Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 257 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 255 256 257 258 259 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,121 až 5,140 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já tady nepěnil do větru něco o vzhledu z devadesátých, Dohnaliku, to ty! Tak mi tu neříkej něco o tom, že si neumím vybrat. Ono prakticky dneska není z čeho. Všechno je to stejný šrot dělaný pro průměrnýho vohnouta, který si vystačí s webovým prohlížečem a tou p...u modrou věcí.

Jo, IAR má slušný kompilátor. Prokazatelně cca o 10% rychlejší kód, než Keil. Ověřeno mnohokrát, naposled, když jsem dělal benchmark různých softwarových implementací AESu, které pak měly jít do STM32L0.

(upravil Dohnalik 16. 4. 2015 21:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já reagoval na to jak jsi psal, že program kterej vypadá normálně (rozuměj má hromadu barevných píčovin), nemusí být nutně takovej, jakej tvrdíš, že je (rozuměj pomalej, žeroucí 10giga, nestabilní atd...).

Pokur reaguješ na ten mobil, máš hromadu alternatovních firmwarů, pokud ti nesedí to, co tam defaultně výrobce nakurvil. Já si kupuju už jenom mobily, kde vím, že je čistej android a budou mít dobrou podporu neofiko ROM.
Všechny věci, který jsi popisoval, si tam můžeš doinstalovat podle vlastního výběru, jaký ti budou sedět nejvíc...nevím proč tak brečíš, že v základu mobil nemá průzkumníka souborů...je jich hromada, od jednoduchých až po komplexní, vybereš jakej ti sedí nejvíc. Modrou posranou věc nemusíš mít, na SMS máš taky hromadu alternativ. MTP mi sice všude funguje korektně, ale když bych chtěl, MSD můžu zapnout...vyplý to je, protože lidi, kteří si vystačí s modrou posranou věcí pak přes to poserou celej mobil.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ako vždy trochu odbočím big_smile Hazys, tiež mám pocit že je to dnes robené primárne pre "násť" ročných. Ked potom človek ide do nejakeho podniku tak sa divý ako má každý z týchto ludí v ruke mobil pochopitelne s internetom v ktorom je tak na 99% práve otvorený facebook a vlastne spolu vôbec nerozprávajú a každý pozerá na minimálne 4" displej big_smile Celkom vtipné to sledovať. Nie že by som bol oproti nim až tak starý ale asi mám uplne iné priority než väčšina ludí. Vlastne som hrdý na to že na FB niesom vôbec registrovaný a nemám žiaden prehladom o to čom beží v TV alebo čo sa hrá v rádiu. Potom sa tí ludia nestačia diviť ako zmysluplne sa dá čas bez tých nepotrebností využiť...

(upravil Hazys 16. 4. 2015 21:28)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Brečím, protože mě to s..e, že si koupíš mobil a ono to umí h..o. To je "dodělej doma".  Když se ještě před několika lety koupil mobil, bylo v tom všechno a nemusel si tam dobastlovat nic. Kdyby to aspoň šlo dobastlit oficiálním softwarem nějakým...  jen thirparty aplikace, u kterých nikdo neví, co jsou zač a jestli sou vůbec co k čemu, takže na tom jen pros...š zbytečně další čas, nebo pošleš nějaké ty love skrz ten moderní nesmysl centrální regulace zvaný "store".
Co mi je po tom, že někdo si rozs...e mobil skrz mass storage. To přece není důvod, aby tuto funkci naprosto odstranili.
To je pořád to, co se píše v tom článku co sem poslal nahoře: "Čemu vohnout nerozumí, to se musí zakázat. Co vohnout nedělá, musí se stát ilegálním. Co vohnout nechce, nesmí existovat." Je to smutné, ale je to tak.


mechanik: To já bohužel asi patřím mezi ty současný mladší, ale ztotožňovat se snima nehodlám, neb mám mnohdy chuť je nakopat do p...e.  Průměrný vysokoškolský spolužák ani neumí zinvertovat barvy obrázku, ani v malování we woknows!  Proboha, kde to sme...


BTW, zrovna sem si vzpomněl, jaký krásný obrázkový editor černobílý byl tenkrát na Nokii 3410. Takový krásný pixelart se v tom dělal...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys promiň, nereagoval jsem, neb jsem si byl zahrát volejbal... Všichni jsou teď namachrovaný, dělaj emblendded všecko... Jak tyhle obchodní kecy nemám rád, u nás s tím machrovali šéfové (před zákazníky) už před 10ti rokama... A když si jdeš koupit em..ded mobil, tak je velkej jak na pádlování. Dříve se říkalo, že kdo měl něco většího, to že má pádlo (hanlivé označení).

A dnes, když chci koupit synovi mobil - aby uměl hlavně telefonovat, nesekal se, vydržel aspoň týden v pohotovosti a nepřelomil se, když ho dám do kapsy a měl max 4" displej na kterém si jednou za půl roku přečtu maily (když se nedostanu někde k PC), tak to skoro asi ani nejde...

