Téma: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Čau všem, má tu také někdo tuto obludu jako já ? Tuto zimu se chystám tomu hrábnout do špón a vyměnit alespoň ty dráťáky na bias a konďasy v signálové cestě.. tak by se hodil nějaký spolupacient na pokec smile

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/5/5486/5486565_ca651381311596d34318392e3fb5335a/images/DSCF8739.jpg
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/5/5486/5486565_ca651381311596d34318392e3fb5335a/images/DSCF8729.jpg

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Je od toho schéma? Ty elyty asi budou jedlý..

Web

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Povim ti to asi takto.
Neni ten priboj vzacnost, ale blbe se shani. problem je posta, poplatky za vahu a mozna clo, neni li to z EU. (zakon 222/96 o elektronice atd, RoHs....)
Neni to zadny orezavatko.
Pokud funguje, tak do toho nesahej.
Neni tam nic, co by se mohlo pokazit, i kdyz budou jini oponovat, ze je, ale to sou jedine opotrebitelne veci, jako ellyty, nebo lampy, pripadne chrastici potaky.
Tak jak to je, je to original, zacit do toho vrtat, znamena tvorbu problemu, ktera to degraduje na uroven bastlu.
Kdysi davno, kdesi kdosi sehnal toto cudo z preosazenymi lampami EL34 (Toshiba) a jeste nejakymi redukcemi na GU 50, furou rukou psanych schem a rucne malovanymi navrhy plosaku, na upravu pro dalsi jine typy lamp.
Myslim, ze postovne a polocikanska posta, kdesi z LV, nebo odkud, vysla vic, jak ten zesilovac.
Pokud vim, tak to sice hralo, ale po upravach ne prilis valne. Nakonec to skoncilo z puvodnimi sokly a lampami, tak to fungovalo v ramci moznosti.
Rekl bych to asi takto. Predstav si, ze nejaky Ital, dostane do ruky nas zesilovac, neupraveny, panensky, treba Music 70. A pocne ho upravovat.
Pokud je velmi sikovny a zrucny, ochoten si nastudovat vse, kolem problematiky, tak to zvladne mozna dobre.
Vylepsit to samozrejme jde, ale prostuduj si o tom pres prekladac stranky a zjistis, ze zas tak uplne idealne nedopadly vsechny upravy. Je to videt podle stromu vlakna, ze po uprave, je vice stran, jak pred konzultaci a uprave.
Zdar!

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

"Snivam" o tomto monstre uz davnejsie, ale ako pise nadomnou, je dost problem sa k nemu dostat. Takze radsej investujem do vlastnej tvorby. Ale stroj sa mi paci, uplne by mi stacili len vystupaky z toho..... schemu niekde mam.

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Priboj jsem chtěl taky.... zas tak dostupný ale běžnou cestou není, alespoň já na něj jen tak nenarazil, asi jedině přímo v rusku...
Každopádně než něco bezhlavě měnit tak bych to nejprve změřil... Elyty jak píše reeb, bůhví v jakém budou stavu a vůbec všechny kondíky...
Je ale otázka, jestli není škoda to rozvrtat a navěšet tam moderní součástky, minimálně sběratelská hodnota půjde do háje....

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Já ho dostal fungl nový, putoval z emeriky přes německo až ke mně domů smile Naprosto bez problému funguje, ale je tam problém s dráťákama na nastavení klidového proudu, občas doslova ztratí kontakt.. jinak k tomu mám dvě kompletní sady nových elektronek smile
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/5/5486/5486565_ca651381311596d34318392e3fb5335a/images/pribojjpek.jpg

Jinak sem opravdu neměl na mysli nějaký tuzing, v nejlepším, kdyby se daly sehnat původní konďasy smile

