Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 7)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Odpor řízený MCU pro I zdroj

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

RSS

Příspěvky [121 až 133 z 133]

(upravil zuki 26. 4. 2015 10:35)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Trochu kecáš, téměř identicky zapojený (první mé celkové sch) to běhá spolehlivě roky v drobných obměnách (různých napětí a výkonech) na tisících kusech desek, akorát to řídí jiné UC384... přes PWM jako řiditelný zdroj napětí... Takže místo proudového vstupu je tam napěťový, nebo se tam sčítá ještě proudové omezení... zdroje jsem tak dělal od 24V a výše. Teď jsem tak dělal s ATMEGA16 zdroj z 12V na 500V s nastavitelným krokem 0,5V (1/1000 rozsahu). Řízený PWM s krokem 1/5000.

A nepochopil si asi, že to tam v tom druhém sch cpu do pinu 1 přes diodu, abych zachoval napěťovou kontrolu na max cca 36V (co si nastaví jako maximum). Vždy je u procesoru dobrá nějaká HW kontrola... Nebuď takový "povrchní rychlík" v posuzování sch... 

A 1 v UC38xx je napájena ze zdroje proudu 0,5-0,8mA, ale zatím jsem nenašel kolik mA max. táhne dolů ten tranzistor v UC (možná to někde je)... a nemám moc rád, když se perou výstupy zbytečně proti sobě... Ta dioda navíc zaručí  nezávislou kontrolu 36V (bez procesoru) a i bezproblémovou regulaci...

Tím dnes končím smile

(upravil Hazys 26. 4. 2015 10:57)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Na druhé schéma jsem nekoukal, protože sem nepředpokládal, že bys snad udělal nco jak ti říkám já.

PS: Nekecám, ty jen svou nevědomost faktů schováváš za "někde něco funguje spolehlivě".  Není to náhodou to cos mi tak strašně výtýkal u mého nediferenciálního zapojení?  Stejná situace. Šetříš tam odpor a kond, než bys tu kompenzaci udělal imho lépěji.

Continuous-inductor-current boost and flyback converters each have a right-half-plane zero in their transfer function. An additional compensation pole is needed to roll off loop gain at a frequency less than that of the RHP zero


PS: Sink current na pinu 1 je 6mA typicky. Nauč se hledat :-P

(upravil zuki 26. 4. 2015 14:53)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

To druhé sch je podstatně lepší než tvůj základní návrh, který je značně nedotažený... Dík za 6mA..., nějaký obdobný proud jsem čekal a pro můj návrh není podstatný... Jak vidím, ani si neprohlídneš sch a umíš převážně jen prázdné nekonkrétní plky...

(upravil Hazys 26. 4. 2015 15:44)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Samozřejmě, že je lepší, když do něj postupně implementuješ jak papoušek to, co tu říkám. lol

Zajímavý, jak se ti ten pin 1 najednou zalíbil, přičemž si o téhle možnosti dosud ani netušil. A mě tady budeš řikat něco o plkání?

(upravil zuki 26. 4. 2015 16:54)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Mě se až tolik nezalíbil, jen je to tak možné udělat u SW řízení. A jen jsem to trochu vylepšil - než tam rvát přímo výstup IO a pak dělat další HW ochrany... Takhle je to použitelné.

Chtěl bych vidět tvůj celkový návrh a stabilitu proudu při HW řízení výstupem operáku do bodu 1 atd...! Ty jen vyřadíš interní operák co tam je a dáš tam jiný externí...  Jinak (bez konkrétního celkového sch) jsou to jen tvoje plky smile

Osobně to dělám viz sch 1. Má to výbornou linearitu s PWM a tím se dá snadno udělat řízení a i SW kontrola, že je vše OK smile

PS: Na tom obr. ze 118 nevidím žádný odrušovací prvek. To je nějaký bastl?

(upravil madeindoma 26. 4. 2015 21:24)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

wow zuki si machr, to sch1 vypadá dobře a pokud to jak jsi říkal chodí spolehlivě vrhnu se na návrh DPS, jenom místo LM1117_5 budu nucen použít LF50, porovnáním datasheetu jsou si podobné.

(upravil Hazys 26. 4. 2015 23:04)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Chtěl bych vidět tvůj celkový návrh a stabilitu proudu při HW řízení výstupem operáku do bodu 1 atd...!

