o tom se s tebou nepobavím, bylo by každopádně fajn mít možnost vlákna přemisťovat do archivu, oni z PunBB nejsou zrovna moc zapálení... hmm

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

A pak že Mistr nepracuje ........... .
Jenže trošku jinak než by si člověk představoval.
Co bych mohl také čekat od Zloděje!

(upravil cestmir 26. 11. 2015 22:50)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

@antonio: tzn. v tejto chvíli nemáš žiaden SQL dump (alebo inú repliku) databázy z nejakých momentov v minulosti (dni/týždne/mesiace/čokoľvek dozadu)? Tomu sa mi nechce veriť – akože v prípade zlyhania hw/sw, živelnej udalosti a pod. by boli dáta fóra v nenávratne? Zo všetkých databáz na mašinách nechávam vyrábať inkrementálne zálohy, pravidelne kopírované off-site, to je úplný základ.

Aj mať len jednodňovú (nightly) zálohu je dosť riskantné práve preto, že ak sa integrita databázy akokoľvek poruší alebo sa nedopatrením vymažú/prepíšu nejaké dáta, a ty si to nevšimneš okamžite - ešte pred ďalším prepísaním tej dennej zálohy, už ich neobnovíš...

S vydolovaním príslušných riadkov z dumpu by som ti kľudne pomohol, no DB obsahuje neverejné údaje prispievateľov a nebolo by asi seriózne posúvať to ďalej, takže jedine nepriamo alebo po odstránení citlivých častí (tabuľka users).

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

cestmir: Já zálohu nepotřebuju dokud se něco nestane, a zálohuje se automaticky každý den, jen poskytovatel to má někde u sebe. Jinak není potřeba nic vydolávat, věčné odkazy, jak už jsem psal, tu jsou.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

No aj to je lepšie než vôbec nič, ale chráni to len pred určitou podmnožinou eventuálnych zlyhaní.


antonio napsal:

Já zálohu nepotřebuju dokud se něco nestane, a zálohuje se automaticky každý den, jen poskytovatel to má někde u sebe.

Viď https://kb.gigaserver.cz/jak-obnovit-web-ze-zalohy/:

  • "Po stisknutí budou následně do 15ti minut na FTP nahrány dostupné zálohy a to do složky „DocasneVyvolaneZalohy“. Databáze zálohujeme denně a pro obnovu je dostupných až 10 záloh zpětně."

Tzn. nemal by byť problém príslušný dump z N dní dozadu so zachovanou verziou stiahnuť (teraz, kým sa o pár dní neprepíše).


antonio napsal:

Jinak není potřeba nic vydolávat, věčné odkazy, jak už jsem psal, tu jsou.

Jednak veci by z fóra nemali bezdôvodne miznúť, ten obsah tu vytvára N ľudi a podobé veci voči nim nie sú moc fér. Dvak, nie všetky stránky sú v tom archíve hladko dostupné, keď tam listuješ, občas narazíš na toto...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

nemal by byť problém príslušný dump z N dní dozadu so zachovanou verziou stiahnuť

Nerad bych se "jen" kvůli tomuto pouštěl do věcí, ve kterých plavu. Spousta kluků tady měla jistě docela nervy, když jsem si hrál kdysi s přechodem mezi doménami a záchranou databází... už ne! big_smile


Jednak veci by z fóra nemali bezdôvodne miznúť, ten obsah tu vytvára N ľudi a podobé veci voči nim nie sú moc fér.

Tak o tom žádná, ovšem nikdo netušil (alespoň já), že sinclair bude tak radikální, jinde mimo kumbál se to stát nemůže, ledaže by mě nebo DeadMana něco napadlo...

(upravil cestmir 27. 11. 2015 0:12)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

antonio napsal:

Nerad bych se "jen" kvůli tomuto pouštěl do věcí, ve kterých plavu. Spousta kluků tady měla jistě docela nervy, když jsem si hrál kdysi s přechodem mezi doménami a záchranou databází... už ne! big_smile

Jasné. V každom prípade, ak by si s tým chcel pomôcť, nie je problém (hoď SS), nie je to nijak riskantná operácia, ide len o vloženie pár riadkov z dumpu do dvoch tabuliek v aktuálnej DB, nemalo by tam byť žiadne riziko problémov.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Však si z vás dělá jen legraci, podvodníci jsou všude, věřím, že kdyby chtěl tak už to má dávno vyřešeno a akorát si z vás dělá prdel a vy mu to ještě žerete smile Kdyby nebyl srab? tak by to nemazal a nestyděl se za to ... čekám, že zas příjde s nějakou báchorkou, proč některé zesilovače nejsou opraveny či vráceny ještě z doby kdy nic o nemocnici a nemoci nepsal. Jednoduše se na něj už každý vykašlal a cítí se sám tak alespoň tady na webu má pocit "krále" Děláte z něj boha a ještě ho podporujete aby psal sáhodlouhé články které mu berou čas který by měl věnovat řešení problémů a jelikož to tady už řešíte roky tak nevěřím, že se to kdy pohne, budou jen další historky a výmluvy. Jsou tady zde členové, kteří mu nabízeli v minulosti zadarmo pomoc ale tu ignoroval a kdykoliv někdo jel k němu nebo kolem tak nebyl dostupný na telefonu nebo se na něj nedalo doklepat.. Tolik náhod smile Nebo jak se tady řešil titul z Báňské smile taky celkem vtipné. Já nemám důvod někoho takhle pomlouvat, drbat ale on je klasický pokrytec který káže vodu a pije víno, sám nejsem svatý ale tohle je fakt hnus. Čekám, reakci na můj příspevek, nadávky, výmluvy, nebo text o tom, že mi do toho nic není. No naštěstí jeho články už vynechávám a nečtu takže snad to bude krátké ať zbytečně neztrácí čas smile Po tolika letech už žádná výmluva nic nenapraví ani neobhájí. To že je někdo nemocný, ještě neznamená, že mu to dává oprávnění aby se choval jako ... Modří asi nevědí smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

je to hnup

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Je to dobré, Leoš žije: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22179

Příspěvky [1 až 20 z 679]

  Stránky: 1 2 3 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£