Téma: Poruchovost tiskáren Canon

Dostal jsem od kolegy na likvidaci tiskárnu MP640, protože neměl už chuť se tím zabývat (ani se nedivím). Vytrvale hlásí chybu U052 - nesprávná tisková hlava, vložte správný typ - což je samozřejmě blbost. Stejnou závadu má děsná spousta jiných uživatelů, podle diskuzí na webu. Takže to vypadá na softwarovou past výrobce nebo konstrukční chybu.
V Americe údajně na Canon lidi podávají hromadnou žalobu, hlavně proto že jim tahle chyba zablokuje i možnost používat skener který je nezávislou součástí tiskárny.

Co by mě zajímalo, jestli někdo zkoušel funkci tiskové hlavy porozumět nebo ji ověřit nebo dokonce nasimulovat.


Našel jsem na webu emulátor tiskové hlavy HP, což je ale jen kombinace odporů. Canon podle service manualu používá chytřejší tiskové hlavy, kde jsou multiplexované signály k tryskám, tři napájecí napětí (3.3, 16 a 24) a přímo součástí hlavy je sériová EEPROM (což bude asi jádro toho kurvítka). Našel jsem na webu i nadšence, kteří si z takové hlavy (ovšem Epson) pomocí vlastní elektroniky vyrábějí 3D tiskárny, ale to už jde znalostma úplně mimo mě.

http://www.alpov.net/elektronika/hpcartridge.html
http://www.instructables.com/id/Reverse … rev=search

Re: Poruchovost tiskáren Canon

stejnou zkušenost mám s MP520. Mám tu tři na díly. První sloužila asi 5 let, kupovali jsme ji novou. pak jsem sehnal tu samou na díly se stejnou chybou tiskové hlavy a po té třetí na inzerát jako funkční, ovšem běhala jen tři měsíce a pak také ta samá chyba. To už nemůže být náhoda. Věřím, že kdybych koupil novou hlavu za 3500Kč, tak to zas pojede. Přímo v té hlavě bude nějaké sw kurvítko. Canon už nikdy!!!

Web

Re: Poruchovost tiskáren Canon

Těch nasraných uživatelů jsou podle toho co jsem slyšel (četl) asi po světě desetitisíce, potíž je že my se asi na kolektivní žalobu nezmůžeme.
Pozor, dělalo to error U052 prý i s fungl koupenou novou náhradní hlavou včetně nové sady inkoustů! to už bych se asi musel hodně krotit vůči prodejci, aby to neodnesl za Canon.
Tak dobře, nekoupíš Canon a co tedy? mám tu i HP7000 A3 krávu, taky s odešlou hlavou. Slyšel jsem i o odcházejících elektronikách tiskáren Epson. Nemám zkušenosti s Lexmarkem a Brotherem a nějak se mi nechce dělat pokusného králíka. Jo a mám zprostředkovanou zkušenost s levnými lasery Samsung atd. Sere se mechanika jedna radost. No co chtít od plastu.

Re: Poruchovost tiskáren Canon

Tak já taky přispěju svojí troškou. Nejsou to jenom Canon, já třeba nechci ani vidět jakoukoliv multifunkční HP tiskárnu. Odchází pravidelně mezi druhým a třetím rokem a to tak blbě, že chvíli fungujou normálně a chvíli ne (jedna se úplně vypne, druhá vypíše chybu, třetí přestane reagovat apod.). A jediný co tu dlouhodobě drží, jsou právě Canon a prašivky Samsung. A třeba kolega "ajťák" zase s HP žádný problémy nemá. Takže tiskárny jsou obecně problémový, je to vlastně úplně jedno.

Re: Poruchovost tiskáren Canon

Kurvítka nám přerostly přes hlavu. A věřte, že bude hůř. S přechodem (nejen) PC-stanic na "cloud computing" to všechno půjde směrem k totalitnímu režimu, kdy korporátní velmoci z tebe stáhnou kůži.
Už prej snad i hardware se začíná dělat v UEFI zamčený pro jediný OS, nejlépe ten nejzkurveněší a nejtotalitnější. Freeware a Opensource báj báj.

PS: Nejsem pesimista.

(upravil Crifodo 13. 5. 2015 12:48)

Re: Poruchovost tiskáren Canon

tubamusic, jestli je máš na díly, nechce se ti tedy spáchat reverzní inženýring? přijít na to, který bajt v paměti na řídicí desce se musí přemáznout, by bylo fenomenální ochcání Cannona, jak kanón!

Re: Poruchovost tiskáren Canon

potvrzuji stejný problém s inkoustovkou Canon, model si už nevzpomenu. Neměl jsem na to nervy, skončila na sběrném dvoře, cena tiskové hlavy byla myslím někde ve 2/3 celé tiskárny. Provozní náklady taky vysoké, takže šla...
Teď mám barevný laser LBP7200, taky Canon, ale tam soudruzi vymysleli fintu rovnou v tonerech. Startovací tonery měly být na 1000 stránek a taky přesně po 1000 stránkách nahlásily, že jsou prázdné a tisknout nešlo. Po chvíli bádání jsem koupil náhradní čipy na 3500 stran, "prázdné" čipy na tonerech vydloubl, vložil nové a vesele jsem tiskl ještě dalších 1500 stránek, až toner skutečně došel... Cenová kalkulace - čip stál 70Kč, neorig. toner 700Kč, v barevce celkem 4ks... = úspora přes 2000Kč... A jak koukám, tak je to teď prakticky ve všech nových modelech tonerů - čip velikosti 10x10mm v ceně zlomku USD naprogramovaný natvrdo na počet stran a prášku v toneru vždy pro o mnoho víc stránek.
Stará laserovka Minolta na toneru nemá nic a tiskne a tiskne a tiskne, stránky nepočítá...

Web

Re: Poruchovost tiskáren Canon

Přesně tole chci udělat se startovacím tonerem v HP P1102 . Tiskárnu sem si koupil na tištění osvitových masek pro výrobu plošných spojů . Většinou tisknu jen drobnosti takže bych po vytisknutí 500 stránek  vyhodil většinu toneru.  Novej čip nestojí ani stovku ale novej toner stojí asi 2k takže volba je jasná.

Web

Re: Poruchovost tiskáren Canon

A kdepak se dají koupit ty nový čipy?

Re: Poruchovost tiskáren Canon

4ip jak čip, ale jak tím HP vytiskné použitelný film, dyď to na folii vůbec nekryje

Web

Re: Poruchovost tiskáren Canon

To:PavelTl čipy se nechají tady. http://www.tonersyp.cz/komponenty-k-renovaci/cipy

To:TAZ Myslíš tu zelenou elektrostatickou ?

Web

Re: Poruchovost tiskáren Canon

Ne , na klasickou, čirou pro fotocestu.

Web

(upravil Core88 16. 5. 2015 17:59)

Re: Poruchovost tiskáren Canon

Jo tahle folie . No je teda fakt že uplně 100% černý to neni ale když se vychytá doba osvitu tak sou plošňáky vpohodě .

Folie používam Xerox.

Web