(upravil thermoska 10. 8. 2015 8:53)

Téma: Repas stareho Kenwood KA 300

Ahojte,

Dostal som pod ruky Kenwood KA 300. Jeden kanal skresluje.
Oplati sa tento zosik repasovat ? Pred hocakym skumanim by som rad vymenil minimalne elektrolity.
Napada Vas este nieco co je vhodne vymenit a casom sa degraduje ?

Zaroven sa tam pouziva zvlastny poteciometer(teda aspon pre mna), ma 4 konektory, je dvojity. Vid obrazok, viete kde by som to mohol zohnat ?

http://s23.postimg.cc/f9b6gcblz/IMG_20150809_221919.jpg http://s12.postimg.cc/4zpm94f1l/IMG_20150809_221937.jpg

(upravil vluz 10. 8. 2015 9:16)

Re: Repas stareho Kenwood KA 300

Jde o zcela běžný typ zesilovače a mám za to, že stojí za opravu. Jelikož ale tomu asi moc nehovíš, tak se obrať na někoho s praxí. Vyměňovat bezhlavě elyty a doufat, že se vada odstraní je pitomost. Většinou při takovém postupu dojde akorát ke zprasení plošných spojů. Je nutno zprvu zesilovač aspoň napěťově proměřit, hlavně klidový proud koncových tranzistirů, elyty otestovat ESR metrem a pak koumat nad příčinou vady.
Jinak ten vícevývodový potenciometr je běžný typ s odbočkou pro fyziologii.

Re: Repas stareho Kenwood KA 300

Ahoj,

dik za radu.

Vymenu elytov som neratal do hladania priciny alebo opravy, skor ako sucast "repasu", nakolko ten zosik uz ma nejakych tych desatroci za sebou.

Momentalne sice neviem aku hodnotu ma potenciometer(na 95% 100k + 40% loudness podla internetu), ale aj tak by som sa rad opytal kde taky bezny potak s fiziologiou zozeniem. Googlim uz dost dlho, a dozvedel som sa jedine ze su velmi tazko zohnatelne(zahranicne fora - pot with loudness, pot with taper), a ze sa zvyknu nahradit nejakym obvodom. Taktiez som sa dozvedel ze je to vyuzivane pre loudness funkciu.

Kamos (clovek s praxou) asi pred 4mi rokmi povedal, ze ten koncak skresluje presne kvoli tomu potaku. No odvtedy zosik stal. Mne osobne sa to tvrdenie nezda, nakolko skresluje pocas celej urovne hlastosti, nie len na urcitych miestach.

Zaroven dalsia otazka, kable veduce od koncakov ku konektorom su viac nez biedne, oplati sa ich menit za cosi kvalitnejsie (napr audio kabel od repro + hrubsi) alebo doverovat vyrobcovi a nema to zmysel?

Mam schemu toho zosika, rad ju pastnem ak bude niekto ochotny mi takto virtualne asistovat s opravou.

Pri lokacii v Prahe, pivna odmena ista smile

Re: Repas stareho Kenwood KA 300

Ten potenciometr nechej na pokoji, to je to poslední co by mohlo působit nějaké zkreslení reprodukce. Ani s těmi kabely bych se nějak nezabýval. Hlavně porovnej měřením napěťové poměry mezi dobrým a vadným kanálem a něco k tomu pak sem napiš, jinak se na dálku nepohneš s opravou z místa. Kdyby to nebylo tak daleko, měli bychom do hodiny po práci a pak jsme mohli jít na to pivo.