Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kvalitní zdroje značkových součástek

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 74 z 74]

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Jaké máte zkušenosti s MJL21195/96 z EZK ?

Web

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

V EZK by měly být nepajcované, protože EZK od ONS bere víc sortimentu, ve větším množství a tak se dostane na ceny, na které my v Aldaxu nikdy nedosáhneme. Já bych je tam zkusil koupit a když střelí, tak...třeba jsem zkoušel koupit v GESu na zkoušku MJL1302AG/3281AG a v jednom home zesilovači, kde byly původně Toshiby, střelily, takže GES čistej není. Nadrobil jsem si s tím pěkný práce, protože to nemělo base stoppery, tak to odsraly i budiče, tranzistor kliďáku, rozkmit a co bylo nejhorší, tak bouchly i kaskódy nad jfetovým diferákem s 2SK389, tak to odesral i ten. Tak jsem musel improvizovat - dvě 2SK170BL slepené sekunďákem a ani to moc nevandruje. Totéž jsem ovšem musel udělat i v druhém kanále, který sice zůstal dobrý, ale kvůli zachování zvuku a chování obou kanálů nebylo jiné cesty.
Zajímavý je, že až jsem všecko povyměňoval, tak na konec jsem osadil Aldaxácké MJW1302/3281 a drží to jak hluchej dveře.

Web

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Já jsem před rokem zmíněné tranzistory MJL 21195/196 v ezk koupil a v jednom nejmenovaném zesilovači fungují naprosto spolehlivě.

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

díky, už jsem je objednal

Web

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

opa2134 - muzu vzit ze sos electronic nebo radsi z farnellu?

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

chtel bych napsat zkusenost s farnellem (tedy nakonec jsem ty OPA objednaval tam):
V nedeli po obede jsem si objednal soucastky, v pondeli rano byly vypraveny ze skladu v anglii, ve dve hodiny odpoledne byly na letisti v anglii (Leeds), v utery v devet rano v Brne. V utery ve dve odpolende uz u nas zvonil dorucovatel UPS!
precizni baleni jsem ale predpokladal, co me vsak dostalo, byla rychlost. necekal jsem, ze do druheho dne to mysli opravdu vazne. postovne 130,- neni nejak zavratne vyssi nez u nas (navic je to UPS).

fakt jsem moc spokojeny a vrele doporucuji.

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Jojo, tak by to asi mělo vypadat, a ne čekat týden jako u jedné nejmenované rožnovské firmy a nic...poměrně svižně běží i Ecom, SOS, Semic i PS Electronic. GES už je delší, ale do tří dnů většinou stíhají, pokud je vše skladem. S rychlostí GME z posledních pár let zkušenosti nemám, nic tam neberu.

Web

(upravil DJ_Rix 17. 3. 2011 21:53)

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

S farnelem mám stejné zkušenosti jako jacq. V úterý dopoledne jsem objednal a ve středu ve 2h jsem měl balík u sebe!!! Pošta 130Kč,to si raději objednám něco z anglie v odpovídající kvalitě,než od místního prodejce pochybnou kvalitu,nepochopitelný termín dodání a nesmyslné poštovné.

Když je někdo schopný mi poslat pytlík 10ti elytů pro audio z anglie za 130kč a méně než 24h,není co řešit.

(upravil sinclair 17. 3. 2011 23:20)

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Akorát mi trochu vadí jejich mírně nepřehledný web, ale možná je to jenom můj dojem a moje neschopnost, nevím. Ale už jsem tam odtud objednával spoustu součástek, které bych tady nakoupil asi za stejné peníze, za stejné poštovné, ale pajcované...

Se slovenským Avelmakem mám jenom tři zkušenosti a všecky tři pozitivní, vždycky jsem dostal, to co jsem chtěl a v originálu /IO/, nakupoval to tam pro mě Martin Kurpel. Všecky ty šváby se chovají tak jak mají, což nemůžu říct o českém AME, odkud jsem za hříšné peníze dostal totálně nefunkční čtyři kusy budičů výkonových tranzistorů uPC1225H nebo tak nějak. Přestože jsem najížděl réglem, tak mi to odstřelilo čtyři docela drahé SanKeny a po reklamaci pánové z AME zjistili, že celá várka těch švábů je pajcnutá a při přivedení napájecího napětí pustí do obou výstupů plné napájení v obou polaritách...Nechali si je poslat zpátky a za 14 dní byly doma další 4, tentokrát úplně jinak vypadající a plně funkční. Další špatnou zkušenost s AME mám co se týče hybridů Sanyo, zesilovače s hybridy už radši do opravy ani neberu právě kvůli tomuhle riziku a třetí špatná zkušenost s AME je co se týče DVD optik. Mělo mi volovi starému být podezřelé, že za čtyři stovky optika do mašiny za dvacet hadrů to bude nějaký pajc a taky že byl - chodil přesně půl roku a dva týdny, záruka na optiky je 6 měsíců... Čtvrtá špatná zkušenost s AME - 2SB649A/2SD669A. Po telefonu jsem byl ujištěn, že jsou to opravdu Hitachi...no přišlo cosi, co mělo logo takové šikmé E v kolečku, tu firmu jsem vůbec neidentifikoval, zato jsem pár kusů změřil a už letěly do obálky a zpátky do AME. Tentokrát vrátili peníze bez diskusí a hned...když tyhle tranzistory dokáže sehnat v originále servisní středisko NADu v Londýně, tak jakto, že to nedokáže takový servisácký gigant, jako je AME??No prostě s AME jsem skončil a díly nakupuju jinde...

Web

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Zdravím. Máte niekto skúsenosti s nákupom tranzistorov z ebay? Konkrétne mi ide o MJL4302 a 4281 našiel som ich tu:
http://www.ebay.com/itm/20-pair-MJL4281 … 542424a524
Ten MJL4281 by mal byť originál ale ten 4302 sa mi nezdá.

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

... tak toto je oboje z bambusu ... originál vypadá jinak ...

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/5686 … 50x350.jpg

... nesnaž se ušetřit, koupíš sice "levně" dvojnásobek trandů, ale kvůli ním ti pak vyhoří půlka zesilovače ...

proč nekoupíš zaručené originály?

http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?sad … p;rozsah=1

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Odkazy na EZK je zbytečné dávat. Nefungují....

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

mir.ku, už sa to tu riešilo v nejakej téme k farnell... Ten jeden je originál v dnešnom púzdrení...

Re: Kvalitní zdroje značkových součástek

Nebudem to riskovať kúpim ich z EZK ako zvyčajne. V každom prípade Ďakujem.

Příspěvky [61 až 74 z 74]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kvalitní zdroje značkových součástek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£