Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Osazení do této konstrukce?

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: Osazení do této konstrukce?

Ved len skus zadeklovat tu dieru a uvidis ten rozdiel. Uz som aj pisal ake parametre ma splnat repro, co tam ma ist, tak skus aj citat, nie len pisat. Z katalogov napr. na prodance hadam vies vyjst, nie?

Re: Osazení do této konstrukce?

Jo vím co si mi psal za parametry

Re: Osazení do této konstrukce?

Od RCF  LF15G400 len za ten sa asi nedoplatis, od BC 15NDL76, moze byt aj 15PL100, co si pisal, z lacnejsich 15PS76, od Fane Colossus 15XB a jeden z naj do toho boxu by bol PD 1550.

Re: Osazení do této konstrukce?

boze neradte mu je to ten nehjhorsi DJ v cesku!

Re: Osazení do této konstrukce?

Za ten cas co sa tu bavite uz mohol mat chlapec postavene nove boxy a hentie mohli byt uz niekde v repronebi..:P

Re: Osazení do této konstrukce?

Dovolte mi podělit se o zkušenosti s touto konstrukcí, jelikož ji již řadu let využívám a v podstatě před 10 lety jsem ji okopíroval od známého... basy jdou pěkně odspodu a tlak mají s prominutím "jako kráva", proto je využívám venku. Zisk samotné ozvučnice je takřka 9 dB, takže zasazením repráku do této ozvučnice zesílíte jeho výkon minimálně 4x (dle propočtů by to mělo být 8x, ale to nějak v reálu nevychází sad... Já v nich používám staré německé 17" RFT (Vermona), převinuté od pana Husáka z Červenky a problémy jsem nikdy neměl. Teď k jádru problému...na ozvučnicích musí být přední šíp uzavřený a vyztužený směrem dopředu, jinak to nebude nikdy fungovat!. Dle osobní zkušenosti tento typ ozvučnice hravě překoná šneky, samozřejmě na tyto bedny to chce ještě basové přímotopy. Ještě doporučení-nedávej tam žádnou výhybku a na zesilovač píchni napřímo, protože tato konstrukce ven víc, než cca 600 Hz nepustí smile Snad bude tato zkušenost pro někoho užitečná smile

Re: Osazení do této konstrukce?

Nojo, no, prostě pořádné W biny.
A ještě se může doplnit: Nedávejte je po jedné na stranu, nýbrž obě na sebe, další 3 dB máte doma smile a hraje to ty správné pecky.

Co tak najednou - že by se brzo objevily v bazaru smile ?
Omlouvám se, jsem nějaký rejpavý. V horoskopu mám napsáno, abych se držel zpátky.

Re: Osazení do této konstrukce?

No ty moje se v bazaru rozhodně neobjeví smile, lepší basy za rozumnou cenu jsem neměl, svého času jsem měl 4 páry- jak píšeš, měl jsem na sobě 2 kousky a druhé 2 páry vedle. Původně jsem tam měl teslácké ARA 9918 15", pak jsem je předělal na 17" převinuté RFT a docela to stačí, přemýšlím ale, že znovu postavím druhý pár na vrch, jak píšeš smile. Kdyby někdo potřeboval přesný výkres ozvučnice, můžu zaslat do mailu smile

Otas napsal:

Nojo, no, prostě pořádné W biny.
A ještě se může doplnit: Nedávejte je po jedné na stranu, nýbrž obě na sebe, další 3 dB máte doma smile a hraje to ty správné pecky.

Co tak najednou - že by se brzo objevily v bazaru smile ?
Omlouvám se, jsem nějaký rejpavý. V horoskopu mám napsáno, abych se držel zpátky.

Re: Osazení do této konstrukce?

Já to spíš myslel tak, že namísto symetrie - jeden nalevo a druhý napravo - dáš oba na sebe. Výsledek zvuku je fakt o třídu lepší. Ale hůř to vypadá.
Měl jsem Wbiny, malé, s ARA předělávanými od Cimbaly (to starý Andrej uměl perfektně), 34 kg a plná spokojenost.
Ono je to podobné jako krátké basshorny (např. Megaton stavebnice s Emi Kappa LF), když tam nacpeš pořádný reprák s vysokým Bl např. PDN 15SB40, tak to hraje skutečně super a je to docela lehké.

Re: Osazení do této konstrukce?

Také jsem o Cimbalovi slyšel, já jsem od svých 16 let, co jsem začal se zvukařinou jezdil za p. Husákem a také nenechám na něj dopustit. Nyní už nedělá tolik zakázek, je to již přes 20 let a čas nám měří stejně, ale když jsem ho poprosil, vždy mi vyšel vstříc. Ty moje reverzy mají cca 50 kg a také se dobře nosí i v 1, samozřejmě postupem času jsem doplnil i kolečka... Na sobě jsem je kromě popsaného případu se 4 páry nyní neměl -to předpokládám myslíš dát je na sebe na střed a zesilovač do můstku? Každopádně můžu vyzkoušet. U ypsilonkové konstrukce je to jedno, protože kravál dělají i do stran smile

Re: Osazení do této konstrukce?

