Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký polovodič hledat?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Jaký polovodič hledat?

Prosím o radu. V zesilovači se mi vypálila součástka a nevím co přesně koupit. Je umístěná mezi přívodem napětí 220V a pojistkou. Je ve tvaru malého kvádru, přibližně 1,5x1,5x4 mm.
http://www.axfile.com/images/33416291222009033623.jpg
Na součástce není žádný nápis, na plošným spoji je napsáno na místě této součástky P100.
Odhadnete prosím co to je?
Díky

Re: Jaký polovodič hledat?

Bylo by super, kdybychom znali typ zesilovače, pak by se to nechalo najít ve schématu.

Web

Re: Jaký polovodič hledat?

No ono je to PAčko "SOLTON aart-bass aktive sat system 500/1000W CLASS D/4 OHM"

Re: Jaký polovodič hledat?

Můj tip je odrušovací feritka...možná termistor, ale osobně jsem neviděl takovej výkonovej termistor v SMD provedení, nicméně možný to je.

(upravil Crashpc 26. 8. 2015 19:03)

Re: Jaký polovodič hledat?

Dohnalik má za jedna. Tohle nebude žádný polovodič...
Co to znamená "vypálila"? Nevidím žádné poškození teplem nebo ohněm.

Podle mě je to nějaký filtřík, cívečka, nebo jistý typ pojistky, Multimetrem by to mělo být dost vodivé, určitě v tomhle zapojení pod 5Ohm, nebo i 0 Ohm. Takže jestli myslíš "prostřelený", tak jsi asi na omylu. Dál bych do toho moc nevrtal, pokud nevíš co děláš. Problém totiž v případě původního názoru "prostřelený" může být dost jinde, na místech, které asi nezvládneš správně diagnostikovat.

http://katalog.we-online.de/en/pbs/WE-MI

Re: Jaký polovodič hledat?

Zesilovač má dva kanály. Každý kanál má vlastní desku s vlastním napájením a vlastní pojistkou.... Obě desky jsou totožné. Fotka je z desky která je v pořádku, proto není vidět žádné poškození. Poškozená součástka má z jedné strany upálený kontakt a je mírně "zuhelnatělná". Vlivem tepla se z desky odpájela i na druhém konci. Odpor je 0,5Ω. To jsem opomenul.

Re: Jaký polovodič hledat?

Tak je to feritová tlumivka, dej tam kus drátu.

Re: Jaký polovodič hledat?

Neublížím tomu? Jako tam má ta tlumivka funkci?

Re: Jaký polovodič hledat?

Odrušení VF bordela v řádu MHz. Dej tam kus drátu.

Re: Jaký polovodič hledat?

+1 na "Dej tam kus drátu"...

Re: Jaký polovodič hledat?

Tak jsem dal na vaše rady jako na rady zkušených "Dej tam kus drátu". Hraje to. Otázka jak dlouho. Ale vše ostatní je za pojistkou. V sobotu hrajeme svatbu. Na tyto malý akce tuhle malou apošku vozíme tak to tam hned vyzkoušíme. Díky všem za rozbor a radu.

Re: Jaký polovodič hledat?

JJ, dej bacha Kaczinski, aby sis nevyrobil unabombu.... smile

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký polovodič hledat?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£