Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření Klippel - chování při velkých signálech

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 75]

(upravil djsteve 15. 8. 2015 21:47)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Neprínosná debata tak akurát od Teba mechanik.
Kto tu čo písal o starnutí závesu.
Ja som písal o tom ako položíš reproduktor. A je úplne jedno aký má tuhý záves raz aj tak spadne ked reprák skladuješ hore alebo dole membránou.
A ako si vôbec dovolíš otvoriť hubu na moju techniku. To že tu merám sem tam poskaldané reproduktory neznamená že to je to jdiné čo mám. Ja mám techniky požehnane a robím len s profi materialom tak sa nenavážaj do mňa skrz pár meraných reproduktorv ktoré som mal na odstrel a moje názory ako píšeš vôbec niesú ovplyvnené starým materialom z Tesly ale skúsenostami za 25 rokov.
A vôbec držal si už v ruke reprák o ktorom som písal 18PW1400Fe? Lebo mám pocit že si ho ešte ani nevidel.
Pre mńa si len obyčajný čurko bez večších skúseností omielajúci vždy akože niečo k téme. Male deti bežte spať.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Ano,magnetické síly si to vyrovnají,pravda,ale ne úplně vždy.Mám tu repro které má v závěsu membránu vytlačenou ven.Hrál totiž ve dvojici se stejným reproduktorem v jedné společné bassreflexové ozvučnici.Zapojeny byly paralelně,ale jeden z nich odešel.Než si toho kapela všimla a též než vyměnila vadný za dobrý utekl rok a možná i více.
mechanik,prosím tě,otevři nějaké přínosné téma,díky:-)
Jinak mi ale debaty okolo provedení a chování reproduktorů v praxi nepřijdou až tak neužitečné.Možná je to proto že už jsem jich taky pár spálených rozlepil a viděl kdo co a jak dělá.Ale možná je to i proto,že si myslím že nikdy nebudu vědět úplně všechno a spíš si toho chci hodně sám osahat.Zastávám názor že slepě důvěřovat výrobcům reproduktorů je jako věřit tchýni z prvního manželství:-)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Horemic napísdal.
"Zastávám názor že slepě důvěřovat výrobcům reproduktorů je jako věřit tchýni z prvního manželství:-)"
Pravda právd a neplatí len o reproduktoroch. No tý čo nemajú plátené uši a nasraté v hlave si vedia urobiť nazor aj sami anemusia slepo počúvať žvásty mainstreemu. Ja mám heslo Meraj Dôveruj a Preveruj.

(upravil mechanik 15. 8. 2015 23:14)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

djsteve, doma som mal BC 18SW115, BC 15TBX100, BC 10PS26, selenium 15SWS800, beymy 12LX60, 12LX60V2, 10LW30/N ale neviem pre čo to mám vlastne písať. Vytvoril som si vdaka tomu názor kadial moja cesta povedie. Samotné ozvučovanie ma vôbec nezaujíma ale reagujem na všeobecnejšie veci takže to je uplne jedno.

djsteve napsal:

Ja som písal o tom ako položíš reproduktor. A je úplne jedno aký má tuhý záves raz aj tak spadne ked reprák skladuješ hore alebo dole membránou...

to si teda nepísal, písal si:

djsteve napsal:

Všetký reproduktory sú naklonené smerom magnet nadol a po pár týždočh normalne vidno ako spadne memebrána o kusok dole...

Že sa to stane "raz" (teda proste časom) a že sa to stane behom po pár týždnoch čo ich odložiší niekam je trochu rozdiel.

djsteve napsal:

moje názory ako píšeš vôbec niesú ovplyvnené starým materialom z Tesly ale skúsenostami za 25 rokov.

Ty asi 25 ročné skúsenosti mať nebudeš pre to že tvoja vznetlivosť a vyjadrovanie je na úrovni 15 ročného ale budeš mať tak 24. Takže ked myslíš dodavatela tých "špecialnych" reproduktorov tak to sa bohužial neni čím chváliť. Vidíme ako dopadla so svojimi daleko dlhšími skúsenostami tesla. Ja v ponuke toho dodavatela vidím bud nejaku hroznú a predraženú prasačinu z častí nakúpených od TVM/TESLA s katastrofalnymi fotkami alebo reproduktor kde je evidentne použitá väčšina častí alebo všetky z RCF.

