Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 57 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 »»»

RSS

Příspěvky [1,121 až 1,140 z 1,205]

(upravil wimshurst 13. 10. 2015 22:38)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Mam blbou otazku, mate nekdo skusenost z timto modulem korekci?
http://www.banggood.com/NE5532-Volume-T … 31512.html
Ja vim, ze papir (obrazovka) znese vsechno, ale jen ty ALPS potaky, by stali vic..
Resim tu opravu, resp. repasi nejakeho starsiho zesilovace a korekce sou na urovni druhe prestavby z pred asi 18let, kdy nekdo nahradil puvodni 741, trochu lepsimi MAC155.
Horsi je to ze stavem potenciometru a td..
Za 8 eur to snad stoji za to skusit, i kdyz o originalite NE5532 v tomto pripade pochybuji.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ale jo, ten šváb jde koupit v origu za 10-12Kč.Alpsy nebudou origa, na to zapomeň. Klasický zpětnovazebák a jestli tam budou 100k poty, máš vystaráno o zábavu..

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Popis mi formu BDSM zabavy, ktera me muze cekat z M1 potenciometry.
Myslis, ze to bude kmitat?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Nebude, ale vrčet už při křivém pohledu z půl metru...

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

"Ale brum je predci take forma NF signalu"... (Vyjadreni mistra zvuku, ohledem nejake zmrsene verejne produkce)
Si myslim, ze to vyresi konzervativni obal, zabal, nebo bandaz z Fe plechu, konzervy od sprotu, nebo lancmitu.
Ja nechapu, proc v systemech NF, profi i DIY, kluci nepouzivaji VF kryty na netopici moduly..
To bude asi tim, ze nestaveli VF zarizeni a ani zadne BFO, VFO, do nejake VF aplikace.
Nezbyva nez vyzkouset, nechce se mi, ale ja se obetuji a skusim ten zazrak rozcvicit..
Dik za rady

(upravil lewis 18. 10. 2015 22:12)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Zdravím...na původní dotaz zatím nikdo nereagoval. Byl bych rád, kdyby se našel alespoň někdo, kdo porovnal "zvukově" má-li možnost, a zde by se určitě někdo našel (dle příspěvku)..."korekční zesilovače" - upravenou verzi z EZK a jožiho dvoupásmový korekční zesilovač (zosilnovace.eu). Pročítal jsem celé vlákno...a kde nic tu nic...Jen samé simulace...a vzájemné zbytečné napadání (BA100)... Nejsem žádný elektronik (klasický bastlíř s osciloskopem)...jen silnoproudař s metexem (v roce 93 za 4 000Kč smile)...který to ještě stejně dlouhou dobu nevyužívá, ale rád si postaví (sestaví) kvalitní věci. Naposledy HYPA 10 na doma. Nyní stavím integráč na chalupu (do pergoly) s PA03 (po roce). Nyní testuji korekční zesilovač od Joži (zosilnovace.eu)...s LME49720...(zřejmě až škoda) s dokončeným PA03 z Aldaxu na repru VMA-II REV (poťáky přesně na polovině)...zdroj zvuku vyladěn na stejnou úroveň. Z mého pohledu stávající bedny žádnou regulaci nepotřebují...a opravdu při vychýlení korekcí je to až nepřirozené (jako něco navíc). Ale bedny na chalupě jsou docela jiná liga ...:-))). Ty nějakou tu pomoc potřebují. Můj postřeh při porovnání (přes pasivní pot.10K) - asi zřejmě nic neobvyklého..při použití korekcí - mírné vyzdvyhnutí středního pásma (hlavně zjevné při zpěvu) a také zůžení prostoru...Projevují se takto i upravené korekce z EZK?...BA100? (je to všeobecná vlastnost korekcí?). Postavil bych si třeba i poslední zmiňované..ale není to stavebnice (zatím)...:-(.
Děkuji za případný komentář...

