Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Pomoc pri kupe noveho gramofonu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Zdravim vsetkych audioguruov

Na uvod by som chcel povedat, ze som zaciatocnik a nie som tak uplne zbehly vo vsetkych veciach potrenych na kupu gramofonu, a teda neviem ci je lepsie mat prenosku s priamym pohonom alebo remienkovym, alebo mat rovnu prenosku alebo Skovu atd. Preto som tu a necham si poradit a poucit sa od skusenejsich a zdatnejsich obyvatelov internetu smile

Momentalne moju obyvacku obyva tento pan "Gramofón Omnitronic BD-1390". Tento kusok som vybral asi pred 3 rokmi z dovodu, ze som nasiel par starych platni a pacil sa mi zvuk z nich, a milujem to praskanie v pozadi big_smile. Teda chcem tym povedat, ze som ho nevyberal z nejakeho konkretneho parametra, ktorym oplyva. No rozhodol som sa trosku vylepsit moj prehravat platni a teda by som chcel nieco zainvestovat do noveho kusku. Ten Omnitronics stal cca 115 EUR (3115 Kc), teraz by som si vedel predstavit nieco do 300 EUR (8100 Kc). Nie som si vobec isty ci s tymto penaznym rozdielom je nieco mozne vylepsit, preto sa chcem v prvom rade opytat ci je mozne, ze kupim nieco horsie/rovnake ako mam za vacsi peniaz (tomu by som sa rad vyhol).

Takze by som vas chcel poprosit o radu, co by mi ako zaciatocnikovi, no zaciatocnikovi, ktory ma velmi rad hudbu (vela zanrov) a kvalitne pocuvanie, odporucili. Najradsej by som si postupne vystaval z toho cele HiFi (FM, ekvalizer, CD, kazetak, gramofon), avsak nie je to podmienka, kedze to je otazka skor dalekej buducnosti. Dalej nepotrebujem USB na konvertovanie ani zbytocne vymozenosti, ktore ako bezny clovek nepotrebujem. Inymi slovami by som chcel mat kvalitny zvuk za tie peniaze smile ale neviem si sam vybrat ani poradit.

Ak by vas to nezatazilo, tak by som vas poprosil o pomoc s touto zlozitou ulohou smile

Vopred vdaka pani (ak su tu aj zeny, tak aj panie)

(upravil sagitarius 17. 9. 2015 20:31)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Záleží na tom, jestli chceš nový, nebo bazarový, se kterým by sis třeba trošku pohrál. Pokud nový, šel bych rozhodně do českých gramců ProJect s karbonovým ramenem- www.project-audio.com/main.php?info=tur … mp;lang=en. Nemají žádný zbytečnosti, žádný automatiky a nesmysly, ale jdou za kvalitou. Cenově si můžeš vybrat od cca 6000,- až do přes nějakých 60.000,-Kč

Web

(upravil maxell 18. 9. 2015 6:57)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

nekupuj plastové imitace z hypermarketů, jsou to křápy na jeden rok (v lepším případě) já jsem pro vintage klasiku, Akai, Yamaha, Sony, Technics, JVC, Nec...vypínací automatika a auto return ramínka není na škodu pokud je správně navržena, nastavena, při opomenutí obsluhy šetří hrot i desku, hluk mechanismu neruší, řemínkový pohon talíře (belt-drive) je někdy lepší než přímý náhon (direct-drive)
jemná regulace otáček a stroboskop je užitečný a efektní, ne však nezbytný

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Najskor chcem podakovat za odpovede.
No myslel som skor nejaky konkretny kus, ci uz z obchodu novy, alebo z bazaru. Problem je v tom, ze z tych bazarovych nemam ponatia ci su tie kusy kvalitne, ci su funkcne, ci do toho treba este nieco vrazit, atd.

(upravil TheLastUnicorn 18. 9. 2015 11:26)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Veľmi slušné gramofony za rozumné peniaze sú od značky DUAL. Rozhodne však min. 6-kovú radu s direct drive. Taká 604-ka sa dá kúpiť už za 100€ v slušnom stave a to je v tomto prípade hodne muziky za málo peňazí. Ideálne zháňať 7-kovú radu (704, 721), ktorá už má výškovo nastaviteľné rameno...sedmičky sú však samozrejme o čosi drahšie.
Ešte lepšie (ale už aj drahšie) sú gramce Thorens (vyhýbať sa predraženým 280-kam a vlastne celej tejto rade).
No a ak si pohodlný, môžeš skočit do tangenciálu ReVox...výhodou je minimálna snímacia chyba, oproti gramofónom s klasickým pivotom. Jeden veľmi slušný ReVox B790 by snáď aj našiel...
Ďalšia kapitola je potom už zase prenoska...