Tak mě taky štve, že je vše orientovaný na "pádla"pro současný mladý a úplně mě vytáčí, když to cpou maminy dětem už asi od 1 roku (aby se jich zbavily a měli od nich pokoj).

Já na rozdíl od tebe, nepotřebuji na mobilu invertovat barvy obr. apod.. Ale mass storage by mohl umět smile

Tak bych 14r. synovi rád koupil něco s 4" displejem (android, nakouslé jabko né), co se nehryže, má Wifi a GPS... a nebude to do 1roku v opravě a ve 2r. se to rozsype...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

"em..ded mobil" to je prosímtě co za slovní spojení? To neznám. Znám jen Embedded system. Do toho spadá všechno od automatizací, přes zabezpečovačku, DSP, řízení, možná až po ty mobily.

(upravil maxell 18. 4. 2015 14:31)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Čož...pekný čierny mobil Alcatel 1010D dual sim...379 korun prosím pekne, v Tescu.
A dnes na tržnici v nedalekém Polsku:
http://www.fastimages.eu/images/acdcnsn.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mne urobili radosť  nové regálovky k pc, ktoré som postavil podľa projektu TL Unicorna - UM253.

http://s28.postimg.cc/6qlm65pkp/UM_001.jpg
http://s28.postimg.cc/fg7rl3lix/UM_007.jpg
Reproduktory http://www.bsacoustic.sk/high-end-repro … fi/200509/
                      http://monacor.sk/product/show/3573/DT-28N

  rozmery š21cm, h19cm, v35cm, objem 9,4l
Zvukovo môžem povedať že hrajú  na svoju veľkosť veľmi dobre.
http://s28.postimg.cc/j5gamx60p/UM_002.jpg
http://s28.postimg.cc/8jwfawzp5/UM_003.jpg
http://s28.postimg.cc/z68vzw3w9/UM_004.jpg
http://s28.postimg.cc/nv68bix15/UM_005.jpg
http://s28.postimg.cc/4elip01x5/UM_006.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rudo pekna drevarina aj finish... kludne si to mohol hodit medzi hotove projekty

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pekná prácička...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Moc hezké, dotažené do detailu, supr povedený tkaninový mřížky (mě se to vždycky kroutilo a prověšovalo big_smile ), povrchovka vypadá opravdu hodně povedeně (sám mám zálusk u svého projektu, který mám už asi rok načatý na dvoubarevné lakování).  Jediný co bych změnil, a je to teda jen otázka vkusu - už jsem to tu nedávno u jiného projektu psal - nějak mi nejdou přes oči tyhle asymetricky umístěný vejškáče, a asi bych použil šroubovací terminály. Jinak fakt paráda

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pěkná práce, rudo. Jinak, trochu mimo tému, jakou používáš frézu? Chci si nějakou pořídit a nevím kterou si mám vybrat.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Moc pěkné..zas jeden co nekecá a maká smile

Web

(upravil kure05 19. 4. 2015 16:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já jsem včera snad úspěšně dokončil řízený ovládání ventilačních klapek v koupelně a WC v našem bytě. Jak je vidět na fotce, řízený to je Arduinem, bylo to takhle nejjednodušší co mohlo bejt a můžu to do budoucna všelijak upravovat atd . . .

http://s29.postimg.cc/sbwvlcto3/vent.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tykráso...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Už dva dni trápim Mixpult X32 compact Behringer. Je to delo. To si snaď značku Behringer ani nezaslúži. Trocha som tŕpol či nejdem vyhodiť 3000€ do luftu ale vyzerá to tak že asi to bola dobrá voľba. Samozrejme došiel spolu zo stageboxom S16 .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ďakujem. Terminály som mal také doma, tak som ich potreboval využiť. smile  Majú asi 15r, pripadajú mi celkom kvalitné. Vtedy sa ešte tak nešidilo.
Rozmiestnenie meničov je dané ladením výhybky. Pre nové rozmiestnenie by sa musela odladiť znova a to ja neviem.
Frézku mám obyč. čínsku, ale nie celkom šrot.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

djsteve napsal:

Už dva dni trápim Mixpult X32 compact Behringer. Je to delo. To si snaď značku Behringer ani nezaslúži. Trocha som tŕpol či nejdem vyhodiť 3000€ do luftu ale vyzerá to tak že asi to bola dobrá voľba. Samozrejme došiel spolu zo stageboxom S16 .

Behringer díky některým svým výrobkům dostal celkovou nálepku "nic moc".Některé výrobky však mají solidní parametry,provedení i cenu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys napsal:

A na wokna jako nejsou tooly pro STMka zadarmo? To si asi dost málo hledal. Nebo spíš vůbec.

