Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 260 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 258 259 260 261 262 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [5,181 až 5,200 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jezdíš hezké trasy. Taky vozím 29". O karbonu nechci ale ani slyšet a vzhledem k tomu, že mám metrák tak nevěřím ani hlíně a přísahám jedině na ocel. Ale pořádnou, žádný lešenářský trubky. Reynolds 853 to je ten správný matroš. Rám mám stavěný na zakázku od těhle fešáků: http://www.singlebe.com/ a mohu jen doporučit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ty kola vypadají hodně originálně. Líbí se mi ten řemen na místo řetězu. Vím, že byla ještě nějaká firma, tuším od Plzně, která vyráběla kola taky na zakázku. Dokonce byl i dokument o té firmě v tv. Ceny kol se pohybovaly kolem 100 tisíc +.

Web

(upravil Betaron 6. 7. 2015 16:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

menhir napsal:

O karbonu nechci ale ani slyšet a vzhledem k tomu, že mám metrák

..něco podobného mi řekl stavitel mého kola, když se podíval na mou postavu - cca 90kg. „Vyser se na karbonové kolo“ a ukázal mi prasklý rám i vidlice od adekvátních jezdců. Vypadá to, že kola z karbonu jsou pro chrousty smile

Tento víkend  jsou pekelné výhně, v sobotu a dnes jsem udělal kratší cyklotrasy. Ovšem vyjel jsem už před šestou ranní, pokud je vlahý vzduch.
Za barákem mám svou oblíbenou 22km trasu s převýšením přes 400m na úseku 9km. 4/5 trasy vede po makadamové svážnici, pak lesem po turistických stezkách po hřebeni, okolo 25MW vysílače, okolo rozhledny – viz foto, kde se jeví rozhledna s vysílačem kousek za sebou, ale je to rovné 2km. Výborná trasa!, a v lese je výborné klima i v tom vedru smile

https://i.postimg.cc/p9fTGnp8/2216161.jpg https://i.postimg.cc/KkQYFS78/2216162.jpg

Zimní pohled z rozhledny na hřebenovou trasu a vysílač z blízka
https://i.postimg.cc/hzvkJkWj/2216163.jpg https://i.postimg.cc/qtMYYP7L/2216164.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky jsem si trošku užil kolo o prodlouženým víkendu.
V sobotu svatba neteře, tak bylo co odbourávat. Včera 40kiláků na dřevorubecký slavnosti a dneska už 50 částečně po rajchu kolem jezera a pak troška bloudění po okolních kopečcích - nedá se vždycky věřit mapě u jezera.
Ale mám 3 roky starou 26" sériovku, na to moje ježdění mi stačí. Co jsem vloni zkoušel 29" tak se nelíbila stabilita ale perfekně táhne rovinky do kopce. Podobnou zkušenost slíchávám i od ostatních co si 29 pořídili a mají pod 180cm.

(upravil kudlibabka 6. 7. 2015 18:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pekny Milane...ja se vcera vratil z kolovyletu,jeli jsme s kamaradem ve dvou,treti do party bohuzel od lonskyho rijna jezdi po jiny dimenzi...
Vyrazili jsme v patek,ja dojel do Litomysle,pak jsme vyrazili k Ceske Trebove,pres kopce po malych silnicich a prasnych cestach do Jevicka,pak Vyskov,to ale az v sobotu po spani v lese...dal "pod Brno",velkym pulkruhem okolo Brna,nocleh  cca 2km od dalnice na kraji nejaky vsi pod osikou,pak okolo Brnensky prehrady,Kurim a po malych silnicich atd pres kopecky do Olesnice a domu...3 parny dny,320km,dost piv a limonad...perfektni relax...absolvovali jsme na trekkingach neseriove vyroby...
Karbonu jsem se vyhnul tim,ze jsem si koupil cyklocrosovy ram Morati...u nej docela pruzi   vidlice,prestoze je pevna...vzdycky kdyz na nej presednu z jinyho kola mam chvili pocit,ze mam prazdny gumy...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nevím kam to nacpat, snad to tady nebude vadit. dnes jsem našel http://www.kvt-elektronika.cz/elektrosoucastky.htm nevím jak moc je ten web aktuální ale každopádně by se mohl někomu hodit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

odkaz tu už byl několikrát ... ale pozor - když jsem pána kontaktoval se zájmem o koupi nějakých věcí, nabyl jsem rychle dojmu, že je vlastně ani nechce prodat - hodně na nich lpí a u věcí, kterých by se snad byl ochoten zbavit ceny šroubuje nesmyslně vysoko ... návody a servisní manuály v žádném případě neprodává - proti nesmyslné záloze a poplatek je zapůjčí k oskenování v externí firmě a důrazně požaduje vrácení do konce otevírací doby ... smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nová myška, konenčně...luxusní ve všech ohledech.

