Téma: Jak rozebrat reprobednu od věže

Zdravím na fóru, dá se tato reprobedna rozebrat jinak než kladivem?

http://s19.postimg.cc/7cp4brncf/1106_repro_d.jpg

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Nějak to složit museli..

Web

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Ano, ale nejspíše půjde o nevratný děj. Leda by v oněch čtyřech dírách, jež vzhlížejí až "imbusovým" dojmem, byly zalité demontážní prvky. Z této fotografie však neumím poznat.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Chce to vzít nožík, šroubovák a zkoušet..

Web

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

To, co vypadá jako "inbusové díry" jsou otvory v kterých drží krycí mřížka ...

Tyto bedny jsou většinou řešeny tak, že k DTD korpusu je přilepeno plastové čelo ke kterému jsou zezadu našroubovány reproduktory. S rozebíráním se jaksi nepočítá. Takže jediná možnost je pokusit se bednu rozlousknout - oddělit čelo od korpusu - úspěšnost aktu a případné poškození/nepoškození bedny je závislé na kvalitě lepení.
Nebo si zjednat vstup skrze zadní stěnu a tuto pak následně opravit - záplatovat příp. celou vyměnit.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Přes zadní stěnu to je asi nejjistější.

Web

(upravil Kritik 13. 9. 2011 19:01)

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Čelní deska je přilepená na ozvučnici. Takže je třeba vzít tenký nůž (příborový) a hrát si tak dlouho, až deska povolí a dá se sundat. Pod deskou jsou klasicky připevněny repráky ...
edit: asi takhle nějak http://adavid.webnode.cz/images/2000002 … /Beyma.jpg

Web

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

No, na reprobedni JVC to bolo tak: pod gumenými koncovkami boli šrúbky ktoré držali to plastové čelo, a pod ním boli reproduktory namontované zvonku. Takže ešte jedna možnosť.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Jsem pro kladivo.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

no spis nez jak (na 99% je nerozebiratelne slepena) se spis nabizi otazka "proc proboha ?" ..myslim ze ma nejvysi uzitnou hodnotu tak jak je, tedy v celku..:/

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Tahle nejde.lepeno vše.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Nerozebiratelný spoj. Jedině žeby....
Zkrátka bez poškzení to nejde.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Pila taky dobrá, ale nakonec úspěšně odlepeno ;o)
Takže všem díky, byl v ní upadlý jeden konektor..

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

S křížkem po funuse, odlepit přední stěnu, jsou tam - jak to nazvat, no čepy - a jde to šroubovákem, jenom se zpravidla lehce poničí přední plastové čelo hranami plochého šroubováku. Ale dá se to vypáčit.

Re: Jak rozebrat reprobednu od věže

Je to dost staré téma ale taky jsem potřeboval rozdělat reprobednu Aiwa.Už jsem myslel,že budu muset vyřezat v zadním krytu díru,protože je to lepeno jako nerozebiratelný spoj přední i zadní strana.Bylo mě ale divné,že velký reproduktor má takové 4 plastové výstupky.Zkusil jsem za ně chytit a pootočit tím reprákem a on se uvolnil a šel vyndat,něco na způsob jako třeba uchycení žárovky v reflektoru auta.