Trošku to tady rozvířím.
Jak jsem začínal tak toho moc nebylo. Dnes je to lepší. Ve své podstatě byl pouze Keil a nebo zcela nepoužitelný Atollic. Spíš pro to nebyl crack. big_smile
V Linuxu jsem nevyvíjel proto, že jsem potřeboval monitoring USB a ty command line věci mi ne vždy vyhovovaly. Nemluvě o tom, že jsem chtěl USB Transport primárně pro Widle. Nebudeme si nic nemlouvat, ale i Eclipse si prošel bouřlivým vývojem a kdo s tím dělal ví, že pluginy jsou kapitola sama pro sebe. Těch IDE jsem vystřídal za více než 10 let celou řadu a jsem docela rád, že se ta situace mění. A jen tak naokraj. Proč jsem nehledal dříve? Protože když máte napsaný projekt pro jedno IDE tak i celé překlopení stojí nějaký čas a usílí a nevím jak vy, ale já jsem v tomto líný jako to prase. lol
Co se týče mě tak já všechno vyvíjím nejraději v Keilu. A rozhodně bych netvrdil, že nějak složitý. Až budete psát Enterprise Java aplikace v nějaké šílenosti tak si povíme. Svého času na to byli mistři světa od Borlandu nebo od Oracle. Ten posledně jmenovaný bohužel Javu koupil. A tím ve své podstatě utnul podprouji jiných alternativ.
Co se týče vyvoje skrze command line-u. No problém, ale já píšu jako prase a tak mi občas bodne když mi IDE hodí nějakou tu nápovědu. A nebo to sbuildí aniž bych musel psat složitě make file-y. Co se mě týče tak nemám problém se něco učit, ale podobně jako Dohnalík to mám jako zábavu a je toho docela dost co se člověk musí naučit kolem a tak se mi občas prostě nechce. Náhodou jsem našel něco co nemá omezení jako Keil nebo Atollic a tak jsem přirozeně rád. O ceně Keilu (Atollic-u) se asi nemá cenu bavit. Pro BFU je to prostě OUT.

Když jste tady hovořili o těch Java a dalších sračkách, které slouži jako tzv. nastavby. Tak to opravdu ne. To nemusím. Raději se na takový vývoj vybodnu. Nemám potřebu to dnes psát v ASM, ale i v C potřebuji vědět co se tam děje. A mít napěchovanou paměť něčím o čem nevím k čemu to je tak to opravdu ne. Ostatně na mobilní platformě je to zřejmé. Svého času jsme se bavil psaním ovládačů na straně kernelu pro Dalik a na to člověk potřebuje mašinu jak prase a taky milión věcí co musí řešit. A nevěřili by jste kolik úsilí člověk vyvine když chce udělat nějakou úpravu v jádře a následně o vrstvu výš. To musíte být expert v Linux-u, v C/C++, znát perfektně hw, do toho Javu a dalších milión věcí. To je možná důvod proč nemám rád ty Smart hlouposti byť jsem pro to svého času vyvíjel. Jednoho dne zjistíte, že umíte vše a dohromady nic. A pak následují diskuze proč toto a nebo toto nevím.

Asi jsem holt strarý, ale nějak zpět tíhnu k jednoduchým věcem. Kde je ta doba kdy jsem psal aplikace pro PLC, Roboty atd. Tam člověk opravdu nemusel v manuálu číst i mezi řádky. A když jsem něco napsal tak jsem to nemusel ani moc kontrolovat a ono to jelo. A bez tuny testů. Dnes? Tuna Woken, ve výsledku to dělá totéž a pomalé je to jak prase. A platí to bohužel i pro ten pitomý Linux. Kde jsou ty doby kdy jsem měl distribuci pomalu na jednu disketu a je-lo to na vším. Nyní píšu na šrotu co má jedno jádro, 2GB paměti, pomalu integrovanou grafiku a Ubuntu, nebo KUbuntu, blbuntu atd. na tom pomalu nejede. Zlatý Slackware na mé staré mašině. Problém? Opět narážím na řadu toolsů, které mi jednou až na novějším jádře. A to nemluvím o konfiguraci boot load manageru. Už mi roste další hlava a stále si připadám jako i-dio-t. Nevraždili by jste? hmm

Možná proto si občas udělám radost a mrknu se zde. Je super sledovat jak jsou tady někteří borci schopni udělat věci postavené např. na lampách a dovést to až k finálnímu "produktu". Upřímně toto já neumím. A to nemluvím o lidech z jiných audio serverů co si dělají na koleně i sluchátka. A to platí i pro zesilovače, DACy, reprobedny atd. Škoda jen, že ta výroba různých "podpůrných" věcí šla k šípkům. Tesla byla všelijaká, ale nějaký základ např. reproduktorů tu byl. Dnes? Škoda slov. Jediné co mi není jasné proč to ti lidé nahoře nevidí. Takové možnosti. Oni ty prachy mají a stejně neustále řeší 3,14čoviny. Bohužel zase brečím na špatném hrobě ...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Od víkendu mám změřený svoje visatonní třípásmo, nebyl to úplně průšvih , ale myslím mají navíc- díky Martinovi /BlackRider/

Příspěvky [5,121 až 5,140 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 255 256 257 258 259 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£