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Já vím že jsi to nemyslel takhle.... tady ale původní koďasy byť NOS budou skoro stejně na prd jako ty stávající, tady pokud se má udržet vzhled nezbyde než to co kdesi popisoval Sinclair, rozebrat původní kundík a šetrně do něj vecpat moderní, pokud to půjde....
Ty výstupní lampy, pokud si dobře pamatuju jsou největší slabost tohodle zesu, ale myslím že Sendy nás opraví smile

(upravil hrnous 14. 10. 2015 20:08)

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Jo ty lampy sou takové "crappy" v podstatě nízkonákladové civilní kopie GU-19..a nejsou ani drahé, funglovky se dají pořídit pod dvě stofky na ebayi v podstatě po paletách..
http://www.ebay.com/itm/6R3S-1-double-b … 56759d7fa8

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Podle mne, pokud je to v takto UFB stavu, i kdyby to nekdo pred expedici vystrikal wapkou a vyfoukal fenem, nebo nechal v pootevrenem sklenniku kdesi v USA, je to dobre.
Promerit zvlneni Ua, zvlneni -50V.
Skontroloval, zdali neni zaoxidovane pouzdro a pojistka Si, castokrat to ma stribrene kontakty, ktere scernaji a zacne zazracne polovodicove chrasteni. (problem vojenske techniky USSR)
R1, R14, sou li to nastavovaci dratove odpory, nebyva primarne problem v nastavovaci obruci, ale v kontaktech zacatku a konce vinuti, na vyvodech, byva odporovy material nytovan, nekdy v novejsich bodovan. Malo kdy letovan. Tam se diky tepelne roztaznosti obvykle vyvekla nyt, nebo urve bodovany spoj. Nekdy se stava, ze dik spatnemu materialu, zoxiduje vyrez toho bezce, pripadne na obruci se vymackne lisovany cudlik, ktery ma delat dotek nastaveni (bezec) a i po dotazeni obruce, nedoleha na vinuti toho odporu (reostatu)
Lampy sou pionyrska cabajka (parky) Ale sou levne.
Promer si ten zesilovac, alespon NF generatorem, vycisti vstupni atenuator, resp. prepinac utlumu a kdyz to bude velmi spatne, tak vymen ty elektrolyty a stare zabal do sacku a zabal nekde dovnitr, aby se nestratili. Nekdo zrucny mozna na soustruhu do toho puvodniho, vyklove diru a nacpe tam nejake moderni.
Hodnota originality, se ale podstatne snizi, avsak bude to pouzitelne na kazdodenni fidlani, pripadne ohrev obydli, blizi se zima.

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

No otázkou je, jestli má smysl do toho vůbec vrtat, když sem to před nějakým pátkem přitáhnul domů tak sem to všechno promáznul, seřídil kliďáky, dva dny nechal nové lampy getrovat bez připojených Ua a Ug2 a posléze to dráždil do umělé záteže, kde to dávalo bez problémů 60W do limitace..a od té doby to vesele v obýváku hraje smile Byla to jenom taková myšlenka po celoročním shonu na baráku a všude jinde sednout k něčemu zajmavému a v klidu to možná posunout někam dál.. zvlnění a spol změřit můžu to je fakt..

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

gu-19-1  mam niekde NOS dost hodne odlozene, sietak by sa nasiel tiez.... nevie niekto parametre tych vystupakov? Aspon Raa... postavime kopiu smile

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

2k7

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

jinak co sem četl ohlas, tak s gu19 to byo vždycky dost mdlé, i když by to mělo být skoro to samé a každý tam nakonec vrátil původní flašky

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Dakujem za info, mam 3k, s prizmurenim okom a trosku postelovania by to snad slo. Nakoniec mozem kupit aj origos flasky...

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Podobné reakce byli o všech lampách, ktere tam dávali, jako alternace originálu.
V rozsáhlých úpravách jeli dobře GU50.
Je to ale čtení i hledání na hodně dlouho...

