(upravil zazi78 21. 11. 2015 12:19)

Téma: Trvalé vypnutí kódu u rádia Škoda Gamma

Ahoj, mám doma rádio Škoda Gamma na kazetu, má perfektní tuner, tak si ho chci dát do dílny. Mám k němu originál kód, ale po každém zapnutí zdroje ho chce zadat a já ho nechci nechat na trvalém napájení. Vím že jde dotazování na kód zrušit stiskem nějaké kombinace tlačítek, ale nikdo si již nepamatuje jak to bylo, ani strýček Google nemůže nic najít. Neporadí prosím někdo?? Moc děkuji

http://s7.postimg.cc/4nb5aui87/WP_20151110_15_30_32_Pro.jpg

Re: Trvalé vypnutí kódu u rádia Škoda Gamma

V návodu na rádio se nic takového nepíše. Ani pro to není důvod- rádio je vybaveno systémem komfortního kódování, tzn., že když odpojíš baterku nebo vyndáš rádio a pak vše zapojíš zpět, rádio si chvíli povídá s nějakou řídící jednotkou vozidla, a když zjistí, že je ve svém autě, tak se samo odkóduje. A když dáš rádio do jiného auta, tak rádio musíš jednou ručně odkódovat, a od té doby si rádio pamatuje svoje nové vozidlo.

Musela by to být nějaká tajná informace, kterou výrobce (Blaupunkt) nezveřejnil, ale někdo ji přesto objevil.

Re: Trvalé vypnutí kódu u rádia Škoda Gamma

zazi78 napsal:

... vím že jde dotazování na kód zrušit stiskem nějaké kombinace tlačítek ...

a to ti nakukal někdo u piva, viď ... smile

Re: Trvalé vypnutí kódu u rádia Škoda Gamma

Ne, opravdu nenakukal, řekli mi to v Autoelektro v MB, vypínali to na několika Gammách před lety, jen si již nepamatují kombinaci tlačítek...

Re: Trvalé vypnutí kódu u rádia Škoda Gamma

Blbost, žádná kombinace tlačítek na vymazání kodu není, to by tam pak ten kod byl k ničemu. Kod ti můžu vypnout, ale musel by si rádio poslat, musí se vyčíst obsah paměti, změnit část paměti a nahrát zpět.

Re: Trvalé vypnutí kódu u rádia Škoda Gamma

Ten kód šel vypnout až po zadání původního správného kódu stiskem kombinace tří tlačítek, skutečně to v autohifi servisech dělali....