Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

Zdravim vas, nechcem zakladat novu temu, ale nemate niekto nahodou na predaj koncovy stupen z tohto gramofonu, resp. zo zosilnovaca AZS179. Jeden som si totiz kupil, avsak povodny koncak s GD607/617 bol vymeneny za nejaky s KU611. Rad by som si ho dal do povodneho stavu. Vdaka za reakcie.

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

mám tady jeden zbytek chasis, přepínač vstupů, korekčák, trafo, filtrační kondíky, je osazen MDA2010. Je funkční.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

Uhm... som to asi hodil do blbeho vlakna. V NZC150 su MDAcka? Mal som na mysli koncak z NZC140/142. Bol s GD607/617. Ten sa u teba nahodou nenachadza? DIK.

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

Hmm, tak ten nemám.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

ahoj,

nasel jsem nzc 150 na pude, vypada ze je vsechno funkcni, krom kanalu - jeden hraje v pohode, druhej znatelne potiseji, bez basu a trosku chrci. v cem by mohl byt problem? diky za odpoved

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

Je to pokažený. Možná pár kondíků, možná vložka v gramci, možná něco shnilého.

Web

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

Po těch 30-ti letech bude asi něco shnilého smile

Re: Gramofon NZC 150 s magnetofonem

Jestli je tam krystalová vložka VK4xxx a budeš mít štěstí, vypadá to na ni. Typická záležitost - jeden kanál slabý, bez basů... Pokud štěstí mít nebudeš - pak to může být čímkoliv jiným.

Zkouška: Vyrobit z tenkého izolovaného drátku spojku mezi dvěma krajními vývody krystalové vložky, konce zahnout třeba pomocí 1 mm vrtáku, postarat se o to, aby se to nedotýkalo prostředního vývodu (proto ten drátek izolovaný) a aby to mělo naopak dobré kontakty na krajní vývody. Vložku zasunout zpět - přehrávání bude mono a musí už být oba kanály stejné. To je nejrychlejší zkouška bez rozdělávání gramofonu. Jinak - přemostit to lze pro zkoušku kdekoliv uvnitř gramofonu.

Pokud to bude dělat dál, bude to něčím jiným - viz příspěvky nade mnou.