(upravil stephunk 1. 7. 2009 22:21)

Téma: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Dnes mi dorazili oddeľovacie trafká NEUTRIK NTE1, tak som už nevedel vydržať a pojal sa ich zmerať. Dostal som nejaké výsledky a chcem sa s vami o ne podeliť.
THD
Frekvenčná odozva
Druhá a štvrtá harmonická vybehla hore, oddeľovací audiotrafák meriam prvýkrát a zaujímalo by ma, či sú namerané vésledky vporádku, výborné, alebo špatné.

Ďalej by som bol rád, keby ste uviedli konkrétne skúsenosti, s konkrétnymi trafáčikmi. Prípadne vhodné podmienky merania a tak ďalej. Nech má aj táto téma prehľadný chlievik.

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

1kHz musí zvládnout každé trafo se slušným výsledkem. Soustředil bych se na zkreslení nízkých frekvencí v závislosti na vstupním napětí.

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Pokud je to na doma, není to vůbec kritické, ten jeden volt RMS snáší bez znatelného zkreslení téměř každé trafo.
Problémy nastávají jen u oddělovacích linkových DI boxů v PA, kde to musí přenášet úrovně až +12dBu.

Web

(upravil BV 2. 7. 2009 20:48)

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

NTE1 je na linkové úrovne nevhodný(aj "impedančne"),"Max. Input level (@ 50 Hz, 1% THD): -3 dBu" , pre linky je určený (bohužiaľ podstatne drahší) NTL1, "Studio transformer Line 1:1,Impedance ratio: 10k:10k,Source/load impedance in Ohm: 600/10k,Max. Input level (@ 50 Hz, 1% THD): +19 dBu,Applications: line input" Tu sa ušetriť nedá. To je konkrétna skúsenosť s uvedenými trafami.

(upravil stephunk 2. 7. 2009 22:20)

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Hmm, v inom(i keď na stránke sú skutočne uvedené -3dBu) datašíte som u NTE1 vyčítal max input voltage 1,2V (@60Hz, 1%THD), čo je +3,78dBu. Je neskoro, možno kecám tongue . NTL1 už vyzerá naozaj delostrelecky, cena začína byť ale nepríjemná.

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Pokud potřebuješ /a skoro zadarmo/ dva vysoce kvalitní a přebuditelné transformátory, tak si sežeň dva telefonní přístroje s rotační číselnicí typu AS10, BS10, případně i T65S, nebo T65H. Najdeš v nich transformátorky na permalloyových plechách EE, nejsou impregnované, takže se dají velmi pohodlně rozdělat.
Odmotej všecko pryč a naviň 300+330+300+330 závitů průměru 0,1, první a třetí vinutí do série jako primár, druhé a čtvrté jako sekundár.
Budeš překvapenej.

Web

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Ďakujem pekne lol
Budem prekvapený, ak by ma motanie 1260 závitov nedostalo na psychiatriu. Špulka 0,1mm CuL stojí 13 eurokopejek. Jediná vec, do ktorej už nikdy nepôjdem je motanie trafákov. Robil som to raz(stredná škola), no za obeť padla fľaška fernetu a diaľkové od OVP, ktoré letelo oknom, keď som po dvojdňovom motaní zistil, že polovica vinutia je opačným smerom. Nemám navíjačku, som v tomto smere nešikovný a netrpezlivý nervák a som časovo dosť vyťažený. Privinúť 50závitov na toroid nieje problém, ale zas až taký masochista nie som tongue a osobne obdivujem ľudí, ktorí toto dokážu.
Potrebujem s tým oddeliť jeden kanál v predzosíku od televízora(scart). Pri priamom spojení s koncákom nastáva taká šleha do bední, že som to po druhom pokuse o výstrel membrány vzdal a rozhodol sa kúpiť trafko.

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

stephunk:
Celkem pakárna že? Já takhle ještě v učení převíjel kotvičku do vysavače standart.

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Máš môj obdiv!
Neviem neviem, čo tých 200 Ohm urobí s výstupom audia v scarte. Navyše sa mi marí, že v tom scarte je úroveň okolo +9dBu(!!).
Musím mrknúť do schémy toho filipsa, ako to tam riešia. Je tam digitálny koncák. Všimol som si, že okolo trafka sa doporučujú RC články. Bez nich je ale FR celkom pekná. Čakal som, že sa to pri krajoch dvihne viac ako o 0,5dB a ono pomerne rovné.

(upravil sinclair 5. 7. 2009 11:06)

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Tak v tom případě už zbývá jedině vejce 3AN670 07.
Případně EI transformátorek z linkových výstupů 1-1,55V vrábelských zařízení, ten snese strašný úrovně, protože má velké jádro, které se hned tak nepřesytí. Jeden takový jsem zrovna kuchnul z AZK052, byl tam na hovno, mladíci to používají jen na blbnutí.

3AN674 04    1:1,5 výstupní linkový pro 1,55V/200ohm, jádro EI10 s armaturou, svorkovnice
3AN674 08      1:1,5 výstupní linkový pro 1,55V/200ohm, jádro EI10 s armaturou, 1 odbočka, do DPS
3AN674 09    1:1 výstupní oddělovací pro 1V/1kohm pro ASO601, montáž na šasi, se svorkovnicí
3AN674 10    1:1 výstupní oddělovací pro 1V/1kohm, jádro EI10, montáž na šasi, svorkovnice
3AN674 11    2:1 linkový oddělovací pro 1V/1kohm, odbočka, jádro EI10, montáž na šasi, svorkovnice
3AN674 14    1:1,2 výstupní linkový a oddělovací pro 1,55V/1kohm, jádro EI10 s armaturou, svorkovnice

Tohle všechno je z těch větších EI použitelné.

Web

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

Zdravím, dovolím si do tohoto příspěvku přispět dotazem. Mám nyní 4 ks trafa 3AN670 17  (asi může být i 674.17 protože číslice na třetí pozici - tedy 0  a 4 jsou přes sebe). Myslím , že jsou z mixu TESLA MC 20-4-4, nemáte někdo nějaký popisek či parametry tohoto trafa?

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil mir.ku 27. 9. 2015 23:02)

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

... stačí hledat tady na fóru ...

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 59#p112259

... sorry, to už je pasé, tak to máš tady ...

http://uloz.to/xr3pXDZw/linkovatrafa-pdf

Re: Oddeľovacie nf transfrmátorčeky

no právě, tento soubor mám ve WORDU cca 1,5 roku a to číslo jsem nenašel - na letecké poště jsou v RAR fotky http://LeteckaPosta.cz/114449565   na 33 dní ode dneška.

Mám 6tky dioptrie ale jsem to i v tom pdfku nějak nenašel. Děkuji když tak za navedení.


RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS