Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

Zdravím všechny.

Mám jednoduchou otázku:

Oplatí se přestavba dřevěných reprobeden k tomuto scheissu? Je mi líto toho dřeva, nepřijde mi to nějak zvlášť ošizené (kromě zvuku).

Neočekávám od toho kilowatty, jenom takový ten tišší panelákový poslech.

Určitě nové repro, výhybky. Jde mi o to, jestli se to oplatí počítat/navrhovat (neumím smile )

Díky za radu, a pokud se tu podobné věci řešili, nebijte mě, nenašel jsem.

(upravil maxell 20. 6. 2015 18:06)

Re: Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

vyplatí...ušetříš za ozvučnici a to je precizní truhlářská práce, repráky ponech původní (model a zapojení bedny neznám)  a vyšteluj nebo rovnou vyměň výhybky, vytlumit vnitřek, nicméně, Sony v repro boxech nikdy příliš nevynikal, běžná spotřebka popular klasse ale používat pro nenáročný poslech se dá

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil waikikibounty 22. 7. 2015 10:02)

Re: Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

maxell napsal:

to je precizní truhlářská práce

...  az tak precizna nebude . Tenka DTD , nevystuzena , zlepene len aby drzali pokope ... asi olepene foliou...  Zpevnit , utesnit , vytlmit a budu OK .
Vyhybka tam nebude ziadna . Sony na take repro pouziva len 2.2kond na vyske .

Re: Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

No s tou truhlařinou to vážně nepřeháněli. Zatím jsem do toho nelez, ale skrze bassreflex je vidět, že jako "tlumení" použili jeden, slovy jeden 40cm pás který je vtlačen jakoby z jednoho rohu do protějšího a tvoří jednu, slovy jednu vlnku napříč. Naprostá zbytečnost podle mě.

Já myslel spíš vyměnit repra, dodat výhybky atp. Jestli je tam jenom kondík tak to je teda mazec big_smile

Re: Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

když budeš měnit reproduktory, tak budeš jak fyzicky tak akusticky (fyzikálně, říkejte tomu jak je libo big_smile ) omezenej původní bednou, čili to bude do určité, a zřejmě né uplně malé míry nějaký kompromis. Když už, tak bych pro nové reproduktory stavěl novou, jim na míru šitou ozvučnici... výsledek bude stát za to daleko více.

Re: Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

Bassreflexový ozvučnice se tlumit nemusí. Tlumení sa používá na to, aby z bassreflexu nelezlo i to, co nemá (tedy zejména střední kmitočty) a zároveň tím lze regulovat jeho účinnost. Občas na dosažení požadovaného výsledku stačí malá rolka tlumicího rouna vložená někde ve spodním rohu bedny.
Ta přestavba beden samozřejmě je možná, ale ne jednoduchá. Basáky bych asi nechal, vyměnil bych střed a výšku. No pak by se to muselo stejně nechat celý oměřit a navrhnout výhybku. Pak by z toho mohly být relativně normálně hrající bedny.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Přestavba reprobeden Sony coloseum sen-r5520

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£