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Co říkáte na to napětí na anodě zesilovače 6n6p 50V? Vždyť je přímo vázaný na druhou půlku 6n6p, která funguje jako invertor a na její katodě je 70V. To nebude uplně ok.

Web

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Jo, ale to je budic, druhe pulky invertoru 6n6p, kde pro vybuzeni ti plne postacuje minimalni anodova strata prvni pulky.
Toto se resilo kdesi v ruynzch ruskych forech, kde sem videl i navrhy desek, na uplne jiny spusob reseni celeho invertoru.

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Navíc je to z CCCP a tam funguje všechno opačně, než na druhé půlce světa smile

(upravil sinclair 16. 10. 2015 14:53)

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Dle mne ty desky konců mosí být dost slušně stabilní, pokud si dovolí k ní připojit výstupák nestíněnými dráty a ještě k tomu v dost dlouhé vyvázané formě. Elyty, co jsou na fotce, byly v tlustším provedení i v ruských televizorech, je to jeden z asi tří modelových řad s centrálmatkou, co Rusové dělali. Upevňovací standardní metrický závit je ale pouze M12, u větších kusů M16 oproti našim 18mm.
Mám všechny tři typy těch ruských, dva z nich, co jsem nafotil, jsou K70-12 a KE-2-M, první 50/450, druhý 20/450, výroba 79 a 62. Třetí typ, který jsem nefotil je vyhrazen pro nízkonapěťové vysokokapacitní použití, ale vnější provedení je totožné, až na menší velikost a menší závit M10.
Ten KE-2-M, co je starý jako já, jde bez potíží naformovat na 0,5mA a poté drží proudem měřenou kapacitu přes 30uF, ten modernější už téměř naformovat nejde, resp. ne pod 6mA a má sotva 40uF - je to přesně ten typ, co je použit v Priboji. Své kusy jsem kuchal z nikdy nepoužitých zdrojových částí ruských TV, jak je v r. 1992 vyprodávala po 10Kč Tesla Eltos Uh.Brod. Tedy nikdy nejely a už vůbec ne v horku a víceméně je po nich. V Priboji je stejná řada a je jetá kdovíjak dlouho a v pěkném vedru, takže bez sebemenších pochyb je po nich. Nemám sebemenší důvod se domnívat, že v tomto zesilovači budou v pořádku smile
Co se rozebrání a osazení moderních střev týká :
Takto jdou veleopatrně rozpertlovat pouze naše stojaté elyty s patkou pro upevnění dvěma šroubky M3, kterým provrtáte dno až na vnitřní průměr pouzdra, vyvrtáte dvě dírečky 1mm těsně u letovacích oček, zespodu vložíte kvalitní elyt, vývody prostrčíte až k očkům a spolu s přívody ke kondu to zapájíte tak, že absolutně nikdo nepozná, že se s kondem něco dělo a že vevnitř je moderní Nippon. Dělal jsem to s úplně všemi elyty tohoto typu, co jsou použity v AZK101, AZK201 i AZK401 - jinak nebyla šance ty zesilovače zrepasovat do stavu lepšího, než když opouštěly dílny výrobního závodu. Vypadá to z historicko-sběratelského hlediska úplně stejně a jako bonus to precizně funguje. Byly sice nějaké dotazy od sběratelů s nějakými zkušenostmi, jakže se mi povedlo ty dotyčné elyty oživit, ale to jsem přešel jen tajemným úsměvem smile
Tyhle ruské kondy rozebrat beze stop násilí nepůjdou, bohužel. Jedině sehnat tytéž kapacity, ale z řady KE-2-M, které mají šanci se zvetit.
http://ulozto.cz/xwKJBhP6/ruske-elyty02-jpg
http://ulozto.cz/xx1JCDo4/ruske-elyty-jpg

Web

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

No nějak by to šlo určitě, třeba odříznout dno nebo rozdělit u konce tubusu dremelem, vykuchat,zabrousit, přetáhnout průhlednou smršťovačkou spoj a bylo by....