Téma: nabíječka USB

Ahoj, mám doma navíc adaptér stabilizovaný, 5V 3A chtěl bych si postavit z něj nabíječku na usb (tzn dát do krabičky s usb konektorem) myslíte, že stačí pouze napájet konektor? Nebo to bude chtít ještě něco? Podle mě by to takto mohlo stačit... zařízení mobil/gopro si nabíjení předpokládám pohlídá sám ... máte stejný názor?

Re: nabíječka USB

pokud nápětí pasuje tak proč ne...je to jenom otázka výměny koncovky (konektoru) pozor za polaritu plus - mínus

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Hippo007 2. 9. 2015 10:10)

Re: nabíječka USB

Nemusí to tak být. O maximální proud neměj obavu, to si pohlídá nabíjené zařízení samo. Ale záleží na zařízení, které budeš připojovat, aby se chtělo z nabíječky nabíjet. Navíc propojit piny 2,3 nebo použít rezistory (podle toho, co chceš nabíjet a jakým proudem).  Přečti si toto.
Kupuju 2 Ampérové USB nabíječky na ebay. Za 30-40 korun nemá smysl se s tím patlat.

Re: nabíječka USB

Jo to zapojeni aby se to nabíjelo jsem zkoumal... no Já mám právě nějaké levné nabíječky 2A a nabíjí se to hrozně pomalu, známá si pořídila k iphone nabíječku nějakou drahou a nabíjí o dost rychleji než ty moje (kabel používám stejný) Proto bych chtěl něco co mi to nabije rychle když občas potřebuju ... Chápu, že se to cenově nevyplatí ale krabičku a adaptér mám jen konektor dokoupím a nemám moc chuť čekat, než příjde z číny nabíječka za 40kč a modlit se, že bude fungovat jak má ... Já si alespoň udělám radost, že jsem něco vytvořil co funguje a má to využití.

Re: nabíječka USB

Hippo007 napsal:

Kupuju 2 Ampérové USB nabíječky na ebay. Za 30-40 korun nemá smysl se s tím patlat.

Viděl jsi někdy vnitřnosti těch nabíječek? smile

Re: nabíječka USB

Ja jo, a pak jsem tejden nemohl nasadit klobouk, jak mi stály vlasy hrůzou.

Web

Re: nabíječka USB

Těch, co se dodává s běžnou spotřebkou v našich obchodech jsem měl rozlousklých spoustu. Z ebay to uvnitř vypadá většinou prakticky stejně (když pominu ty nejlevnější šunty), u nás se to kupuje v 2A provedení za 200 a více.
Vstup od výstupu je oddělený, tak to snad bezpečnostně vyhovuje. Elyty největší hnus, co se dá sehnat. Ale to bývá u většiny nabíječek dodávaných s běžnými přístroji taky. Je problém sehnat na vstup stejně velké elyty o stejné kapacitě a na stejné napětí. O čínské spotřebce si nedělám iluze.

Re: nabíječka USB

No já jsem projel domácí zásoby. Zdroj 5V 5A, hliníková krabička, napájecí kabel, průchodka  a 2x usb neutrik do panelu. Je to sice drahá sranda ale mě se to tady válí už dost dlouho ale budu mít slušnou nabíječku a hlavně se zabavím smile