Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 15" subwoofer

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

Re: 15" subwoofer

Jo, kdyby sis vymyslel 115/K, to by byl můj favorit, 4", lehký, ochotný hrát basy (vysoké Cms), v simulaci mi skončil třetí, v mém srdci je skoro vítěz, už na menší zesilovač dá pořádný výkon a bude basy hrát rád.
115/N je nic moc, nouzovka. Když nouzovku, tak raději Selenium 15PW5, vychází stejně až líp a je u Prodanců o tágo levnější (ale mají tam osobní odběr, doprodej, že by nějaká vada?).
Jinak srovnáním simulace chování v bedně k lepším patří 15PS100, 15TBX100, zcela propadla PD15BR40, nic moc 15PS76, o fous lépe je 115/N, o další fous 15PW5, o další fous Eminence KPL15LF, 15PS100, pak 115/K (jenže vyrovnaněji, než ta Emi), o větší fous ta TBX a nejlépe (no nebudu to sem psát, jedná se o reproduktor s jen 2" cívkou a není na trhu) ..... smile
Srovnávací oblast byla 60 - 70 Hz, to je totiž to, co lomcuje hrudníkem. Objem bedny 70 litrů, naladění BR 45 Hz.
Jinak, pokud plánuješ disko, jdi do band passu, s dobrým reprákem doženeš citlivost.

Re: 15" subwoofer

Já být tebou tak skočím po té MC řadě, co zmínil djsteve. Vem si, že si připlatíš oproti stařičké 115N ani ne 300Kč a dostaneš úplně nový design, sice menší cívku, ale sofistikovanější chlazení a ve výsledku větší příkon. Další věc, ten reprák má těžší systém, což se ti hodí, a co do Xmax, resp. Xlim, to bude nesrovnatelné, to už jde vidět z obrázku. Sice to není 4R, ale vsadím se, že i tak zahraje v nižším pásmu víc, protože ten Zoomax byla asi lehká věc (co do Mms) nevhodná do takového objemu. SMka budou čekám brzo discontinued...

Re: 15" subwoofer

Opět dík za super-vyčerpávající odpověď. Víceméně jsem už pro PS76 byl rozhodnutý, ale pak se objevila za super cenu ta Beyma 115/N... obě jsou v dostání v 4ohmu, což jsem, vzhledem k zesilovači usoudil jako daleko lepší... a pokud ještě ta Beyma jak píšeš vychází lépe než 15PS76, tak je asi jasno (já jsem se ještě k simulaci nedostal big_smile ).

Použití je víceméně výhradně na ozvučení BMX show...takže songy různých žánrů.
Do budoucna uvažuju (pro jiné účely než tohle... tam se vážně nemám šanci s většími bednami vejít..vozíme toho už tak strašný kvanta) asi spíš opět o bassreflexu, buďto větší 15" nebo menší 18", případně možná i hornflex. BP mi z toho co jsem slyšel zvukově nikdy moc nepřirostly k uchu, ale tohle je ještě dost daleko big_smile

Re: 15" subwoofer

Je ovšem pravda, že jsem srovnával změřené parametry BC, PD, Selenium s deklarovanými parametry Beymy. Bohužel tě proto může (a nemusí) čekat nepříjemné překvapení.

Re: 15" subwoofer

Antonio: trošku se čím dál víc těch 8Ω variant bojím... přecijen 250W do 8 pro basy není nijak zázračné, a upgrade ještě i zesilovače je teď opravdu nereálné... chápu že proti tomu zoomaxu si polepším prakticky čímkoliv,... nedokážu ale odhadnout jak dramatický bude rozdíl mezi 115/N v 4Ω a tím MC500 v 8Ω....

Re: 15" subwoofer

Já chápu, teď otázka jaké parametry to SMko ve 4R má, může to být velký zisk, ale taky ne. Tak buďto to SM nebo TF-1525e, nic jiného mě nenapadá. Oba ne vyloženě SW, ale stále asi lepší než cos tam měl. Co tam vlastně bylo přesně za typy?

(upravil ondra.klofat 20. 5. 2015 21:16)

Re: 15" subwoofer

přesný typ se mi právě nepodařilo zjistit.... když se ke mě dostaly, na zadní straně magnetu byl fóliový polep kde bylo jediné čitelné označení Zomax a 4Ω. Má 4,6kg, plecháč samozřejmě, magnet ze zadní strany rovný, bez typického výstupku kolem díry,... vlnkovaná membrána asi 1/3 od okraje. Googlil jsem to už několikrát a kdoví jak starý nebo co ve skutečnosti to je, a je mi jasný že podle tohodle se asi nic nepozná... měření nemám a nikdy jsem nedělal, ale jeden funkční mi tu po upgradu zbyde, tak se to na něm třeba naučím big_smile

(upravil djsteve 21. 5. 2015 11:27)

Re: 15" subwoofer

beyma 115/n nieje vhodná vôbec. Varianta SM115/K je očosi lepšia ale tiež nie.
Zomax ale 8 Ohm verziu mam zmerane TS parametre. chceš ich?

Re: 15" subwoofer

Co je to za Zomax, co máš změřený? jestli ten asi nejběžnější, P-1565, tak ten co mám to určitě není... alespoň podle vizuálu.

Re: 15" subwoofer

Ten čo mám je P15100

Re: 15" subwoofer

to asi podle oka taky nebude on... ale i tak dík.

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 15" subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£