(upravil sinclair 19. 10. 2015 0:17)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

BA100 si klidně postav, hodnoty součástek změň podle návrhu Rixe a pak můžeš zkusit původní pro porovnání.
Někdo na to tuším dělal i jinou desku, než je původně navržená pro TP28x. Jednu desku v zeleném provedení na BA100 tady mám, ale není problém si ji objednat u Kohoutů pod stejným označením, film by měli mít.
Pro desku BA100 jsou u mne i filmy a šablony na nepájivku a potisk, pokud bys to chtěl v zákaznickém provedení, tj. asi bílá nepájivka a černý potisk jako PA03. Zeptám se Mirka Čejky, zda souhlasí se zapůjčením, vše okolo desek zajišťoval a platil Mirek, takže to vyžaduje jeho souhlas. Dlouho jsem ho tu nezahlédl, asi je otrávený zdejším stavem věcí jako jiní, kteří chodí jen sporadicky, případně se vypařili zcela.
Takže jestli chceš BA100, kterou pokládám se vším všudy za konstrukci o level výše, než je EZK, směle do toho. Ale nejprve opatřit potenciometry.
K Jožiho korekčáku bych měl jen jednu poznámku:
Vstupní OZ "zesiluje signál 5x". Jinak vyjádřeno to znamená, že pokud někdo do vstupu vpálí 2V rms z DVD playeru, tak je OZ spolehlivě v limitaci a korekční obvod bude např. zdůrazňovat na výškách zlimitovaný signál, což se ve výsledku projeví odstřeleným výškáčem v bedně. Jinak je to ale úplně v pořádku.

P.S. : Jsem schopen a ochoten zapůjčit k vyzkoušení sestavenou a oživenou BA100. Další do SZ.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Korekce upravil Luta...

http://luta.7u.cz/index.php?str=22

Web

(upravil sinclair 19. 10. 2015 13:22)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

A pardon, Luta..No vidíš a máš to i s variantami a deskou.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Díky kluci za snahu a také možnost si BA100 vyzkoušet...K tomu odkazu  "http://luta.7u.cz/index.php?str=22"  jsem se dostal až teď. Z firemního serveru mě to nepustilo. Osobně bych vyzkoušel jakoukoli verzi...ale napájení mám v plánu použít ze stávající PA03 - buď stabilizovaných +-15V (pro OZ jsem použil 15V stabilizátory) nebo přímo napájení z usměrněného zdroje trafa...myslím 2x 22V/200W...objednáváno u Tronic dle předpisu Pavla D.. Bylo by možné BA100 nebo její upravenou verzi (je-li k dispozici) tímto napájet?... Nyní mám na zkoušku postaveny již zmiňované korekce od Joži (s LME49720), kvůli bypassu potenciometr hlasitosti (později mot. ALPS) před a následné přepínání přímo na PA03 nebo korekce. Původní potenciometr na desce jsem otočil a slouží jen k nastavení vyrovnání úrovně signálu... Přepínač bych provedl zřejmě pomocí relátek...Je to dobrý nápad?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

BA-100 lze napájet jen nesymetricky /to není problém/ a to napětím od 30V výše. Příslušný stabilizátor s násobičem kapacity už na desce BA-100 je, pro každý kanál zvlášť, ale přívod kladného napětí +35 až +60V je společný. Lze ji tedy napájet přímo z plusu filtračních elytů zdroje pro konec.
Napájecí napětí nad 30V je nutnou podmínkou pro dodržení nezbytné přebuditelnosti všech stupňů a zachování deklarovaných parametrů. Lze po úpravě stabilizátoru s násobičem napájet i nižším napětím, ale už není zaručeno, že vstup korekčního zesilovače bude mít přebuditelnost 20dB jako při jmenovitém napájení.
To byla podmínka při návrhu - odolnost všech stupňů proti přemodulování. V originálním provedení vstup korekčního zesilovače BA-100 zvládá napětí až kolem 6V ef. Laicky řečeno tam lze přímo na vstup připojit CD, vstupními trimry si srovnat výstupní úrovně z modulu tak, aby vyhovovaly použitým koncovým zesilovačům a dál se o nic nestarat.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ahoj, potřeboval bych recenze na tohle schéma: http://www.jerrycb.wz.cz/schemata/nfzs03.htm má na to někdo odkaz, nebo ho doma rovnou vlastní a potvrdil by mi funkčnost tohoto schématu? Děkuji moc smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

nemá byť T5 zapojený ako násobič Ube???