http://cloudreviewhq.com/wp-content/uploads/2015/03/logitech_mx_master_wireless.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, riadna pálka O.o Ale dizajnovo vyzerá pekne.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pěkný myšík, to já mám takový krám od Steelseries, co má asi 50 tlačítek, umí svítit jakoukoliv barvou, ale už je dost ošoupaná sad

hue hue hue

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalik napsal:

Nová myška, konenčně...luxusní ve všech ohledech.

To bude asi bezdrát? Nic pro mě, ale co se týče komfortu držení a ovládání to bude určitě luxus.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nejsem člověk, kterej by poznal 8ms zpoždění bezdrátu vs 1ms u drátu. Ovladače v PC tam mají stejně daleko větší delay...od 30 do 100ms. Má to vychytaný různý funkce na ovládání a pracovní komfort, gesta a tak...no, ještě aby ne za ty prachy.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja mám gigabyte GM-M6800, velmi pekná myška podla mna a dobre sa dží v ruke. Bohužial životnosť tlačítok neni ktovie aká. No z tých drahších som si nevedel vybrať nejaku čo by vyzerala tak dobre a tiež akú mám istotu že tam nebudú tlačítka s rovnako nízkou životnostou? Sú tam tušim OMRON.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si konečně udělal radost opravou stereofonního radiomagnetofonu Panasonic.
Od jara mě trápila závada, že sice šlo ladit vcelku zdařilý tuner radiomagnetofonu (selektivita, citlivost...), ale závada spočívala v prasklém ozubeném ohebném hřebínku mezi ozubením ladicího knoflíku a jezdcem ukazatele na stupnici. Takže jezdec stál a nebylo vidět, na jaké frekvenci jsem. Převod mezi knoflíkem a ladicím kondenzátorem byl v pořádku.
Pokusy o lepení prasklého ozubeného ohebného hřebínku se ukázalo jako velká chyba. Začalo se to dřív nebo později (anebo hned) zakousávat. I přesto, že opticky a fyzicky byl spoj perfektní. Prostě ta ohebnost asi tomu chyběla a v místě slepu ať už primitivního nebo několikanásobného kaskádovitého přepásání pružnou lepicí páskou se to doslova zakousávalo. Zřejmě se při přechodu přes pastorek ladicího knoflíku vždy narušila rozteč zubů hřebínku.

Vyřešil jsem to tak, že jsem převod nahradil lankovým. Místa v tom radiomagnetofonu je dost, tak jsem na protilehlý konec stupnice umístil kladku - pomohl jsem si řemeničkou z nějakého nefunkčního kazeťáku, vyrobil uložení na šroubku M3, zajistil volné otáčení uložení pomocí kontramatek+podložek a takto vzniklé dvě kladky (moje uložení a hřídel ladicího kolečka) jsem opásal režnou nití. Pomocí ústřižku obyčejné lepicí pásky jsem přilepil jezdec ukazatele k lanku (slovy - režné niti). Samozřejmě jsem ho odštímpnutím štípačkama zbavil všech pro mě nepotřebných částí. Zadní vratnou část režné nitě jsem přerušil a oba konce přerušušené nitě jsem přivázal k pružince, která slouží k předpětí celého systému, nic neprokluzuje.

Jak jednoduché a rádio slouží. Teď je to v takovém jakémsi ověřovacím režimu. Uložení jsem nechal trochu s vůlí kvůli kompenzování nepřesností.
Možná lze do budoucna očekávat problém v tom, že plastová kladka se otáčí přímo na šroubku, který má samozřejmě závit a možná se zečne do kladky zařezávat. Až to začne být problém, budu ho řešit až pak.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je krásný, jak se věnuješ starému stroji. Já tu mám tři decky, a budu na tom dělat, až nebude zahrada, čili na podzim. Těším se. I když zahrádka, kterou jsme koupili, mi taky dělá radost. Ale už se těším domů do dílničky, na resty.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Povedlo se mi "repasovat" můj pákový kávovar který nejspíše v původním stavu fungoval 20 let, z toho cca 15 let ve firmě kde asi neměl lehký život.
Nechtějte vidět ten bordel v bojleru, utvořil se tam vespod "písek", výrobce na těsnění mezi hlavou a bojlerem použil silikon "v tubě" který v roztoku kys. cit. a octu pustil barvu. Ke všemu originální těsnění nesehnatelná, respektive sehnatelná s úplně jinými rozměry, nicméně v zlintech a dimero to vyřešili za mne, ve zlíntech mi vyrobili silikonové těsnění mezi hlavu a páku, v dimeru měli vhodný o-kroužek mezi bojler a hlavu skladem, byť z NBR gumy.

