Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Sub repro do 4 000,-

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Sub repro do 4 000,-

Zdravím, dlouho jsem přemýšlel na reproduktory od Dexonu/Beyma, ale když už jsem chtěl vzít třebas 12B100/R nebo 12BR70... Ale pak jsem se podíval na ohlasy tu na forku a všecko se to shodilo jako shit. Takže bych se chtěl zeptat, zda-li máte nějaký dobrý tip...

Má představa:
20 nebo 25 - XHz
Použití je do haly - na mix filmů, potřebuju z toho vytřískat co nejvěrohodnější/nejtvrdší a nejkvalitnější basy, ne žadné gumové tlakáče do auta... Ozvučnici postavim dle repra...

Díky za každou užitečnou odpověď :)

Re: Sub repro do 4 000,-

Jo, je to předraženej shit.

4000Kč je taková zrovna blbě hraniční cena. Když bys dal 5000 Kč tak se dostaneš na subwooferové speciály nejlepších zahraničních značek - zvukově, parametrově i zpracováním špička.

Mrknu se zítra co bych ti doporučil - nejspíš Eminence LAB12, Peerless XLS 12" bývalá - nyní Scanspek subwoofer 12" hliníková. Je toho vícero. ale musel bys přitlačit na 5000 Kč.

Web

(upravil mechanik 28. 8. 2015 22:55)

Re: Sub repro do 4 000,-

check, doporučenie na Peerless by som od teba teda nečakal, to už je slušná zmena názorov... Mne pripadá byť 50mm cievka na 12" už dosť bieda, celkovo tie drahšie daytony alebo LAB12 sa zdajú byť rozumnejšou volbou, teda podla mna aj ked som z toho nič nemal v rukách big_smile

Re: Sub repro do 4 000,-

Okay, i 5 000,- by šlo... co se týče LAB12, podle mě se na sub nehodí... má děsnou citlivost, já potřebuju 100dB(+-6), 89 je pro mě málo...

Re: Sub repro do 4 000,-

Zajímal by mě názor na Dayton DCS380-4 a podobné typy. Čili do 3000,- Nevadí mi 2" cívka, nevadí mi nižší citlivost, potřebuji reprák do uzavřenky cca 60 litrů. Je to na domácí použití, čili bez nároku na vysoké akustické hladiny.
-
press: zapomeň na citlivost 100dB vs F3 25 či snad 20Hz. To je technicky nerealizovatelný reprák. Na tyhle frekvence to MUSÍ být gumák s nízkou citlivostí a velkým Xmax a SPL se musí dohnat pořádnou dávkou výkonu. Na docílení např. 115dB SPL při 25 či snad 20Hz nebude rozhodně stačit reprák za 5k, ale spíš si připrav 50k.

(upravil mechanik 29. 8. 2015 8:46)

Re: Sub repro do 4 000,-

press, to je fakt vysoký požiadavok. Žiaden HiFi reproduktor nemá tak vysokú citlivosť, aspon nie v sumách do 400E. BMS 18N862 má citlivosť 93,5db a v 350L má pri ladení na 25Hz pokles asi 1db. Stojí tušim okolo 700E.

Halen, a neni to "gumák" smile LAB12 bude mať SPL práve okolo 115db pri 400W aj ked sa tam už uplatní tepelná kompresia takže o niečo menej.

Čím vyššia citlivosť dole tým vyšší objem, takže ked ti nevyhovuje LAB12 s citlivostou 89db, čo je na HiFi reproduktor stále dosť, v 120L, tak jedine mnoho násobne priplatiť a pripočítať pár stoviek litrov.

Aj tak keby si k tomu BMS použil zosilňovač s výkonom 100-200W tak by to ten "pevný spodok" nemalo. Bežne sa to rieši opačne, nízka citlivosť, malé rozmery reprobedni a vysoký príkon. Ten vysoký príkon potrebuješ tak či tak ked chceš aby tie basy boli "pevné".

Ja by som na tvojom mieste išiel do LAB12 a nekupoval slabší koncák než 400W/4R.

Re: Sub repro do 4 000,-

Jak píše mechanik (okoukal to u mě smile), máš nereálné požadavky. 100dB citlivost a 25Hz spodní mezní kmitočet s jedním reprákem nelze. Musel bys jedině dát dva kusy a ještě by ty ozvučne měly gigantický objem kolem 400 litrů.

To už tím pádem koupit PA zesík cca 2x1000 W a na každý kanál dát dva subwoofery paralelně a těch 100dB citlivost takto dát. Ale připrav si na to cca 60 tisíc.

Web

Re: Sub repro do 4 000,-

check, ale nekukal smile došiel som k tomu sám. Ked som to pred rokmi na tvojej stránke  čítal tak som tomu príliš nerozumel. Ked som o nejaku dobu neskôr sám zistil ako to funguje tak som si spätne uvedomil o čom ten článok vlastne bol a že bol dosť dobrý smile

Re: Sub repro do 4 000,-

Okej, LAB12 vypadá dobře, ale stojí 7 000,- . Není do 7k něco už lepšího? ... Je to sic můj první doma stavěný sub, ale chtěl bych pro sebe to nej alespoň v této ceně :)

(upravil check 30. 8. 2015 13:57)

Re: Sub repro do 4 000,-

Aha, já si LAB 12 pamatuju ještě za 4200 Kč, ale časy a měnové kurzy se mění.