https://i.postimg.cc/t7bqnBpV/2229584.png https://i.postimg.cc/23xzQnS9/2229585.jpg

(upravil zuki 17. 11. 2015 12:40)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Swenky: tohle patří do koncových zesilovačů. A sám to tam paralelně řešíš: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 11#p320711

A nemá moc cenu řešit jednu věc na dvou místech...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ahoj chtěl bych se zeptat kde sehnat originální desku na BA100? Pan Kohout mi napsal že podklady nenašel.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jaké OZ jsou vhodné pro linkové/korekční zesilovače? NE5534, OPA134? ,   ale zatím netuším, kde seženu dobré dvojité potenciometry (alespoň nástřel, typové označení nebo tak něco). Uvažuji o přesunu potenciometru hlasitosti do modulu koncového stupně, tak by možná byl vhodný i nějaký typ s motorovým pohonem

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

NE553x jsou OK, alespoň pokud jsou origo (má ezk)

stereo potenciometry, s těma je  to složité, ale dost má RAC-vonka, něco ezk, něco různě jinde, můžu se ti podívat do archivu kde jsem co honil, když jsem podobnou věc dělal...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

už jsem to vyřešil, koupil jsem na ebay alps řada RK21, odsimuloval jsem si korekce s gyrátorem, s přepínatelným mezním kmitočtem. Zaujalo mě tohle řešení s klasickými zpětnovazebními korekcemi u nějakého historického stroje, ale byl potřeba mnohopólovej přepínač. Prostě když přepnu korekce basů na 200hz, tak na 100Hz mám +3dB, na 50hz +6dB a na 25Hz +9dB, a ne jak u klasickejch korekcí nášup už od 500Hz, to stejný vejšky. Tolik práce a asi to stejně bude většinu času vypnutý... Po chvilkách dělám návrh desky, moc času na to nevyzbejvá. Vypínání korekcí bude relátky, stejně jako vstupy. Krabici mám 1U od vyřazenýho switche, tak jsem ušetřený peníze mohl vrazit do jinejch blbin. Na hlasitost mám motorovej alps, už to jenom udělat, víc to nechce...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Vymejšlím nějakej předzesilovač s přepínáním a korekcema pro 5.1, stávající receiver mi přijde, že má moc velkou klidovou spotřebu, tak si chci zbastlit něco minimalistickýho. Potřebuju 5.1 vstup, minimálně jeden stereovstup a ovládání nějak digitálně, tj třeba přes i2c.
Zatím jsem našel nějaký konstrukce s PT2323, PT2258 ale podle datasheetu to má skoto procento zkreslení... Další co jsem objevil, je M62446 tam sice chybí ten přepínač vstupu, nemáte s tímto někdo zkušenosti, jak dobrý tak špatný? Ještě jsem na webu našel pt2320 ale nikde není popis co posílat na to i2c, ani pořádně parametry, ale koupit se to dá.
Nebo máte někdo odzkoušený nějaký řešení tohoto? Nepotřebuju nějakej hájend,  hraje přes to televize (integrovaný repro jsou fakt neposlouchatelný) a filmy z PC. Dík za tipy.

(upravil wishmasterX 17. 11. 2016 2:46)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Chtěl bych se zeptat, má někdo návrh desky BA-100, kde je i potenciometr na hlasitost, poipřípadě balance a mohl by prodat jen samotný DPS, může být i hotová deska za rozumnou cenu ! Díky předem smile

Příspěvky [1,121 až 1,140 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£