Téma: Rada ohledně bezdrátu

Poprosil bych vás o vyjádření.Mám za úkol sestavit bezdrátové ovládání vrhaček.Potíž je v tom,že modul má být umístěn v hliníkové krabici která je navíc krytá plechem,tudíž je problém s příjmem signálu.Je jasné že by se měl modul umístit tak aby nebyl stíněn,ale napadlo mě:Fungovalo by pokud bych anténu přijímače(kousek drátku stočený do cívky) prodloužil a umístil mimo plech?
Díky za případné info.

Re: Rada ohledně bezdrátu

Vrhačkou myslíš tu věc na vymršťování asfaltových holubů pro nimrody?
Tvůj dotaz je dost konspirační, nepíšeš jaké moduly, jaká frekvence, jaký výkon vysílače, všeobecně ale logické je umístit anténu (nebo celý přijímač pokud je kompaktní včetně antény) do místa předpokládaného ozáření signálem vysílače. Výstup přijímače pak můžeš táhnout kabelem třeba do litinové skříně.

Re: Rada ohledně bezdrátu

Pokud to prodloužíš přizpůsobeným připojením, tak nebude problém.

Dalo by se udělat přizpůsobení impedance a jako anténu použít třeba ten krycí plech.

Web

Re: Rada ohledně bezdrátu

Je to tenhle modul,protože k dispozici je jen 12V baterie.A ano,jedná se o vrhačky na asfaltové holuby.Modul je potřeba umístit do skříně,protože "věž" na vrhání je notoricky vykrádána.Můžu to vyzkoušet metodou pokus omyl...

Re: Rada ohledně bezdrátu

K modulům existujou externí antény v různém provedení, http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=ant … 0433%20MHz
ale tvoje konkrétní možnosti a požadavky neznám a ty asi sám taky nevíš, co všechno do budoucna vandalové a čórkaři dokážou zničit nebo ukrást. Mám nedobrý tušení, že s těma holubama blbě dopadnete i s celou skříní. Asi optimální by bylo udělat to vybavování spouště rozpojitelné a spouštění si pak nosit sebou. Když tam v místě nejde řešit problém neooprávněnýho přístupu jednou provždy důkladnou výchovou.

Re: Rada ohledně bezdrátu

Dle vyjádření výrobce(dodavatele) je anténa stočená jen pro to aby se vlezla dovnitř a prodloužení není na závadu.Takže natáhnu kus káblu a mělo by to fachat.
Modul bude v hliníkové skříňce co se používala na rozvaděče.Ta je pevně přišroubována k věži a zatím se do ní nikdo nesápal.Zbytek je samozřejmě plně odnímatelný a nosí se pryč.

Re: Rada ohledně bezdrátu

Pro podobnou aplikaci jsme použili skříň - litinovku, v jednom otvoru je bakelitová vývodka a v ní je natěsno v hloubce BNC nebo SMB, sevřené těsnící gumou. Anténka s kloubem se donese, zastrčí a po akci zase odnese.

Web

Re: Rada ohledně bezdrátu

Tak dnes nainstalováno a odzkoušeno.Modul šel do hliníkové krabice,anténu jsem nastavil kusem kabelu a ten vytáhl ven.Příjem naprosto v pohodě.Jen se nesmí nastavená anténa stáhnout do svazku z ostatními vodiči,pak je dosah mnohem menší.