V tom případě bych ti doporučil:
12" Scan-Speak 30W-4558T00 do 80 litrů ladit na 25 Hz cena u mě 5065 Kč/ks   http://scan-speak.dk/datasheet/pdf/30w-4558t00.pdf
12" Dayton RSS315HF-4 do 80 litrů ladit na 25 Hz cena u mě 6383 Kč/ks   http://www.daytonaudio.com/index.php/lo … 4-ohm.html
15" Dayton RSS380HF-4 do 160-200 litrů ladit na 22 Hz cena u mě 7678 Kč/ks  http://www.daytonaudio.com/index.php/lo … 4-ohm.html

Lepší měniče dělá ještě Dayton také, ale jsou ještě výrazně dražší. 12" Scan-Speaka znám osobně a 15" Daytona taky - mám je doma. Chceš-li masakr, tak je 15" Dayton jasná volba.

Zesilovač pro to chce každopádně 400W, ale to dneska už není problém a nejsou v případě digitálů ani drahé.

Web

Re: Sub repro do 4 000,-

Já bych pro jistotu položil otázku z opačného konce:
Jaká hala? V rodiném domě nebo dokonce něco většího? Jaký přibližně objem prostoru?
12" toho může mít s 25 Hz docela dost i v malé místnosti. Matně si pamatuji, že vyzářený výkon je průměr na druhou násoben Xmax a že nároky na tuto konstantu rostou s poklesem kmitočtu v závislosti na poměru čtvrtých mocnin kmitočtu. Nejsem teoretik, opravte mne, pokud se mýlím.
Mají-li být basy tvrdé, není dobré použít nějaký huhlající  BP, který by dohnal účinnost.
Bude to určitě kompromis, budeš muset ubrat na nárocích, nebo přidat na penězích sad.

Re: Sub repro do 4 000,-

Otas: Hala - sorry mate to. Místnost kde mixuji zvuk do filmu. Je to ve své podstatě trochu větši pokoj, 6x4x2,5m ... zhruba... my to jen používáme jako označení... Ty repra co mi check poslal mají účinnost 90...  takže není to až takový děs...

check: Mám prosbu, chtěl bych se prknout na tu 15'', ale nemohu najít datasheet, mohl bys něco hodit?
+ jsou ty repráky nové nebo jeté? ... díkes

(upravil check 30. 8. 2015 14:02)

Re: Sub repro do 4 000,-

Doplnil jsem odkazy, uvedné ceny jsou za fungl nové repráky ještě zabalené - normální prodej.

Scan-Speaka mám skladem, Daytony by sis musel dneska závazně objednat a zítra zaplatit, dneska večer posílám velkou objednávku dodavateli. Cca za 10 dní bys je měl doma.

Rozměry místnosti měly zaznít hned na začátku, to není žádná hala, to je střední místnost. 15" do ní je vhodný, pakliže chceš aby se všechno v pokoji při maximální hlasitosti třáslo a ty jsi neslyšel vlastního slova nebo chceš prostě kvalitnější bas s větší citlivostí basáku . Podle mě stačí 12" na normální i obroskou hlasitost, ale pokud chceš masakr tak 15".

Web

(upravil press 30. 8. 2015 17:36)

Re: Sub repro do 4 000,-

Bohužek, dnes už to nestihnu, navíc se nemohu dovolat spolumajiteli co si o tom myslí... No v každém případě ta RSS315HF-4 12" vypadá hezky... Ještě bych se chtěl zeptat ohledně případného zesilovače, nemám domácí kino, mám zesilovač přímo pro dané bedny... Na tento sub by stačil monoblok (třebas http://www.ahifi.cz/zesilovac-mac-audio-mpe-1-0-xl.html Nepojedu na max. RMS repra a nechci zbořit barák, takže ta wattáž by mohla stačit...

(upravil check 30. 8. 2015 18:16)

Re: Sub repro do 4 000,-

Ty to budeš napájet doma z autobaterky nebo snad ze silárního panelu nebo proč chceš dát domů autozesík Nebo jsi další kolenovrt, co se na všechno snaží vyzrát a chceš to snad živit PC zdrojem ?

Monacor SAM-300D ti bude vyhovovat: http://www.shop.all4music.cz/505345-img … 0d-21.html

Web

Re: Sub repro do 4 000,-

Autobaterka, ani solár, ani kolenovrt.... Ten modul by byl fajn, ale celkem mě děsí odsup s/š jen kolem 70dB...

Re: Sub repro do 4 000,-

Tak pak Hypex DS 4.0 nebo DS 8.0. Mají lepší možnosti nastavení, jsou kvalitněji udělané, ale také výrazně dražší: http://hypex.nl/product/2012-11-23-13-4 … ds4-0.html

Web

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Sub repro do 4 000,-

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£