Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil Nzulu 20. 10. 2014 9:56)

Téma: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Dobrý den,
Snažil jsem se najít něco na internetu ale už toho mám plnou hlavu a nevím jak dál.Tak se zkusím zeptat tady smile
Zdědil jsem domácí subwoofer s 300W zesilovačem http://www.zesilovace.cz/viewkat.php?ci … 1&typ= byl hraný se sterofonním vstupem (reciever podporoval PreOut) = je tam vyhybka atd.
Bohužel já mám pouze reciever s linkovým výstupem cca 10-20mv co jsem měřil, tak mi subwoofer skoro nehraje,jelikož zesilovač má vstupní citlivost 1,55V. Potřebuji tedy nějaký předzesilovač, pokud možno i s korekcí spodní propusti a zesílení.
V nabídce stavebnic jsem bohužel něco podobného nenašel.Respektive hledám něco co bude mít vstupní citlivost zhruba 30mV a výstupní cca 1,5V .
Můžete mi něco doporučit? nebo poradit co hledat?
Moc děkuji za rady

EDIT: jsem pitomec smile a neumím s multimetrem big_smile  Jedná se o reciever Yamaha RX-V464 a výstup subwoofer out má 4V výstup
          Takže problém bude zřejmně v provedení zesilovače.

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Ten výstup 10-20mV bude nějaká blbost, spíš je to přeslech a nemáš výstup aktivní nebo je tam nějaká porucha...

Možná má out jen 300-500mV, tomu bych věřil víc...  Napiš typ recieveru a snad to někdo se obdobným typem upřesní.

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Ahoj, ano máš pravdu.Měřil jsem to úplně špatně big_smile
Jinak reciever je to Yamaha RX-V463  konečně mě napadlo se kouknout do specifikace a je tam 4V výstup.Už jsem ho i měřil a je tam opravdu až 4V.
Takže problém nejspíš bude v tom provedení zesilovače :-/ respektive je tam předřazená vyhybka: SWLAD - http://www.zesilovace.cz/viewkat.php?ci … 4&typ=
Takže nejspíše budu potřebovat jinou vyhybku?
Na stereo vstup to hrálo parádně ale s tím linkovým to prostě hraje tak na 10% výkonu :-/
Díky za pomoc

(upravil zuki 20. 10. 2014 15:06)

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Vyhybka má mít citliost 1,55V, takže chyba je někde v propojení konektorů apod., nebo závada výhybky (ale jinde hraje! smile

Případně má výhybka malou vstupní impedanci a stačí ji upravit (příliš zatěžuje linkový výstup).  To vše jde snadno změřit či ověřit pomocí PC, NF generátoru apod...

EDIT: v manuálu je uveden SUB výstup 4V/ 1,2kOhm.  To by mělo utáhnout vše...  Asi to máš špatně propojené. A zdá se mi, že na tvém receivru si můžeš nastavit SUB_vyhybku jak chceš, takže žádnou externí asi ani nepotřebuješ...

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Predtim to prave hralo na stereo vystup z predzesilovace.Ted to mam na linkovem vystupu.Zkusil jsem prasarnu a to rozdvojit ten linkovy signal a zapojit do toho stereo vstupu a hraje to paradne.Jenom jestli tim nemuzu neco znicit.Nastaveni recieveru je celkem bohate co se tyka SW ale rucni doladeni je vzdy lepsi nez se slozite prohrabavat menu.

(upravil zuki 20. 10. 2014 18:59)

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Nic bys tak zničit neměl. V SUB-výhybce se sčítá signál z L a R. Pokud jsi mono rozbočil, tak máš 2xMono. Pokud to přivedeš jen na jeden vstup, pak by měla hrát poloviční hlasitostí smile

Proč ti to předtím nehrálo??? Asi mi ani neodpovídej, asi to tuším smile

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

No mel jsem to zapojene jenom na jeden stereo vstup.Nedoslo mi ze bych to mohl rozdvojit smile Kazdopadne jsi mi pomohl me nakopnout k tomu to vyzkouset rozdvojit.
Sla by pouzit nejaka jina vyhybka abych nemusel delit ten mono signal?
Diky za rady smile

(upravil zuki 21. 10. 2014 9:17)

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Pokud bys to měl zapojené správně jen na jeden vstup, tak by to hrálo skoro stejně jako teď (pouze poloviční hlasitostí). Pokud budeš mít MONO SUB, tak tam bude mít taky jen jeden z tvých vstupů. Skoro bych si tipnul, že si původně dal zem recieveru na jeden vstup a signál na druhý...  nebo si měl prohozenou zem a signál, nebo někde zkrat.

Ten, jak říkáš (roz)dělený signál se v tvé výhybce jen sečte. Je to jako bys měl pořád stejný signál v R a L kanálu, nic víc... Nad čím teď už "špekuluješ"?

Hraje to, hraje, líp to asi už moc nepůjde smile maximálně snad vydělit signál 2x (pokud nejde nastavit v recieveru výstupní úroveň), neb jsi těsně před limitací vstupu SUB výhybky, která má snést 5V a ty tam pouštíš 4V ( a jmenovitých je 1,55V)...

Re: Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Nazdar pani.
Prosím o radu ohľadom Yamaha R495  nefunguje sub out. Obvod Muting Q101 je OK. ale z IC110 už žiadny signál nejde.
Napätia podľa schémy pasujú, je možne že problém bude inde?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Předzesilovač s korekcí pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£