Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Odpálenie repro EV ZLX 12P

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil Niko09185 26. 4. 2015 10:45)

Téma: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Dobrý deň. Včera som si zapojil do reproduktoru EV ZLX 12P mobil a pustil hudbu, ten reproduktor zacal trocha iskrit a dymit a potom sa vypol display a uz nesiel. Hlasitost bola úplne potichu (do 10%) Neviem cim je to mozne. Dá sa to reklamovat alebo nieco stym urobit? Bol celkom drahy a vydrzal mi od vianoc.. Dakujem

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

asi tam někde prolétl nějakej šlus big_smile pokud jsi měl vše správně zapojené atd., tak by se na to měla záruka uplně v pohodě uplatnit. V DSPčku by měl být limiter...takže samotným, i kdyby přebuzeným signálem by se tohle rozhodně stát nemělo. Nerozdělávat, nic nekoumat a normálně reklamovat wink

(upravil Niko09185 26. 4. 2015 20:50)

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Uz som dal ziadost o reklamaciu na ich stranke:) Limiter tam je. Ale to ma 15kg a to budem musiet platit postovne do Nemecka? To je pekné..

A napis mi prosimta ake zaciatocnicke chyby som mohol urobit kvoli comu by mi neuznali reklamaciu, dakujem smile

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

pokud ses v tom nešťoural a jak jsem říkal, pokud bylo vše zapojené jak má, tak mě nenapadá způsob, jak to nějakým jednoduchým způsobem při takovémhle běžném zapnutí poškodit. Ten dým a jiskření pocházelo z reproduktoru jako z měniče, nebo odněkud jinud z bedny?

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Zapojene to bolo normalne v elektrine a v mobile. Dym a iskri isli zo zadnej strany jak je dole ta mriezka. Dobre skusim to reklamovat, hadam sa to podari smile dakujem moc

(upravil Josef Sedlák 27. 4. 2015 7:57)

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Začátečnická chyba je komukoli vykládat, natož psát na net že jsem coby zdroj signálu použil mobil. Stačí aby si to přečetl někdo na transakci finančně zainteresovaný a je po ptákách. Samozřejmě laickým pohledem se může zdát, že chyba bude někde jinde, než ve zdroji signálu. Obchodníci když jde o jejich peníze často bývají svině, toť má zkušenost. Třeba je v pokynech k obsluze napsáno že je třeba bednu pomalu zapínat smile Při reklamaci nejlépe uvést co nejméně podrobností, nejlépe vono se to pokazilo a nehraje to smile Teď vážněji, zesilovač v Déčku je celkem choulostivá věc a každý mobil musí vykecávat s BTSkou, nejspíš se VHF napětí někde nakmitalo a dostalo dovnitř a ovlivnilo logiku která hodila špatný signál do konce, tranzistory sepnuly naráz a konec prohořel. Nebo spínaný zdroj. Jde o daň za výrobky kategorie - co nejvíce muziky za co nejméně peněz, elektronika se namlátí autorouterem aby výrobek byl cost effective a EMC se neřeší. Výrobce si toho jak je výrobek udělaný bývá vědom a přímo v kalkulaci ceny počítá s tím, že hold pár kousků odepíše. Jestli ovšem zákazník není vůl a sám sebe nenapráší smile A Němci ? Patrně Thomann ? Sic dražší poštovné, ale se na bádání proč bedna odešla vyserou, za to placení nejsou. Starou věc hodí do kontejneru a vymění za novou nerozbalenou krabici.

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

To vadi ked som pouzil mobil na prehravanie do toho repro? To je nejaka blbost... Ja som jedine chyby robil ze som odpojil mobil ked hral repro. Ja sa bojim ze mi to neuznaju sad . Ine chyby som nerobil. Mam to skusit tam poslat alebo mi to neuznaju? Sorry za slovosled ale pisem to cez mobil. Dakujem

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Niko,tak to už jsme doma...Chybu jedinou,ale za to tu nejhorší možnou.Když se takto odpojí zdroj signálu od zapnuté aktivní bedny,může dojít k tomu,že do vstupu té aktivní bedny vletí nechtěný a dost kritický signál.Aktivní bedna tento signál zesílí a do svého basového reproduktoru pošle signál zesílený,který tento reproduktor zpravidla nemá šanci přežít.Nejde o výkonové přetížení,ale o to že repro překročí parametr x-max čí x-dam,a v podstatě sám sebe rozmlátí(kmitací cívku) buď o dno magnetického systému,nebo se cívka poškodí při návratu do magnetické mezery.Dále pak na zničené kmitací cívce vznikne zkrat,který může poškodit výkonový zesilovač či jeho napájecí zdroj.To budou u tebe ty ony čmoudíky ze zadní strany.
Napsal jsem to hodně zjednodušeně...Mechanismů poruch je více,ale tento je tu nejvíce pravděpodobný.
Reklamaci ti uznají,neboj.Nepiš jak se ti to stalo a dopadne to dobře:-)Hodně štěstí!

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Fuuu tak to som nevedel. Hadam mi to reklamuju smile Hadam ma nejako nenachytaju. Dakujem moc ste moc dobrý smile

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Jo, a někdy taková membrána vyletí z bedny i několik desítek metrů daleko, proto jsou na bednách mříže a zvukaři nosí kevlarové vesty lol.

Aktivka, která nevydrží manipulaci se vstupními kábly s průnikem většího signálu si nezaslouží nic jiného, než vyťopat do sběrného dvora.
Připojení k mobilu už může být jiný problém, jeden takový mobilní umělec kolegovi posílal signál ze svého iPrdu nebo kýho šmejdu nějakou redukční šňůrou z jakéhosi miniUSB, vyrobeného z HF setu - kromě nf signálu z toho lezlo asi tak 5Vpp cca 30-50kHz a celkem pravidelně další smetí, jak ten krám tahal data z netu. Běžná elektronika asi nebude ošetřena úzkým filtrem 20-20K, takže thle může být velký problém.

Web

Re: Odpálenie repro EV ZLX 12P

Sendy,nestraš lidi s létajícími membránami:-)Ale i mně před nedávnem jeden pohádkář vyprávěl o létajících membránách,ale když viděl jak se na něj tvářím,pozvolna přešel na mladšího kolegu vedle.Bohužel pro něho,jsem už pár reproduktorů převinul.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpálenie repro EV ZLX 12P

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£