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Pokud nechceš starší kousek od Dualu,šel bych moderny.
http://audioexpert.pl/rega-rp1-gramofon … -3423.html

(upravil stiglitz 5. 9. 2022 17:51)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Ahoj, já, abych nezakládal nové vlákno, dám to sem - vůbec nemám zkušennost. A nevím, jastli se mu věnovat, nebo ho pustit, je to asi vyšší model, Direct Drive, je tichounký, ale přenoska se ani nehne. Taky vidím tohle řešení poprvé, takhle ve víku, v podstatě bez ramene. Tak dát ho dohromady? Fakt nevím, vzal jsem ho před časem za pár stovek...
Tak upravuju - rameno tam je. Dá se asi i vyvážit, je tam při posvícení do útrob nějaká konstrukce.
https://stiglitz.rajce.idnes.cz/kenwood/

(upravil scoop 21. 4. 2021 23:51)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Ak mas dobre platne a chces si analog vychutnat tak tomuto a podobnym exemplarom by som sa velkym oblukom vyhol...clovek musi brat v uvahu aj vec kto mu tu rarohu raz da do kopy ked to odide...niet nad bezny ramienkovy direct drive gramofon... ak zacinas kup Dual a ak budes mat potrebu ist dalej, tak si ten spravny poriadny gramofon najdes a zaplatis s poriadnou prenoskou a riaa. Dobra platna, poctive gramo, spravne vybrana prenoska podla zanru a dobry RIAA presti digital bez problemov.

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Naprostý souhlas se scoopem. Tangenciálu bych se po vlastních zkušenostech vyhnul obloukem.

Web

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

taky nemám dobrou zkušenost s tangeciálem, měl jsem Technics tuším SL-7, pěkná mašinka, celohliníková konstrukce, midi-formát k pověšení svisle na stěnu (držák ještě mám), super design etc..., ale jedna zcela zásadní vada: posuv vozíku s ramenem byl slyšet v hudbě...nesnesitelné!
dnes mám dědečka DUAL 1219 z r. 1970 s mezikolem (říká se mu "idler pro chudé") a max. spokojenost  smile

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

nikdy jsem tangens neměl a zajímá mě jak se vypořádá s mírně
zvlněnou deskou...pro běžné ramínko "S" apod. vlnky 2mm
nejsou zásadním problémem, tak asi

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil dawsoo 22. 7. 2021 15:36)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Gramce vůbec už řadu(20) let nejedu,ale z toho co jsem historicky měl nebo zkusil a ušlo to:
Tesla NC500+ Ortofon omb10  jednoduššeji už to nejde a byl vcelku v pohodě,
Dual 721 + Shure V15-III parádní mašinka poctivá práce
Aura G6 + Denon DL160 tangenciál jednoduché a zvukově rovněž pěkné ...když se udržovala byla taky skvělá a ne vůbec drahá smile

Měl jsem na konci asi 300LP takže občas jsem si něco pustil, ale nakonec to šlo z domu komplet a přešel na digitál ...

Není co dodávat...

(upravil kratz 22. 7. 2021 15:33)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

No ja mam doma Teslu MC 600Q, ale to je pro hardcore magory co jsou ochotni ten plnej automat poskladanej z hradel a jednoduchych KO sestolovat. big_smile Ale kdyz je vyladenej, tak hraje moc pekne.

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

ano ovšem, první (a poslední) čs direct drive, asi jsem o moc nepřišel
těsně po revoluci ´89 za tu cenu byl Technics, JVC

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Benazi 22. 7. 2021 18:14)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Brácha má a spokojený:
https://www.thomann.de/cz/audio_technic … foQAvD_BwE

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Tak já jsem tu KD-727 vytáhnul z depozitu, sundal víko, dal nový řemínek, odstranil ztuhlé mazivo, dal nové. Gramofon krásně jede.
Jde o to, že je tam MC přenoska, takže musím vytáhnout z depozitu Yamahu AX-550, která má volitelný vstup pro MC, nikoliv jenom MM, a zkusit ho, jak to jede.
Takže pokračování zítra. Ten gramofon si nechám, veškerému odrazování navzdory, mám ovšem v druhé sestavě klasiku, takže tohle - no uvidím. Zbavit se toho můžu vždycky. Nemá moc najeto, není používaný, kdovíjak, ale trošku šrámy má, přeprava a tak. No, koupil jsem ho na Aukru za čtyři sta, asi tři roky tomu.
https://stiglitz.rajce.idnes.cz/kenwood/

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

stiglitz, pokud je hrot na vložce ok, je to celkem slušná vložka, takže by bylo škoda se jí zbavovat. Samozřejmě gramec jako takový problematický být může, ale pokud běhá jak má, tak to byl za tu cenu dost dobrý kauf smile

Web

(upravil stiglitz 5. 9. 2022 20:55)

Re: Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Právě, že hrot je super. On ten gramofon celkově vůbec působí dojmem, že není moc hraný, jak píšu, je to spíš o ťukancích z nějaký manipulace. Já ho koupil jako nefunkční, a odložil, s tím, že jednou. A dneska jsem ho vytáhnul na světlo boží. Co se mi líbí, že vůbec nedělá kravál, ani, když přeskakuju skladby, nic není slyšet.
Ta nulová chyba - v tom smyslu, že jako kolmo k záznamu, stejně tam něco bude, ale málo, protože jak se rameno vychýlí, o stupeň, hned se zapíná posuv, hned vyrovnává. Vyčistil jsem to, dal tu antiotěrovou vazelínu, a jde krásně.
Je tam tahle přenoska: https://www.dacapoaudio.com/257-kenwood-v-57-t4p.html
Takže, jo, dobrej kauf, do dneška jsem pořádně nevěděl, co jsem koupil. Vzhledem k mýmu fakt levnýmu a ubohýmu vybavení se nebudu zbavovat gramofonu, kde je mc přenoska za sedm tyček.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Pomoc pri kupe noveho gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£