Písal som len že obhajuješ presne to čo sám použávaš.

djsteve napsal:

Preto aj tieto merania a sú v praxi len akási naplasť na dokonalosť

djsteve napsal:

Rozdiel vo zvuku linearizovaných a nelinerizovaných reprodutoroch je skoro zanedbatelný. Mam to overené na svojich reprákoch zo skladaným magnetom

Myslím si že nikto neni zvedavý na tvoje "empirické" dohady kde pluješ na moderné a v každom ohlade kvalitne spracované reproduktory značiek ktoré majú mnoho patentov a špičkovú meraciu techniku len pre to že sám používaš reproduktory ktoré sú splácané z nejakych zvyškov. Že som sa trafil je vidieť podla tvojej drzej reakcie.

Predstavovať vlastné projekty tebe nemám najmenšiu chuť, nie každý má potrebu každému vnucovať vlastné názory a riešenia.

Ked si si nevšimol tak meranie teploty v magnetickom systéme ma zaujímalo. Teda než si sa začal urážať a písať dlhé monology na základe "empirických" vedomostí.

EDIT: Dalej písať nebudem, čo som chcel som napísal už v predošlom príspevku a tento je už druhý.

(upravil Crashpc 16. 8. 2015 7:04)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

horemic: Jo, pak mi to došlo. To může být zajímavé. U PA s Cms pod 100 bych se toho až tak nebál, ale plno jiných reproduktorů tím může trpět.

Nebývám nějak konfliktní, a stejně to může rozseknout jen antonio, nicméně djsteve, zkušenosti s 25 let starými reproduktory (když tedy píšeš, že sahají tak daleko) jsou dnes z nemalé části už směšné, a dokud je neprezentuješ, tak z úhlu pohledu čtenářů víš velké lejno. Tak si to chvástání můžeš jít vyřvávat někam na lampárnu, tady nám totiž k ničemu není. Akorát s tím ničíš témata, které pak nemají žádný obsah.
Na "Já vím všechno, a vy jste v prdeli" jsme mohli naletět tak před deseti lety. Dnes už je to ohrané, a členové fora se takového výroku jentak nezaleknou. smile

(upravil djsteve 16. 8. 2015 10:47)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Mechanik. Tak Ty si pekný puk.
Najskôr si povymýšlaš kadejaké dohady na mňa a potom ich ešte aj kontruješ. Si načisto debil. Ved si poriadne prečítaj čo som napisal v prispevku 25 a potom si prečítaj po sebe čo si napisal Ty v príspevku 30. A ešte si dovolíš aj tvrdiť kolko mám rokov a vnucovať mi že si zastavam len Teslu smile
Antonio zmaž to tu celé a nechaj tu len tie merania doteraz to bolo OK. Zasrali sme Ti to tu riadne.
Crash ty by si mal trocha načúvať starším a všímať si o čom hovoria. To že si z vypredaja kúpiš reproduktor(len jeden lebo druhý proste nebol alebo si naň nemal) neznamená že si hneď na stupni výťazov a ostatný sú out. Až sem raz zavesíš niečo skutočne plnohodnotné nie len to ako si doma zbúchaš daku bedňu čo ti ešte k tomu podfukuje a nemôžeš sa domerať rezonancie potom Ťa  začneme akceptovať . Inak si tiež len šaško  zo svojimi tromi značkovými reprákmi schovaný v anonymite hrajúci sa na gangstra a plujúci na všetko z dôb minulých.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Všimli jste si jak je většina italských PA reproduktorů navrhovaných jinak než ostatní? Je vidět, že v B&C jsou nejdál a novější výrobky jsou lepší než ty starší.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Projel jsem stránky nejznámějších výrobců, a zdá se, že každý krom Eminence docela zajímavě inovoval. Když ne ve všem, tak alespoň v něčem. Větší cívky, lepší membrány, větší příkony, výchylky, větší silový faktor (všichni se už motají u BL kolem 30), lepší měřící systémy, lepší informace , takže krom nového designu košů u B&C mi nepřijde, že by zrovna italové nějak více inovovali. Také se s tím od "posledka" vpodstatě nejméně vytahují, není to tolik vidět...

