Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

ahojte,

mam taky problem s brumom v aute od alternatora. Kupil som preto izolator s dvoma 1:1 trafkami od carpower.
Nic extra, len som chcel skusit ci to zaberie.

Najprv som ho zapojil ja idiot opacne, z repro isli hrozne divne zvuky a zo vtupnej casti zosilnovaca sa zadymilo

zapojil som teda druhy nahradny zosilnovac tentokrat uz spravne, ale pri pustenom autoradiu a zapojenom izolatore je ticho ?

isolator som skusal doma na PC repro, tam ide bez problemov nechapem ?

zapojenie v aute je nasledovne:

do zosiku ide + aj - potiahnute priamo od baterky

autoradio je napojene tiez napriamo od baterky nie cez autoelektriku aby som sa vyhol sluckam... no nepomohlo, preto som skusil ten izolator ale vysledok je jeden odpaleny zosik, a na druhom je ticho sad

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

yozefb napsal:

Najprv som ho zapojil ja idiot opacne, z repro isli hrozne divne zvuky a zo vtupnej casti zosilnovaca sa zadymilo ...(

Jak se projeví u audiotrefa 1:1, když se zapojí opačně ?

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

Jestli to bylo autohifi trafo, věřím, že se DALO otočit smile

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

Podla mňa ho zapojil na výstup zosilňovača smile A ešte aj to zle smile

(upravil yozefb 27. 7. 2015 20:00)

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

sorry pani, az taky krepy zas nie som aby som to zapajal na vystup a uz ked na tom trafku su cinche, ako by som to potom zapojil na vystup ?:-)


vyzera to +- rovnako len pre ilustraciu tam je aj schema

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51gI8Y8MJbL._SY355_.jpg

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

Stale mi (a asi aj nam) nie je jasne, ze ako si toto mohol zapojit "opacne". A uz vobec nie, ze ako mohlo z takehoto "opacneho" zapojennia nieco zhoriet. Kazdopadne ak ti tam nieco dymelo, tak sa tam evidentne nieco odpalilo a kedze nic nepises o oprave, tak predpokladam, ze toto bude pricina toho "ticha"

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

pani, nerieste ten dym... skor mi ide o to, preco je druhy plne funkcny zosik ticho ked to cez to trafo prepojim ? ked ho dam prec vsetko ide ?
rovnako ked to skusam doma na klasickom zosiku, trafo funguje ?

ja si myslim ze problem bude niekde so zemou ako takou, kedze tam tie zeme nie su galvanicky spojene cez trafo.

hm ?

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

hm, lenze ked nam presne neopises, ze ako si to zapojil, tak ti vedia poradit len ty, ktory maju vo vybave aj krystalovu gulu... a takych tu moc nebude smile

Jedine co ma napada, ze tym "opacnym" zapojenim si odpalil oddelovacie odpory zeme vstupov na tom zosiku. Tym padom jedna strana tej cievky vysi vo vzduchu. Ale ak to zapojis bez toho trafa, tak to nemusi vadit. (kedze oba zariadenia su spojene s kostrou) . Ale to je len taky tip typu "vystrel do tmy".

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

Zjevně ti jde napájení - zem přes ty vstupy smile

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

no ty kokos... idem zmerat

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

Zjevně ti jde napájení - zem přes ty vstupy

 
toto napadlo aj mna (vysvetlovalo by to aj to dymenie, aj to ze to cez to trafo nejde), ale pise, ze kostru ma natiahnutu priamo od aku...

kazdopadne, kym to clovek nevidi moze len hadat...

Re: Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

yozefb,ten funkční zesilovač po připojení na autorádio bez toho izolátoru hraje?Jestli nejsou KO i výstupní obvody autorádia... Ví někdo jaké impedance má ten převaděč spojitosti-izolátor?

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Problem s audio trafom (ground isolator) v aute

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£