To na stabilitu nemá vliv. Pokud tu kompenzaci uděláš správně pro proudově řízenej boost měnič, tzn tak, jak jsem to namaloval. Ta tvoje není zcela správně. (teda, ty už si jí raději schoval do MCU, abych jí nemohl kritizovat) Ještě řekni, že jsi nikdy neviděl třeba u flybacku zpětnou vazbu optronem připojenou na pin 1.  Dělá se to tak a nejen UC384x má k tomu uzpůsobený tenhle pin. Znáš třeba VIPERy od STm? Najdi si datasheet a podívej se. Btw, připadáš mi nějaký značně omezený chápáním UC384x, když nejsi sto pochopit, že připojení výstupu vnějšího OZ na pin 1 nezmění nijak linearitu ani nějaký další bláboly, na který odkazuješ. Mám to teda chápat tak, že ty obmaluješ něco, čím si ani nejseš jistý, protože jsi líný otevřít datasheet, najít aplikační poznámky, že se to tak dělá, je to tam k tomu použitelný - natož najít ten sink proud 6mA v datasheetu? Ale samozřejmě odborník... to ti neberu. Rád budu neodborná opozice, která místo okecávání má tyhle obvody už vyzkoušený. smile

A ano, tamta deska je jen pokusný bastl, do zkušebny (jako samostatný modul) na EMC to nepůjde. Budou toho existovat všeho všudy dva kusy sloužící k vyzkoušení něčeho dalšího... takže si svý narážky nech, když víš prd k čemu to bude a jaký byly pro to stanovený podmínky. Nebo mi nabízíš zaplacení zkušebny? Já bych tam pár těch odrušovacích členů přidal.  smile 

madeindoma: Výborně, vy jste se zřejmě hledali, vlezte si třeba na záda hoši. lol  Chválíte se za to schéma jak pětiletí...

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

hazys: v ždáném případě tě neshazuju ani bych si to nedovolil protože rozumíš těmto věcem. Problém je že se tady pořád hádáte co je správně z čehož já zapojení se svými nulovými zkušenostmi neodvodím. Zuki vede v tom že něco ukázal.  Sice plně nechápu úplně všechno ale jako odrazový můstek do začátku dobrý.  Ale rád si poslechnu i Tvůj názor, protože člověk nedokáže soudit objektivně pokud slyší jen jednu stranu.  Říkám to zase a znova NEROZUMÍM TOMU!!!! Proto jsem přišel sem a jsem rád že se tím vůbec někdo zabývá.  A místo toho aby jste Vy hlavy elektronikou pomazaný dali hlavy dohromady a dostali mě na tu správnou cestu i za cenu kompromisů, závodíte jen v trom kdo dál dochčije smile Tak prosím o smír mezi rozhádanými stranami a pomocnou ruku (spíš obě) smile

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Hazys napsal:

... natož najít ten sink proud 6mA v datasheetu?

"Output Sink Current ISINK Vpin2 = 2.7V, Vpin1 = 1.1V  2-7 mA"
To neříká nic o tom, jaký je sink current při nějakých 3-5V, které potřebuješ na pinu 1 pro plnou střídu, hňupe.

(upravil Hazys 27. 4. 2015 21:29)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Výstup interního OPampu  je otevřený kolektor a jde snadno vyblokovat. Dokonce i ten zuki je dost chytrý na to, aby tam nechal odpor, když používá i ten interní. Divím se, že takový znalec všeho jako ty na to musí mít nějaký blbý kecy? Nebo mají do Jesenice delší dráty? lol



PS: V jednom datasheetě je dokonce uvedené, že "Error Amp can Source or Sink up to 0.5mA", i když to asi nebude úplně přesné vyjádření  tongue

(upravil danhard 27. 4. 2015 22:52)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

Když je to otevřený kolektor, tak proč je zajímavý sink current totální debile ?
Output Source Current ISOURCE Vpin2 = 2.3V, Vpin1 = 5V -0.6 -1.0 - mA
Pokud si tu "diskuzi" čtu, tak blbý kecy tu vedeš převážně ty, kretenský naparování tupýho hňupa.

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

madeindoma napsal:

kdo dál dochčije smile Tak prosím o smír mezi rozhádanými stranami a pomocnou ruku (spíš obě) smile

koukám že lepší spíš zalézt někam za roh abys taky nějakou nekoupil, co?

(upravil Hazys 1. 5. 2015 10:56)

Re: Odpor řízený MCU pro I zdroj

danhard napsal:

Když je to otevřený kolektor, tak proč je zajímavý sink current totální debile ?
Output Source Current ISOURCE Vpin2 = 2.3V, Vpin1 = 5V -0.6 -1.0 - mA
Pokud si tu "diskuzi" čtu, tak blbý kecy tu vedeš převážně ty, kretenský naparování tupýho hňupa.

Ať ti nepraskne cévka, přece ti za to nestojím.... smile

Příspěvky [121 až 133 z 133]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Odpor řízený MCU pro I zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£