Nakonec i přes to že jsem dělal poprvé s teflonovou páskou nic neteče a kávovar dokonce zvládl udělat asi 20 káv na oslavě otcových sedmdesátin.

http://abload.de/thumb/kav1j8o9l.jpg http://abload.de/thumb/kav29aok2.jpg http://abload.de/thumb/kav3csr9c.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem dokončil přestavbu kámošova Omišrotíku P 250 na větší výkon. Stejně je používán na jen 8 ohmů a měl jsem k dispozici trafo 2*39,5 V + nějaká ta pomocná napětí, 320W.
Nějak dlouho už jsem nic kloudného neudělal, jen teoretizuju na netu, tak jsem kámošovi nabídl, že naučím starého psa novým kouskům za symbolický peníz. Vše bez schématu - důležité věci jsem si překreslil z plošáku.
Samozřejmě vyměněny vyschlé kondy 10mF/63 za nové, seřízen indikátor tak, aby se červená rozsvítila až při 120W, přestavěna nadproudová ochrana na 8 ohmů s rezervou 1,8* a zkratovým příkonem 130W, seřízeno. Vykašlal jsem
se na hejno někde zbytečných bipolárů. Vykašlal jsem se na výměnu trandů - přesáhlo by to rozpočet. Pokud C3263/A1294 odejdou, sada 3281/1302 pak přežije vše. Přesáhlo by to rozpočet.
Odstraněny topící odpory v napájení, přidán 80°C spínač (resp. bohužel rozpínač) a 2 ventilátory na chladič.
Nefotím, navíc vkládám blbě obrázky, tak jen výsledný závěr:
Sinus výkon solo z 80 W na 125 W
Sinus výkon paralel z 2 * 65 na 2* 110 W
Tak už mi to tu na odporovou zátěž z TG a plný kotel z CD odmakalo 2 hodiny, ventilátory spínají - rozpínají a vše se tváří moc hezky, dokonce i při zkouškách na škopku. Kupodivu dobře maká limiter, jehož schéma jsem neobjevil (není to ten LED-fotoodpor smile, jak je u omnišrotíků obvyklé, je tam nějaký hybrid).
Takže spokojenost a jdu na zasloužený oběd smile.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No doufám, že máš dílnu někde ve sklepě, já bych v tomhle vedru asi neopravil nic smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jik napsal:

závada spočívala v prasklém ozubeném ohebném hřebínku mezi ozubením ladicího knoflíku a jezdcem ukazatele na stupnici. Takže jezdec stál a nebylo vidět, na jaké frekvenci jsem. Převod mezi knoflíkem a ladicím kondenzátorem byl v pořádku.
Pokusy o lepení prasklého ozubeného ohebného hřebínku se ukázalo jako velká chyba.

Takové věci je dobré řešit pomocí zubní laborantky. Mají dostatečnou trpělivost a manuální šikovnost a řadu postupů a materiálů. Většinou se dá buď nějak opravit vadný díl nebo odlít podle zbytků do obtiskávací formy nový díl. Problém akorát bývá někdy s tím jim vysvětlit, že nějaký rozměr nemůže být +- milimetr, ale desetinka.

Teď řeším daleko triviálnější problém, kde sehnat pletenou šňůrku na stupnici místo původního ocelového lanka. Myslím, že kdysi jsem bral ze šňůrky na pouštění draků, ale kde je tomu konec.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo: Dík za tip, taky jeden z mojich nápadů byl podobný Tvému: Namíchat sádru, do ní řemínek obtisknout, nastříkat silikonem a tavným lepidlem vyrobit nový. Ale zatím to nechám tak a později se uvidí.

K Tvému problému: Nešla by použít co nejtenší šňůrka k žaluziím...?

Příspěvky [5,181 až 5,200 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 258 259 260 261 262 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£