Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

Ahoj. Postavil jsem si sloupky s tímto repro, zapojení výhybky jsem vygůglil, jen jsem použil na výškách Dexon, který jsem měl nevyužitý.
Objem mi vyšel na 22 litrů, vytlumeno vatelínem a bublinkovou fólií. Bassreflexový otvor mám momentálně ucpaný. Hraje to dost zajímavě, s ohledem na cenu repro. Ale, na moje představy pohodového poslechu bedny basují až dost,i když nemají bassreflex. Co si o tom myslíte,je přece snahou každého výrobce i posluchače dostat z beden co nejvíc spodních kmitočtů, ne?, jen já sem asi divná výjimka,když mi to nesedí.
Zeptám se , jak ty basy umírnit: snížit objem vložením kostky z polystyrenu, vytlumit něčím jiným nebo jednoduše otočit knoflíkem basy vlevo? Dík.

Re: Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

Tady vyvstává více otazníků: je použitá výhybka "šitá" pro daná repra?  Dosáhnou repra svým kmitočtovým průběhem vůbec na sebe? Mají repra podobnou citlivost? Není výškové repro ve výhybce příliš utlumené nějakým děličem?
Já bych spíše uvažoval nad tím, proč mi schází středy a výšky, než nad zdůrazněnými basy. Basák je základem soustavy a k němu je třeba přizpůsobit vše ostatní.

Re: Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

Přimontoval jsem ke svému novému mercedesu vynikající kola od dědovi škodovky, ale  v zátáčkách to nějak nesedí. Neudělali soudruzi v Německu někde chybu?

Teď ale vážně.Výhybka je vždy navržená na kokrétní reproduktory v daných podmínkách a pokud jedno z toho změníš, tak to nebude fungovat  dobře. Píšeš že jsi změnil výškový reproduktor a to bohatě postačuje k tomu, aby to nehrálo dobře. Podle popisu má dexoňácká vejška asi menší citlivost než ta, co tam měla být původně. Ve většině výhybek je před výškovým reproduktorem srážecí odpor na snížení jeho citlivosti, a tak je dost pravděpodobné, že zvýšit hlasitost výškáče půjde upravit jeho výměnou za menší hodnotu. Pokud to půjde udělat, tak to i tak bude pouze nouzové řešení a nedosáhneš optima  jako v případě použití reproduktorů na které byla výhybka navržená

Re: Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

vše už bylo řečeno, co třeba ověřený projekt , zde je inspirace  http://www.visaton.de/en/bauvorschlaege … index.html

Re: Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

Dík za názory. Inspiraci jsem hledal zde:
https://www.google.cz/search?q=visaton+ … mp;bih=611
Nemyslím, že je problém použitím jiné výšky, můj sluch houby pozná, jak která výška hraje a parametry výškových repro jsou vesměs velmi podobné. Jsem přecitlivělý na tu basovou složku. Ony ty bedny hrají dost dobře, někdo jiný by si liboval, jak to basuje, ale já jsem pocitově svázán tím, že nechci rušit sousedy (panelák) a především k večeru se to všecno strašně moc rozléhá. Takže večer přepínám na malé bedýnky, které tolik nebasují. Asi to nechám tak, dobré bedny mají pořádně basovat , že jo, tak uberu na korekcích. Takže tuhle konstrukci (s tím správně naprojektovaným výškáčem) mohu doporučit, za ty peníze dobrý, ten basák je výrazný a vůbec nepotřebuje bassreflexovou díru.

Re: Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

1.téma korekce zde bylo dost diskutované, potom  se nikdy nedostanes k tomu , co vlastně chtěl autor , míchač a celý tým vyjádřit , protože uděláš lavor
2.podívej se do ostaních projektů a zjistíš , že  výškové repro jsou docela dramaticky rozdílné a každej  potřebuje  ke svému působení úplně něco jiného, rozdílná je samozřejmě i cena
3. neukazoval jsem  projekt s výškou , ale s širokopásmem,  širokopásmo mám ho u počítačových bedýnek a pokud se trošku porovná LRC člem  , tak hraje  velmi dobře, samozřejmě v dané kategorii
4.zamyslel bych se nad příspěvkem č.2- basů nebude moc , spíš bude málo středů a výšek
5.tenhle basáček od Visatonu není špatnej , co je ten Dexon zač??? máš výhybku nebo "nějak "přidrátované  díval jsi se sem http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … 70s_4.html ??

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Dvoupásmo s Visaton W170S,moc basů?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£