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Že mají jiné koše jsem ani nezaznamenal. Jde o to co je na měřeních.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Mě přijd, že u B&C mají z PA za dané prachy nejlepší repráky více inovovat ani není asi potřeba. Některé repráky mají sice blbě, ale to má každý výrobce.

Web

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Tráva bývá občas papírově zelenější jinde, ale ze zkušenosti vím, že výsledek s B&C je vždy velmi příjemný, a rád se k té značce vracím.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

djsteve , pripadas mi ako nedorobeny polodement, ved sa s tebou normalne komunikuje a ty hned kopes " to Ty si začal jebať ako prvý", "ako ryba na suchu hňupe" "Si načisto debil. " a este si zacnes hladit ego, co ty vsetko mas. To nikoho nezaujima, pokial vedies hlupe reci.

Teraz k tvojim nezmyslom: 
- Ono stačí aby to bol hornflex s nakloneným reproduktorom membranou smerom nadol a časom tá membrána výletí z medzeri trocha von.- nestaci, stena ma prilis maly naklon, bude trvat roky, kym sa nieco prejavi.
- a po pár týždočh normalne vidno ako spadne memebrána o kusok dole - hlupost, mam 3roky na policke polozeny hifi 8"monacor s makkym zavesom a ten prepadol zhruba o 3-4mm, ale za TRI ROKY U PA je toto nemoze, ibaze mas 21" s membranou takmer pol kilo, aj ten neprepadne za par tyzdnov.
- ona tá sila elektormagnetická si ich vystredí. - nevystredi, kedze nema nic spolocne so zavesenim; vystredi ich len mechanicke namahanie zavesu, pricom sa membrana znova usadi v polohe, kde je zaves najvolnejsi, vidno to na obrazkoch merani od Antonia. Kazdopadne repra sa postupne prevesia viac a viac.

- Preto aj tieto merania a sú v praxi len akási naplasť na dokonalosť. - veta nedava zmysel, asi si nepochopil, co tie merania zobrazuju.
- Rozdiel vo zvuku linearizovaných a nelinerizovaných reprodutoroch je skoro zanedbatelný. - znova hlupost.


djsteve: Odchylka meranych parametrov voci ziskanym TS od vyrobcu je u seriozneho vyrobcu okolo zanedbatelnych 5-10%, takmer na urovni chyby merania. Takze znova keci.

Konkretne merania s velkym signalom hovoria o tom, ako sa reproduktor sprava pri vyssej hlasitosti a vysvetluje, preco niektore repra "nestihaju", aj ked sa nominalnymi parametrami vyrovnaju konkurencii. Tiez vysvetluju, preco reprak, najma mensie priemery hra pri vyssej hlasitosti basy ako blato - nekonkretne, makke, dunive.

BC ma tiez prekvapilo, maju hodne seriozne reproduktory, ale tiez 18sound bol pozitivnym prekvapenim.

(upravil djsteve 22. 8. 2015 16:20)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Komár keby som nebol na dovolenke nemal vyložené nohy isto by som Ti odpísal slušný odstavec na tieto tvoje krížom krážom posplietané dohady a  nezmysly ktorými mi moje tvrdenia vyvraciaš a hned na to napíšeš že maš doma spadnutý reprák o 3-4mm ale za tri roky. Sa zamysli čo si napísal chlape a vynes si to do grafu uvidíš že po troch štyroch týždnoch si mal ten reprák už o 1mm dole kedže to asi nebude linearna závislosť.
O tom vystredení elektromagnetickou silou tiež porozmýšlaj.Ale tuho porozmýšlaj.Napoviem ti len tolko že magnetický sila vytvorena elektromagnetom  je možno 1000 a viac  krát silnejšia ako tá gravitačná v tomto prípade.
Čo sa hornflexu týka jeho náklon je dostatočný viď gulička na šikmej ploche aj tej stačí malo alebo voda na naklonenej rovine. Je to presne to samé.
A ako posledné nevysekávaj moje poznamky len do polovice ale uved ich celé lebo vždy píšem pre aj proti. Myslím tým vetu o vyzname týchto meraní. Ja som to pochválil ale to si ty tu vôbec nenapísal. Vybral si len utrhnutý kus s kontextu a aj to len vetu o náplasti . Takto sa to nerobí chlape pozorný čitateľ si to všimnea za hňupa budeš len ty.
Takto by som mohol pokračovať dalej.Ale kedže mám FP tak to nechám tak a idem si ešte celý týždeň užívať v kľude a pokoji. smile s pozdravom .

