Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 119]

(upravil stiglitz 10. 10. 2015 16:14)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Tak trubky jsou nahrnutý dovnitř, plot vydrží.
Včera jsem vypěnil a žena taky. Máme tam sousedy, kteří krmí kočky. Je tam takových pět, šest koček je tam, a jedna má koťata, podle toho co se ozývá. Původně tam byla jedna, bylo jim jí líto, začali krmit, teď je tam tohle. Chodí to krmit denodenně, s kastrólama, ale včera jsme už měli hovno i přede dveřmi, i když tam hovna jsou, tohle už bylo moc. navíc je vidět všude ťápoty, i na stole, když prší, a mají packy od hlíny. Mimoto je rozhrabaný mulč, chodí srát všude. Kočka se dostane holt k nám taky, skočí na plot.
Nechceme konflikt se sousedy, jsou to jinak hodný lidi, ale co je moc, to je příliš.
Musím to vyřešit nějakým plašičem, ale máme psa. Jedině to při příchodu vypnout, a potom zase pustit.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

http://www.novinky.cz/veda-skoly/277997 … mozek.html
žen je do prd.....

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Stiglitzi, existují i chemické odpuzovače proti kočkám, které je udrží na bezpečné vzdálenosti. Bohužel nejsou zrovna levné a nebo ty levné zase nejsou účinné. Nejlepší bude domluva se sousedy, pokud jsou rozumní, pochopí to. Pokud ne, můžeš jim pohrozit novým občanským zákonem, který stojí na tvé straně. Plašič (pískací) moc účinný není a tvůj pes bude trpět víc než ty kočky. Ale zkusit to můžeš, třeba to časem pochopí smile

Web

(upravil stiglitz 10. 10. 2015 18:41)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Koupili jsme, když jsme zateplovali panelák, chemický odpuzovač proti psům. Stál jedem ten sprej asi pětistovku. Smrdělo to ohavně. Psi vesele chcali na rohy dál. Bylo to úplně k ničemu.
Domluva asi není možná. Zkoušeli to i jiní okolo, jsou tam lidé, kteří mají pískoviště pro děti na zahrádce, nic nepomohlo, musejí to zakrývat. Plašič budu vypínat, jakmile dorazíme se psem, asi to zkusím, byť zkušennosti lidí jsou asi padesát na padesát.
Ksakru, když chce někdo kočku, ať ji má doma. Tohle nechápu. Asi začnu hovna, který sbírám po psovi házet k nim. Jak se jim to bude pozdávat.

(upravil Hippo007 10. 10. 2015 22:08)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

A to ještě nevidíš, jak ti všude serou do záhonů.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

No, to je další věc. Musím s tím něco udělat.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Máme tam jahody, dneska jsem tam byl. Máme tam tu černou textilii, byly na ní nově dvě hovna, další bylo na schodech a na dlaždicích taky.
Udělám sklopec, kočky postupně pochytám a vyvezu tak třicet kiláků odsud, a vykopnu to tam. Jinak to nevidím, trávit to nechci, a chytat do želez taky ne, nechci trápit zvířata. Ale za tohle můžou lidi.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Já mám kočky rád.
Ale když je jich moc, funguje na ne obycejny ... vzduch
Jako zahrádkař amatér a katovač kostú, se mi po nekolikáté podařil uspech a tím je Vlastní tabák

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Chlapi, za návod-nákres na výrobu sklopce bych byl véééélmi vděčen! Problém s drzými kocoury a kunami.

Web

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

No, tak myslím, že kuna Ti do sklopce nevleze, zkušeli to jiní, i mí známí myslivci, tedy ti "od fochu". třebaže si dali maximální pozor, aby se vyvarovali jakýchkoli pachových stop, kunu nechytili. Kuna ovšem je znalá, protože jinde jí přítomnost člověka zjevně nevadí, když třeba strýci rozežrali kabely. Nenastartoval, oprava stála pár tisíc.
Mě chodí na motor, čas od času, a poznám to, že na krytech mám packy od bláta od kuny, a třeba rozkousané skořápky zpěvných ptáků.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Jj, přesně, skořápky malých vajíček, kurvy jedny. Otrávit to něčím nejde?