Jo přesně tak.
Nejsem nějaký expert zvukových teorií - omlouvám se za laické vysvětlování technického názoru bez používání odborných termínů. Domnívám se, že všechny konstrukce subů, které nerozkládají zvukový výkon v čase jako např. basreflexové ozvučnice (basreflex hraje špičku o něco později, než membrána), jsou velmi háklivé na potkání se zvukových vln v různých místech prostoru. Pokud jsou bedny od posluchače na parketě vzdáleny stejně, fajn. Pokud má každá jinou vzdálenost, podle toho, za jakou dobu dobu to zvuk proletí se buď horní vrcholy sečtou (fajn) a nebo také sečte horní vrchol s dolním vrcholem - čímž se navzájem zruší, zpravidla je to někde na půl cesty.
Když září z jednoho místa, tak jednak každý vyzařuje do poloprostoru (to je jako, když je bedna u zdi a přidá to 3 dB zcela zdarma!) a jednak mají stále stejnou vzdálenost od diváka, tak se vrcholy pouze sčítají.
Zkus to a dej vědět.

Re: Osazení do této konstrukce?

Před časem jsem na netu viděl jakousi studii o rozmísťování spodků i s grafy vyzařování,nevíte někdo kde to je?Nemůžu to už najít.Bylo v ní potvrzeno v podstatě to,o čem píše Oťas.Hromada uprostřed valí nejvíc:-)

Re: Osazení do této konstrukce?

Horemic: Nevím, jestli myslíš přesně tohle, ale taky to poslouží. http://www.voidaudio.pl/attachments/art … ski%29.pdf

Re: Osazení do této konstrukce?

Díky Karle,je to ono.Tvůj poslední příspěvek mi utekl,nějak mi to občas neukazuje nové příspěvky.Ještě jednou díky.

Re: Osazení do této konstrukce?

Páni,prosím o radu.Dostala se mi do ruky konstrukce W-bin pro patnáctipalec.Stáří přes 30 let,původně uzavřená komora cca 95 litrů,a dole to "padalo".Proběhla úprava,a to výroba a doladění bassreflexu pro Beyma 15G40.Pomohlo to a dole se to zvedlo.Konstrukce je podobná té v odkazu níže,jen zmenšenina pro 15".Celkový zvuk OK,a tlak jak ďas i na pár wattů.Jen jedna věc,a to zvuk kopáku,který je před i po úpravě stejný,ne moc pěkný.Nevím jak to popsat ale snad že zvuk z repro při kopáku doprovází jakési "plop".Jistojistě účinkem tlakové komory,a úplně mám podezření že za ten "plop" efekt může čtvercový otvor který se nachází hned za membránou reproduktoru(díl číslo 6 z odkazu níže).Na internetu je k vidění dost konstrukcí W-bin,či folded horn,kde u některých tato čtvercová "redukce" je,a někde není. Napadlo mě z čtvercového otvoru vyrobit kruhový otvor,jestli to "plop" efekt neodstraní,i za cenu rozladění bassreflexu,který by se později znovu doladil,či i snížení citlivosti.Poraďte prosím vy,co máte s těmito typy ozvučnic zkušenost,jestli to pomůže,dřív než  tuto nevratnou úpravu udělám a v případě neúspěchu ozvučnice hodím na první nejbližší táborák:-)Děkuji.
http://www.exekutormlboleslav.cz/download/4818.pdf

(upravil samponek 13. 9. 2015 13:09)

Re: Osazení do této konstrukce?

Tyto bedny mám, basy jsou v pohodě, díra v té špici tam nemá co dělat, když už tak výdechy mezi reprákem a ozvučnicí vevnitř. Výhoda je, že do repráku nejde lít pivo ani ho prokopnout a není potřeba žádná vyhybka, protože i když do toho pustíš všechno, tak to stejně hraje jenom basy. Nevýhoda jsou velké rozměry vůči objemu skříně uvnitř a také velká hmotnost.

(upravil horemic 13. 9. 2015 14:16)

Re: Osazení do této konstrukce?

Šamponku,ty mi asi nerozumíš,ne díra ve špici,tam je jen dírka tak 8 milimetrů pro kabel k repráku,ale díl číslo 6 má čtvercovou díru.
Edit:Aha v tom návodu,v půdorysu,je chyba.Není naznačeno,že repro je přišroubované k desce s kulatou dírou a k ní je přišroubovaná další deska už se čtvercovou dírou.

(upravil samponek 13. 9. 2015 17:09)

Re: Osazení do této konstrukce?

Dírou ve špici na fotce vidím magnet repráku, ta lochna tam nemá co dělat, to jako tou dírou vsakuje a vyprskuje vzduch a má to za účel vytvářet rušení a zmenšovat basy ? Ten zbytek, ty komory vedle jsou tam potom úplně k ničemu a když je motorovkou uřízneš a necháš jenom ten střed s tou lochnou , bude to hrát úplně stejně a bude to vážit o 20 kg míň. sad To je tvůj nápad, nebo kdo tohle vymyslel ? Ten výdech může být leda tak vevnitř, vedle repráku. Další věc, kterou jsem nepochopil, tou lochnou jako vede kabel k repráku. Takhle se to nedělá. . .

Re: Osazení do této konstrukce?

Aha,každý myslíme jinou špici.Já ten trojůhelník před membránou repro přilepený na zadní stěně,a ty myslíš čelo bedny s bassreflexem.Měl jsi vyndaný reproduktor?Jaká díra je pod?Čtverec nebo kruh?Ten čtverec totiž zvedá tlak hned za membránou,laicky řečeno.Ty o voze,já o koze,a když píšu že moje bedna vypadá stejně jako ta na obrázku,jen zmenšená pro 15",tak to platí.

Re: Osazení do této konstrukce?

Ta díra může svým způsobem pracovat ku jistému prospěchu, ale to člověk setsakramensky musí vědět co dělá, a být s možnostmi dost v prdeli.

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Osazení do této konstrukce?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£