Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 50 z 50]

(upravil Halen 11. 10. 2015 11:38)

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

A jak dlouho lze s díly, které se lepí tou D4 ještě pohybovat. Abych stihnul nanést lepidlo, nacpat kolíky a pak to ještě před tím, než to začne tuhnout stihnul stáhnout těmi závitovými tyčemi. Je mi jasné, že budu muset lepit po částech, počítám vždy tak 4 žebra - 3 lepené plochy. A když k sobě lepím dvě žebra, stačí nanést vrstvu na jedno z nich a pak to k sobě připlácnout nebo je potřeba nanést lepidlo na obě lepené strany. Kdyby to stačilo jednostranně, jde o to nanést lepidlo na 3 plochy. Kdyby oboustranně, je to ploch 6 ....

Edit: otevřený čas je u Soudal 66A 15 minut, čili dost dobrý.

(upravil Kocour 11. 10. 2015 11:47)

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Ty závitové týče byh tam nechal a pak je urízl.  Vrchní a horní dil pak přikryje to zakončení tyčí.

ruzne DIY repro

Web

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

to Zuki : nechci vidět  to lepení vlhkého dřeva po půl roce, dřevo do interietu 12% vlhkosti max, lépe 8%
proč chceš pomalu schnoucí lepidlo?? , nech si na každém dílu  rovnou vrtnout  díru , např. průměr 10mm, natři obě strany a navlíkej jako korálky, dolu matku , velkou kovou podložku  a potom stáhnout a samozřejmě zaúhlovat,nahoru to stejné- 24hodin nech uschnout , kov se k lepidlu na dřevo nechytne, druhá do páru stejným způsobem druhý den. Já používám dvousložkový umakol, pokud nedáš tužidlo zasychá taky , ale dlouho , dobře se propíjí, po zaschnutí jsou přebytky ostré jako sklo, dobře se brousí.

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

U toho PURu co mám já píšou cca 20 min, za 3 hodinu se může manipulovat a 24 hodinách max. pevnost. Uzavřené vydrží 9 měsíců-píšou.

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Přehled: http://www.drevoastavby.cz/drevostavby- … ji-lepidla
to Pavelst:
Ten Umakol - prý nulová odolnost proti vodě ? No lodička to asi nebude smile   U těch napěňovacích polyuretanů se uvádí, že mohou lepit velmi vlhké dřevo, nikoli že já doporučuji, aby to dělal z vlhkého dřeva smile

Co mám zkušenost, tak i poměrně vyschlou DDT je dobré nechat po lepení, impegnaci atd. a zákl. přebroušení tak 2 měsíce "usadit". Neprorýsují se pak spáry... A až pak dělat finální povrch...

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Petře, a když jsi lepil ta žebra u svých beden, natíral jsi obě lepené části nebo jen jedno a k tomu přitiskl druhé, nenatřené. Nechci udělat chybu.

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Stačí natírat jednu stranu o ostatní se postará právě to vypěnění.

(upravil sagitarius 11. 10. 2015 16:30)

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Tím PUR se nic nenatírá, stačí na jednu stranu natáhnout tryskou na lepidle housenku doprostřed lepené plochy, a stlačením se lepidlo roztáhne do stran. Žádná věda, veškeré nedostatky se vyplní vzniklou pěnou. A nemusíš se bát, že bys musel nějak zvlášť spěchat. Pokud nemáš v dílně vysokou vlhkost, půl hodiny není problém. Ty PUR totiž vypěňují pomocí vlhkosti vzduchu, případně obsažené v lepeném materiálu.  Pokud chceš tvrzení urychlit, stačí na jednu plochu nanést lepidlo, a druhou plochu jemně poprášit vodou z rozprašovače na kytky a utřít hadrem a pak stlačit. Ale jen poprášit, ne aby z toho kapala voda. Tím se v dřevě zvýší vlhkost a rychleji to vypění a vytvrdne.

Web

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Takže jsem se konečně rozhoupal a lepím. Byla spousta jiné činnosti a měl jsem furt obavy začít lepit, abych si ta krásná žebra špatným slepením nezničil big_smile
http://thumbnails117.imagebam.com/53120/554f50531197729.jpg http://thumbnails117.imagebam.com/53120/4193fa531198322.jpg

(upravil Halen 26. 5. 2017 18:33)

Re: Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Bedýnky jsou slepené a jsou u truhláře ve finální povrchové úpravě. Bohužel mi zjistili nádor na mozku, takžew sháním někoho kdo by mi je byl schopen po osazení repráky oměřit a navrhnout výhybku sám už bych to nedal. Vím že tu byl nějaký uživatel ze Semil, který se měřením zabýval. Do Semil to mám kousek, ale dojel bych i dál, abych je dotáhl do konce. Nabídky na měření prosím do soukromých zpráv

Příspěvky [41 až 50 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nový projekt malého 3p k PC (a nejen k němu)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£