Web

(upravil stiglitz 19. 10. 2015 22:20)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Pantáta má kuny napůdě, vlastně v podhledu garáže. Nedají se odtamtud dostat. On se s tím smířil. Když vyvedou mladé, dělají docela rachot, mladé si hrají a páchne to tam. No, když on to toleruje...
Já bych to nesnesl.
Mě aktuálně serou kočky, protože u mě.
Já netrávím zvířata, nechci. Ale mám někdy tisíc chutí.
http://www.lovecke-zbrane.eu/pasti-sklo … -na-kocky/

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Takže mám potíž. Zahrádka vedle, která je neobývaná, protože stará paní se ve vedlejší obci starala o svou matku, a po jejím úmrtí se nevrátila, ale: zahrádku, která zanedbána, i umožnila jedné "dámě" ji užívat, výměnou za drobné práce, které tam dotyčná vykonává. Pletí záhonů, sekání trávy, atp. Problém je v tomhle. Ta "dáma" má psa, nesnášenlivou fenu křížence podvraťáka a asi stafordšíra, který na naši fenku trpasličího jezevčíka přes plot, který jsem natáhnul, neustále doráží, a skáče. Naše fenečka se bojí, nechce tam být, manželce jsem koupil pepřák, a já sám jsem připraven, pakliže to zvíře pronikne k nám na pozemek, svého psa bránit s veškerou razancí. To znamená - odvleču jej k jezírku, tam ho před bábou utopím, a hodím zpátky přes plot.
Plot, plot. Já jsem ho nedělal vysoký, má jen osmdesát na výšku, je to symbolické, protože náš pejsek je malý 7kg, a sousedé - tedy mladí, jež tam chodili, meli jenom nějakou čivavu, nebo něco takového. Ti mladí jsou z toho vykolejení, protože stará paní umožnila užívání rodinné zahrady této osobě. Vedle máme ještě jiné sousedy, kteří tam mají dva psy, ti s tím naším pozdraví přes plot, zavrtí ocásky, a pak si jeden druhého nevšímají. Ale tohle je něco jiného.
Co s tím? Zahradu, tak jak jsem ji užíval, už nemohu. Už to není relax, ale drama. Teď je zima, ale na jaře..?

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

To je pravě to. Měl by na to být přísný zákon. Nic osobního proti psům nemam, ale rušit moje soukromí a pohodu okolo domu by mě točilo na max. Taky tak nějak mam podobný problem.  Stači se hnout a sousedů psi hned začnou. Rozhodně za to dost mohou i majítelé. A vůbec nechápu, proč by mělo někoho obtěžovat cizí zvíře.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Mám taky takovou zkušenost, nejraději bych ratlíka odstřelil. Naštěstí jezdí jednou za 14dní?!

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Bohužiaľ, toto je určite na dlhé lakte. Oporu v zákone to zrejme nemá, a ak nie je dohovor s majiteľkou psa, tak neviem.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Nebo jedině vysoký betonový plot.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Domluva s majitelkou nebude. Její IQ odhaduji tak na sedmdesát, to jsem možná ještě přehnal.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ahoj lidi, kupuji byt, kde jsou kabely k lustrům v lištách, tedy tažené pod stropy. Zvažuji nějaké formy podhledů, kam bych to schoval, protože sekat drážky do stropů, to bude věc... Kterou nechci. Manželka by chtěla stejně něco s LED osvětlením. Jak by jste na to šli?

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ve vlákně o zahrádkářích řešit lustry na stropě... smile ale na smetišti to asi jde, na rozdíl od vlákna kde jsem byl zmrdán za zmínku o maskovaných prodejích v tématu o předražených elektronkách.
To jsou panely všude? ten se sekat prakticky rozumně nedá. Moje sympatie k takovému druhu bydlení vyprchaly před desítkama let. Jestli netrváš na cetrálním osvětlení tak by se to dalo řešit přisazenými světly na stěnách namířenými i na strop, nebo obvodovým tělesem podél stěn těsně pod stropem, pokud jsou teda aspoň stěny s omítkou. Kde byly jen panely původně s tapetou na holý beton později opatřeny 1mm stěrkou, tam jsi na tom jako s tím stropem.
Jinak asi nejmíň pracně desky přímo ke stropu a ten kablík uložit do nich. CYSY 2x0,75 s oválným průřezem se tam vejde. Jestli chceš schovat celé, dneska už trochu archaické podhledové svítidlo= rámeček s pružinama a paticí na halogenku nebo led, chce to celý opruz s vingly, závěsem, montáží.

Příspěvky [41 až 60 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£