Téma: 3 pasmo monacor

I have a vision, no nie television...kevlar vision...
islo by skombinovat z ponuky Monacor nasledujuce komponenty?

zdola nahor
Monacor SPH-300KE
Monacor SPH-165KEP
Monacor RBT-95SR
vyhybky
Monacor DNL-1245 8ohm
Monacor DNH-185 8ohm

nemozem zatial nic ine nez doverovat grafom k jednotlivym repro a vyhybkam

Re: 3 pasmo monacor

Vyber jiny vyskac.

O podobne kombinaci se tu uz psalo, akorat to nemuzu najit. Zkus hledat. O tech vyhybkach taky.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pasmo monacor

Ved to...hladal som tu cely polliter vina a nic nenasiel.......
....
Aky iny vyskac? Neporadis? Co je zle a tom paskovom?

Re: 3 pasmo monacor

SPH-165kep + RBT-95 = blbosť, výhybky = blbosť.
Ak to má byť k niečomu, nemôžeš k 6,5" stredobasu strčiť výšku, ktorú treba deliť nad 6kHz. RBT-95 sa dá použiť max ako supertweeter, za určitého kompromisu k malému 3-4" streďáku. K SPH-165kep si vyber niečo, čo možno deliť okolo 2,5kHz. A výhybky sa musia odladiť na mieru na základe merania. O tom tu už bolo tiež písané min. 1000x.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6238
...mal som to nájdené za necelé dve minúty...

(upravil Kocour 23. 4. 2015 10:37)

Re: 3 pasmo monacor

Ja bych k tomu strcil TPA XT25 (podle vseho je to jen preznacena Vifa, o vikendu to budu mit v rukach), pro deleni na 2-2.5k je to na hrane (roste ji tam zkresleni dole), proto nejlepe ji hodit do WG300. Nebo visatonni WG 148 R, ale to je pracnejsi.
Pokud chces jen vyskac bez WG, tak treba nektere parnejsi od Seasu.
Monacor by urcite sel taky nejaky, jen je neznam.
A co me ted zaujalo je SB19, na zahranicnich forech psali ze by snesl deleni pod 3k, ikdyz je to 19mm kalota. Cena velmi prizniva.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pasmo monacor

Ta TPA XT25 zajímá i mně. Už jsem tu před nějakou dobou zakládal i vlákno, zda s tím má někdo nějaký zkušenosti a odkud to pochází. od monacoru k týhle kombinaci asi nic. DT-107 potřebuje vyšší dělení, DT-254 už nemá asi moc smysl...Ty levnější, jako DT-101SK nebo DT-300 jsou všechno nedodělky, které je potřeba doupravit doma.
Z Vify by tam mohla jít i D27TG-35-06. Ta s tím nebude mít problém. Od SEAS např. 27TFFC, TDFC.

Re: 3 pasmo monacor

ja som riesil a nedoriesil kombinaciu 200ke+135Kep+DT28. mal som to aj zmerane ale k vyhybke som sa nedopracoval.
teraz by som ku tomu urcite zobral XT19
Ak by mi stym bo niekto ochotny pomoct tak tie XT19 este kupim. smile

k 300ke+165kpe potom xt25 aby isla nizsie.

inak ako tu niekto pisal "zlte repro su sexi" - ale ja by som si teraz uz vybral upne ine repro a aj inu znacku. financne by som to este asi ja podliezol.

Re: 3 pasmo monacor

Mordoo, jake jsi vybral? Prubezne posilhavam po 10-12palci za rozumne penize. Ta 300KE nevypada zle, jen ta zluta mi moc nesedi. SPH 275C uz se neda  sehnat. SLS10 a SLS12 se mi moc do bassreflexu nezdaji, Check jim asi pomaha magnetama a tak. Jo a aby to melo aspon 90dB citlivost.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pasmo monacor

mordoo: No schválne daj...

Re: 3 pasmo monacor

nerad vas sklamem ale hej ja som nepovedal ze mam vybrane ale ze by som inak vyberal...
prva zmena by bola dvojpasmo ... smile

Re: 3 pasmo monacor

TheLastUnicorn: Dik moc za reakciu...jasne znejucu...dik moc vsetkym
..problem vidis, vlastne vidite, v nesparovani vyskaca s repro urcenym na stredne pasmo....
bol by vhodnejsi tento parik? http://monacor.sk/product/show/9789/RBT-35SR

Ano pacia sa mi paskove - este som ich nepocul

Alebo este aj mensi stredak?

S vyhybkami mam problem - neviem inak len hotovu...

Re: 3 pasmo monacor

este si ich nepocul  a uz sa ti pacia smile

najskor si ujasni ci
chces merat a stavat vyhybku
alebo postav hotovy projekt
alebo dakoho zaplat aby ti vyhybku postavil

na uni vyhybku je to skoda penazi.

Re: 3 pasmo monacor

janM: Ani RBT-35SR nie. Jednak je neadekvátne drahý, jednak ani ten nie je vyhovujúci. Jediný adekvátny pásik, ktorý ma momentálne napadá, je tento: http://www.europe-audio.com/Product.asp … t_ID=11537
No odporúčm Ti si najprv bedne s pásom na mieste výškača vypočuť, či Ti vôbec budú vyhovovať. Aby si neskôr nezsitil, že lepšia by bola napr. textilná kalota.
Ohďne výhybky Ti už napísal mordoo.

Re: 3 pasmo monacor

Mordoo a jednorozec
Vie niekto z vas vyhybku na zakazku vyhotovit? Jasne ze aj s meranim...

Re: 3 pasmo monacor

Hej, ale skôr ako na jeseň sa asi sľúbiť nemôžem. Som dosť zasekaný...