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

- vynes si to do grafu uvidíš že po troch štyroch týždnoch si mal ten reprák už o 1mm dole kedže to asi nebude linearna závislosť. - a na taku blbost si ako prisiel? co si chces vynasat do grafu? svoje dojmy?
Po 3-4tyzdnoch na repraku previsenie vobec nevidiet.

- O tom vystredení elektromagnetickou silou tiež porozmýšlaj.Ale tuho porozmýšlaj.Napoviem ti len tolko že magnetický sila vytvorena elektromagnetom  je možno 1000 a viac  krát silnejšia ako tá gravitačná v tomto prípade. - ocividne mas vazne nedostatky v tom, ako reprak funguje, ale zato plnu hubu reci. Porozmyslaj tuho, aka je spojitost mechanickej a elektrickej casti reproduktora.

- Čo sa hornflexu týka jeho náklon je dostatočný viď gulička na šikmej ploche aj tej stačí malo alebo voda na naklonenej rovine. Je to presne to samé. - na fyzike v skole si tiez chybal, ty gulicka; inak by si vedel, ze gravitacna sila sa nezvysuje linearne voci nakloneniu.

Vybral si len utrhnutý kus s kontextu a aj to len vetu o náplasti . - samozrejme, ze som vybral blbost, kde tvrdis, ze taketo meranie je zbytocne, lebo tebe sa dojmologicky zda, ze to tak je. Hnup si tu akurat ty, s malym egom a prazdnou hlavou navyse.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Chcelo by to viac meraní rozmanitejších basákov, zatiaľ som dospel len k presvedčeniu že B&C naozaj vie a že ScanSpeak 32W/4878T00 je naozaj kandidátom na jeden z najlepších 12" HiFi subwooferov.

(upravil antonio 13. 2. 2024 7:40)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Scan-Speak Illuminator 18WU/4741T00

https://i.postimg.cc/rprqC30w/18-WU-4741-T00.png https://i.postimg.cc/yNBNhGbK/18-WU-4741-T00.jpg

zdroj: https://web.archive.org/web/20180307215 … ss18wu4741

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

antonio, bolo by možné ešte pridať 7"-10" SEAS a niečo od značky audio technology? SEAS tu na fóre býval velmi oblúbený, pred rokmi.

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Stranka s par Klippel merenima:
http://medleysmusings.com/driver-tests-master-list/
Je tam Seas  Nextel, rada ScanSpeaku, a dalsi.

ruzne DIY repro

Web

(upravil antonio 14. 2. 2024 9:13)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

SEAS Prestige U18RNX/P

https://i.postimg.cc/qqbfdxhF/U18RNX-P.png http://s19.postimg.cc/c0ey0hj77/u18rnxp1.jpg

zdroj: Voice Coil 9/2011


mechanik: AT asi ne, popravdě ani nevím, kde se to dá koupit.

(upravil antonio 13. 2. 2024 11:10)

Re: Měření Klippel - chování při velkých signálech

Tang Band W6-1721

https://i.postimg.cc/5tgPvZrZ/W6-1721.png http://s33.postimg.cc/7f3s9i0bj/w6_1721.jpg

zdroj: https://www.diymobileaudio.com/threads/ … ts.115969/

Příspěvky [21 až 40 z 75]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření Klippel - chování při velkých signálech

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£