Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač k toroidu 2x56V

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Zesilovač k toroidu 2x56V

Zdravím pány a dámy.

Dostal se mi do ruky toroid 2x56V, 2x5a. A chtěl bych si postavit nějaký kvalitní zesilovač.

Požadavky: stereo
Stačilo by schéma na něco ověřeného co funguje. Výkon přiměřeně, tak aby ten toroid stačil.

DPS si výrobim doma fotocestou. Oboustranná není problém až na prokovy. Ty řeším kouskem drátu.
Jinak osciloskop, generátor a zátěž mám. Proste jenom nějaké ověřené zapojení mi chybí.

Re: Zesilovač k toroidu 2x56V

Stačí ti schéma a ptáš se jakej zesilovač na takovej a takoveje toroid? To si desku navrhneš sám? 2x56 V 5A je málo na stereo, je to tak na mono.

Re: Zesilovač k toroidu 2x56V

Přesně jak píšeš, desku si navrhnu sám. Eagle není problém, ale toto bych chtěl zkusit navrhnout v altium designer, ve kterém se teď učím.

(upravil Dohnalik 4. 5. 2015 0:07)

Re: Zesilovač k toroidu 2x56V

No pokud chceš navrhovat desku vlastnímu zesilovači, tak bys měl znát ty zesilovače znát a něco si dovedl navrhnout, respektive najít. Na zosilnovace.eu máš dost zapojení. Ale jak říkám 5A je na stereo málo, s 2x56V trafem máš zesilovač cca 200 - 300W, trafo je 560VA, takže je to tak akorát na jeden kanál.

Pokud chceš stereo, použij D-class.

Re: Zesilovač k toroidu 2x56V

Tak tak, na jeden kanál a to ještě do 8 ohm

Re: Zesilovač k toroidu 2x56V

Problémom nie je výkon toroidu, ale príliš vysoké napätie, do 8 Ohm by teoreticky dal asi 300W.

(upravil Otas 4. 5. 2015 17:23)

Re: Zesilovač k toroidu 2x56V

A nebo nesymetrické zapojení v můstku vždy na 0 a 80 V ss, sólo usměrněno 56 V st. pro každý kanál, jen jeden velký kond 10 mF/100V. To je tak na na 2* 300/8 a to ten toroid ve špičce zvládne. Umělá zem ze dvou rezistorů a kondenzátorů, jediné vzájemné spojení obou větví.  To by byla zajímavá výzva.
V konečném součtu ale nejspíš dražší, než zakázkový přesně padnoucí toroid.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač k toroidu 2x56V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£