Téma: 3P reprosoustava

zdravím, chtěl bych si postavit 3 pásmovou reprobednu, je někdo kdo to dokáže dát dohromady?
Co se týče sestavení, měření vyhýbky. Nebo zda je lepší jen dvou pásmo a sub zvlášť. Díky Light

Re: 3P reprosoustava

Ano, jsou tady lidé kteří dokáží dát do kupy dobrá 3P smile

2P jsou na měření a sestavení výhybky jednodušší než 3P... Např. k PC je určitě jednodušší dát něco malého na stůl (2P) a sub pod stůl...
3P se dělají a určitě to má své důvody smile

A je tu i sekce výhybky... https://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=4

(upravil sinclair 18. 10. 2015 15:59)

Re: 3P reprosoustava

Nebylo by lepší se přidržet nějaké v praxi osvědčené konstrukce?
Je špatně, pokud někdo napřed nakoupí reproduktory a pak teprve vymýšlí, co a jak s nimi. Může se totiž v mnoha případech ukázat, že ten který měnič je do třípásma úplně nevhodný.
Správnější postup by asi byl opačný - vybrat si nějakou osvědčenou a poslechnutou konstrukci a pak teprve začít shánět měniče, popř. jejich vhodné náhrady, pokud se už nedělají. Někdy to ale nejde, narazí to na úzkoprofilové či předražené komponenty. Jako v případě mého známého, co si chtěl postavit přesné kopie ARS1054. Sehnat nepoužité ARN8604 je malý zázrak, nezkreslující /nerozstředěné/ ARZ4604 také. ARV3604 se občas objevují.
Svého času měla na svých stránkách vzorové 3p konstrukce z jejich měničů Beyma a tuším i Visaton. Nějaké projekty jsou i na webu Repromania.

Web

Re: 3P reprosoustava

Odkud jsi.
Pred nakupem cehokoliv napred vse konzultuj s konstrukterem.
Dej sem predstavu a rozpocet.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3P reprosoustava

no asi takhle, jsem z okolí Mělníka a má představa byla udělat si pěkné a funkční třípásma, vždy se mi líbyly.
výkon tak kolem 500W. Jsem tak trochu blazen do elektroniky a kvalitních věcí. K sestavě už mám zesilovač a DJ mix
(DJM Pioneer 750 ) a tak chsem chtěl postavit kvalitní třípásma. Jenže jak čím dál víc o tom vím, zjištuji že to není tak lehké:(
Zakoupil jsem si knížku od Kamila Tomana a študuji. Mám spousty otázek a tak se obracím s prozbami na vas tady. Na
reprobedny zatím materiál nemám, nechci se unáhlit tak zjištuji co a jak. Zatím my byla doporučena značka repro B&C Speakers

Re: 3P reprosoustava

jo a cennová představa tak kolem 30.000Kč

Re: 3P reprosoustava

Tam kolem par mericu je.

30k celkem? Bednu si nechas delat? Jak velky basak? Kdyz budes konkretnejsi tak se lide spis prihlasi.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3P reprosoustava

jasny, středy 8" a basák 15" já měl práve výpis repro z prodance jen ho nemůžu najít:(
bedny si postavím sám to není problém

Re: 3P reprosoustava

30k celkem, jen nevím zda to bude stačit, ale z prodance jsem měl komplet  repro (6 kusů) za 20k

Re: 3P reprosoustava

3-pásmových PA projektů uplně zas tak moc nebude, ale něco by se najít mělo. Z toho co by se dalo slyšet mě napadá Jarda Mikyska z letohradu (mikesound.com) má supr hrající třípásmovky na zvukovodech s Beymou... ale nevim jestli se to vejde do 30k. Fungovalo tu taky Powerdance co dělalo taky na Beymách nějaký jednodušší třípásmovky - občas se něco od nich objeví na bazarech,... Nebo zainvestovat do někoho, kdo to vymyslí od podlahy nové...

Osobně bych ale volil určitě variantu dvoupásmo + sub. Jednak je to jednodušší na výběr projektu protože jich jsou hromady, a jednak se to líp nosí atd... jediný co je blbý, tak potřebuješ zesilovač + crossover navíc.

Re: 3P reprosoustava

Postavil jsem před mnoha lety třípásmo s Eminence Kappa-15LF, Beyma 6MI80, Selenium D220TI s nejlacinějším zvukovodem. Dnes už bych to takto nedělal - je to strašně velké, těžké a obtížně laditelné. Ty Kappy bych dal do subů a postavil nad to menší dvoupásma 10"+D220TI.

Re: 3P reprosoustava

zdravím, tak to vypadá, že se dám do dvoupásem se sub. zvlášť. na dvoupásmo bych asi dal: B&C Speakers 15NDL76 + DE72 + ME90

Re: 3P reprosoustava

i takhle se dá.
http://s2.postimg.cc/i6plyy7mt/MG_4268.jpghttp://s16.postimg.cc/d87l6w2vl/schema_1.jpg

Re: 3P reprosoustava

Moc pěkné... víceméně to splňuje moje představy o ideální obývákové bedně... i co do osazení profi reprákama, tak i co do designu v bílém laku.  Tohle je 2a½ ???

Re: 3P reprosoustava

čistá dvojka.
http://s3.postimg.cc/ymcrzkonj/schema.jpg

Re: 3P reprosoustava

Jojo... už na to vlákno koukám.... pán je očividně labužník big_smile