Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Problém se satelitním přijímačem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Problém se satelitním přijímačem

Opět prosím o radu.Byl jsem přivolán do "vejminku" babičky mé ženy.Na satelitním přijímači(Topfield TF6000CR) nejdou programy ČT.Programy šly,ale s kostečkama.Po "čarování" s připojením všechny české programy pryč a šly jen slovenské.Po odpojení napájecího modulu a opětovném připojení se české programy vrátily,krom zmíněných ČT.Kde je problém?Napadl mě problém s firmware.Máte někdo zkušenosti?

Re: Problém se satelitním přijímačem

Tak předem je třeba prověřit stav zdroje. Pokud OK tak nechápu souvislosti. Programy v listu byly a neměly signál, měly signál a nebyly dekodovány, zmizely z listu nebo co? Musíš problém popsat nějak pochopitelně.

Re: Problém se satelitním přijímačem

Zdroj dává co má.Programy jsou v předvolbách,ale bez kvality signálu.Modrý ukazatel plný,zelený nic.Píše to bez signálu.

Re: Problém se satelitním přijímačem

http://www.skylink.cz/prakticke-informa … rogramy%3F

Re: Problém se satelitním přijímačem

Karta prohozena s dalším přijímačem,tam problém není.

(upravil tpson 2. 8. 2015 21:35)

Re: Problém se satelitním přijímačem

Zkontroluj frekvence - viz.odkaz
a zkus ladit manuálně

Re: Problém se satelitním přijímačem

Oba používané přijímače jsou naladěny stejně již nějaký čas.Na jednom jede vše,na druhém nejdou programy ČT.

Re: Problém se satelitním přijímačem

Menu - instalace OK - vyhladávaní stanic OK - nastavit Astra 3A režim vyhledávání dát na manuál, frekvence 15 525, přenosová rychlost 27 500 kB/s, polarizace vertikální - vyhledávání OK,
Když tohle co jsem napsal uděláš najde to nějaké programy?

Re: Problém se satelitním přijímačem

Nevím přesně čísla,ale opsal jsem parametry z funkčního přijímače a dal vyhledávat.Nenašel nic.Zkusím to zítra podle těchto čísel.

Re: Problém se satelitním přijímačem

Co Koax a ozařovač?

Re: Problém se satelitním přijímačem

Druhý přijímač funguje na koaxu jak má,se všemi programy.

Re: Problém se satelitním přijímačem

Elyty v napájecím zdroji. Velmi častá závada tohoto "přijímače". Opravil jsem několik s ppisovanou závadou a vždy to byly elyty. Doporučuji vyměnit všechny, včetně toho na primární straně.

(upravil jamox 30. 11. 2015 20:01)

Re: Problém se satelitním přijímačem

...

Re: Problém se satelitním přijímačem

Tak jsem nakonec přehrál firmware,a i vyměnil kondy ve zdroji co jsem měl-krom toho velkýho na primáru všechny.Programy hrají.Tipl bych ty kondíky,jestli zvlnění nějak rušilo tuner.Dřív jsem měnil jen ty nafouklý až když už to nechtělo jet vůbec...Zase jsem o něco chytřejší.
Děkuji zúčastněným za ochotu pomoci...

Re: Problém se satelitním přijímačem

Samozřejmě, že to byly elyty, o tom nepochybuj! FW s tebou popisovaným problémem nesouvisí. A pro klid duše kup a vyměň i ten na primární straně NZ.

Re: Problém se satelitním přijímačem

Máš nějaké vysvětlení co se tam děje?Měřil jsem napětí a to bylo v cajku.Je tam nějaké zvlnění nebo rušení?

Re: Problém se satelitním přijímačem

mrkni se na hlavní stranu Skylinku a babičku na to připrav- to jsou pro zprávy , které musí  pomalu strávit ,  alespoň doma to tak fungovalo

Re: Problém se satelitním přijímačem

Anti napsal:

Máš nějaké vysvětlení co se tam děje?Měřil jsem napětí a to bylo v cajku.Je tam nějaké zvlnění nebo rušení?

Ano, v těchto případech nestačí měřit pouze multimetrem velkost U, ale je potřeba měřit ESR elytů (např. tzv. "Zajícometrem") nebo zjistit zvlnění pomocí osciloskopu. To, že elyt není "nafouklý" v těchto případech nic neznamená! Při výměně je vhodné použít elyty např. od Nipponu, řady KXG nebo LXZ.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Problém se satelitním přijímačem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£