Re: ARS 2300 15" horn

Je to prakticky EAW KF650z, takže plány na to asi nebude uplně snadné sehnat, na něco se dá občas koupit plán na eBay...ale tohle jsem neviděl. Něco jako stavěl ten Jarda Mikyska nechceš???... Hraje to fakt parádně!!!

(upravil djsteve 20. 11. 2015 2:47)

Re: ARS 2300 15" horn

Popravde aj tie bedne od Jardu som si obzrel a vyzerá to tiež dobre. Do nich by som mohol použiť aj tie moje akože ARM. Ts parametre majú na horn celkom v pohode.
Ten 8" palcový zvukovod je ten istý aký  majú aj v Prodance?

Re: ARS 2300 15" horn

jojo RCF H6000

Re: ARS 2300 15" horn

Možná by se dalo si ulehčit odměření, s jinými měniči od Huberta na Prodancích existuje zajímavá kombinace 8" v H6000 + 1,4" ND 3030. http://www.prodance.cz/data/attachments … 3_HF94.pdf
S ND3030 mám skvělou zkušenost; hraje skvostně.

Re: ARS 2300 15" horn

Loni jsem meril Eminence Alfa8MR v H6000, nevypadalo to spatne. Ale pak jsem se na stavbu vykaslal a koupil hotovy bedny. Ta H6000 se mi tu vali.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: ARS 2300 15" horn

djsteve napsal:

Čo sa týka samotnej konštrukcie zvukovod by som robil napílením troch segmentov namiesto pracného ohybania.
Myslím že ani na tých Teslackych bedniach nieje preglejka ohýbaná ale je robená z dvoch kusov.

Myslím, že ten zvukovod byl z textitu nebo podobného materiálu, tlustého tak 3-4mm. Aspoň tohle leželo u známého po rozmlácení zbytků starého PA., z jedné strany tabulová čerň a z druhé strany otisky od žeber.

Web

Re: ARS 2300 15" horn

Kluci, jak to dopadlo se stavbou té expo horny?

Zabývám se tím taky. Semtam i něco zdokumentuju:  https://postimg.cc/gallery/3ge79qkne/ 
Moje verze je kopie Altec 816 což je vlastně +- stejné jako Tesla jen bez toho nesmyslného basreflexu dole který jsem stejně nakonec musel zafoukat montážkou.

Několik postřehů:
- původní objem bedny je zbytečně velký, je pak příliš velká výchylka na spodním konci přenášeného pásma což je v mém případě okolo 120Hz. Stačí cca 20-30 litrů, podle použitého repráku. Montážka navíc docela pěkně zpevnila boky horny takže to celá i menší zkreslení.
Mě to nejlíp chodilo se stařičkým RCF L15P06/C při 30litrech ale ten má příkon jen 150W dlouhodobě a bojím se že bych ho upálil. Nakonec tam zůstane 15PLB76 který za tu cenu dává slušné výsledky a příkonově je akorát pro mě (400W dlouhodobě).
- rozměr 70cm na šířku je asi tak rozumné minimum. Tento rozměr do velké míry určuje spodní frekvenci od které se horna dá použít.
- do dvoupásma tohle rozhodně NE! Ta horna funguje rozumně do nějakých 600Hz, pak už má vyzařovák příliš úzký k rozumnému použití.  Navíc nad 600Hz je to už šíleně hrbaté, příliš mnoho vnitřních odrazů a stojatých vln atd. Ten systém by pocitově neměl středy při dělení s normálním driverem okolo 1kHz, pro dělení na potřebných 600Hz bys potřeboval šílený driver asi 2" se 4" kmitačkou a veeelkou hornu k němu. Málokterý takový driver vůbec něco zahraje nad 10kHz. Takže to fakt nedoporučuju.
- dá se to mírně natáhnout frekvenčně nahoru klínem, viz fotky na odkaze výš. Pomůže to nahoře vyrovnat vyzařování i amplitudově nějaký decibel přidá. Jenže díky zmenšení plochy vstupu(hrdla) zvukovodu se zvýší Fmin takže si zas tak moc nepomůžeme.
- Můj systém bude mít 4 suby 18W1000 v horně ala ES1.8/VHD4.18 do cca 100Hz, 100-500Hz 15PLB76+tahle expo horna, 500-1500Hz MR8N301+H6000 s upraveným plugem (ten dřevěný kroužek, má být trochu jinak než RCF dělalo smile ), 1500-cca 16000Hz NSD1480N+STH horna která je právě ve vývoji.
- ND374 má tady v okolí několik lidí, takže to mám naposlechuté docela dobře. Bedna hraje velice slušně, ale má jednu velkou nevýhodu - 15" není v žádné horně takže hraje dozadu opravdu dost. Při velké hlasitosti na podiu už je nepříjemný hučák a nedá se s tím nic rozumného dělat, jen to vyříznout, takže to pak skřípe a zvuk celkově pocitově nemá objem = klasický zvuk 90% dnešních systémů. Touhle cestou bych nechtěl jít.